logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czym rózni się post od wstrzęmięźliwości?
Autor: Aneta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-11-16 16:23

Czym się różni post od wstrzęmięźliwości od pokarmów mięsnych? Jak dla mnie, w obu przypadkach należy nie jeść pokarmów mięsnych. W Biuletynie mojej parafii pisze:'' Katechizm Kosciola Katolickiego (KK 2043) czyni rozróżnienie pomiedzy postem a wstrzemiezliwoscia od pokarmow miesnych. Post jest czynnoscia osoby wierzacej, ktora rezygnuje ze spozywania pokarmow miesnych. (...) Wstrzemiezliwosc zas oznacza powstrzymywanie sie od okreslonych czynnosci: spozywania pokarmow miesnych oraz udzialu w zabawach. (...) Zapamietajmy: Dniami postnymi w Kosciele sa: sroda popielcowa i Wielki Piatek. We wszystkie piatki calego roku obowiazuje nas wstrzemiezliwosc od pokarmow miesnych, oraz powstrzymywanie sie od udzialu w zabawach.'' Dla mnie wstrzemizliwosc oznacza powstrzymywanie się od pokarmów miesnych, znaczy raczej ich nie jedzenie czyli to samo co post. I myslalam ze w piatki calego roku oprocz dni postnych mozna sobie wybrac czy sie zje mieso czy nie, ze jest to wolny wybór,a tu dowiaduje sie ze we wszystkie piatki calego roku obowiazuje wstrzemiezliwosc od pokarmow miesnych, czyli powstrzymywanie sie od spozywanie pokarmow mesnych - co dla mnie znaczy ich nie jedzenie, Aha i jeszcze w Wigilie nie je sie miesa, wiec dlaczego wymienili tylko dni postne: sroda popielcowa i Wielki Piatek?

 Tematy Autor  Data
 Czym rózni się post od wstrzęmięźliwości? nowy Aneta 
  Re: Czym rózni się post od wstrzęmięźliwości? nowy Bogumiła 
  Re: Czym rózni się post od wstrzęmięźliwości? nowy Aneta 
  Re: Czym rózni się post od wstrzęmięźliwości? nowy Bogumiła 
  Re: Czym rózni się post od wstrzęmięźliwości? nowy Aneta 
  Re: Czym rózni się post od wstrzęmięźliwości? nowy Bogumiła 
  Re: Czym rózni się post od wstrzęmięźliwości? nowy Dziadek_Muminka 
  Re: Czym rózni się post od wstrzęmięźliwości? nowy Inka 
  Re: Czym rózni się post od wstrzęmięźliwości? nowy Bogumiła 
  Re: Czym rózni się post od wstrzęmięźliwości? nowy Beata 
  Re: Czym rózni się post od wstrzęmięźliwości? nowy Ula 
  Re: Czym rózni się post od wstrzęmięźliwości? nowy Vika 
  Re: Czym rózni się post od wstrzęmięźliwości? nowy Eugeniusz 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: