logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Pwt 20,20 - jak wyjść z pułapki wiary w to przekleństwo?
Autor: Tomek (---.aster.pl)
Data:   2010-07-11 12:56

W moim domu działy się straszne rzeczy - ojciec bił nas przez kilkanaście lat, matka dwa lub trzy razy poroniła (najprawdopodobniej z powodu pobicia). Mam 29 lat i do dziś dnia go nienawidzę i w duchu przeklinam za to wszystko co zrobił (ojciec źle skończył - popełnił samobójstwo). Problem w tym, że mało co mi się w życiu układa - idzie mi jak po grudzie - księża i psychoterapeuci zręcznie mnie zbywali (chyba żaden nie chciał się w tym babrać). W każdym razie mam pytanie: w Księdze Powt. Prawa jest zapis dot. złorzeczenia ojcu (o podleganiu śmierci) - może dla Was to jakiś śmieszny skrupuł, ale mi się już śmiechu odechciało, po tym co z tego powodu przeżyłem - jak mam to rozumieć? Od lat (mimo, że on nie żyje) czuję jakbym przed nim uciekał, wspomnienia mnie prześladują i nie potrafię mu wybaczyć, uważam, że przekroczył pewną granicę, po której już nie umiem mu wybaczyć tego co nam zrobił.
Jak wyjść z pułapki wiary w to przekleństwo z Pwt nie potrafiąc jednocześnie wybaczyć ojcu? (np. potrafił sobie żartować z bicia, w domu mieliśmy metalowe kraty na drzwiach, żeby się jakoś przed nim obronić, a to i tak nie pomagało).
Domyślam się, że szatanowi zależy na tym, żebym tkwił w duchowej "pułapce", ale nie potrafię sam z tego wyjść, a pomocy nie mogę znaleźć...

 Tematy Autor  Data
 Pwt 20,20 - jak wyjść z pułapki wiary w to przekleństwo? nowy Tomek 
  Re: Pwt 20,20 - jak wyjść z pułapki wiary w to przekleństwo? nowy Iwona 
  Re: Pwt 20,20 - jak wyjść z pułapki wiary w to przekleństwo? nowy Natalia 
  Re: Pwt 20,20 - jak wyjść z pułapki wiary w to przekleństwo? nowy 38 na karku 
  Re: Pwt 20,20 - jak wyjść z pułapki wiary w to przekleństwo? nowy Monika 
  Re: Pwt 20,20 - jak wyjść z pułapki wiary w to przekleństwo? nowy Esterka 
  Re: Pwt 20,20 - jak wyjść z pułapki wiary w to przekleństwo? nowy andy pandy 
  Re: Pwt 20,20 - jak wyjść z pułapki wiary w to przekleństwo? nowy
  Re: Pwt 20,20 - jak wyjść z pułapki wiary w to przekleństwo? nowy Anka 
  Re: Pwt 20,20 - jak wyjść z pułapki wiary w to przekleństwo? nowy Krystyna K. 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: