logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wyrzekłem się Boga. Jak wrócić?
Autor: Zbyszko (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-08-07 11:02

Wyrzekłem się Boga. Jak wrócić do Niego? Jak wrócić do tego co było? Kto mi podpowie?

 Re: Wyrzekłem się Boga. Jak wrócić?
Autor: Esterka (---.180.51.236.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2011-08-07 13:02

Zacznij od sakramentu pokuty: rachunek sumienia, żal za grzechy, postanowienie poprawy, spowiedź i zadośćuczynienie.

 Re: Wyrzekłem się Boga. Jak wrócić?
Autor: słonko (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-08-07 13:03

Należy wyznać ten grzech w sakramentalnej spowiedzi. Pomocą w przygotowaniu do spowiedzi może być artykuł na stronie
W spowiedzi masz dokonać wyrzeczenia się grzechu oraz wyboru Boga. Może pomocą będzie wyrzeczenie się zła i wyznanie wiary takie samo jak dokonywane podczas chrztu, możesz pomodlić się indywidualnie i uczynić wewnętrznie ten akt:
Wyrzeczenie się zła
1) Czy wyrzekasz się grzechu, aby żyć w wolności dzieci Bożych?
2) Czy wyrzekasz się wszystkiego, co prowadzi do zła, aby was grzech nie opanował?
3) Czy wyrzekasz się szatana, który jest głównym sprawcą grzechu?
Wyznanie wiary
1) Czy wierzysz w Boga Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi?
2) Czy wierzysz w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego, Pana naszego, narodzonego z Maryi Dziewicy, umęczonego i pogrzebanego, który powstał z martwych i zasiada po prawicy Ojca?
3) Czy wierzysz w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, obcowanie świętych, odpuszczenie grzechów, zmartwychwstanie ciała i życie wieczne?

Nie obawiaj się. Bóg z radością przyjmie Twój akt wyboru Jego i wyrzeczenie się zła. On szuka Ciebie jak zagubionej owieczki. Bóg jest jak miłosierny ojciec, który z utęsknieniem oczekuje powrotu zagubionego syna (zob. Łk 15, 11-32).

 Re: Wyrzekłem się Boga. Jak wrócić?
Autor: Radek (---.stimo.net)
Data:   2011-08-07 13:14

Najlepszym sposobem będzie sakrament pokuty i pojednania.

 Re: Wyrzekłem się Boga. Jak wrócić?
Autor: biett (---.play-internet.pl)
Data:   2011-08-07 13:16

Przede wszystkim na początku powinieneś najpierw na głos wyrzec się szatana i wszelkiego zła. Swoje życie możesz (również na głos) zawierzyć Maryi i Jezusowi. znajdziesz tutaj. Co dalej? Nie wiem jaka jest Twoja sytuacja, czy masz różnego rodzaju duchowe problemy. Jeżeli tak to napisz o nich. Idź do spowiedzi, pamiętaj aby dobrze się do niej przygotować, zacznij uczęszczać na Msze święte. Nie wiem czy moje rady są dobre, ale może Ci pomogą. Pozdrawiam serdecznie. :)))

 Re: Wyrzekłem się Boga. Jak wrócić?
Autor: O. Jan, omi (---.dsl.bell.ca)
Data:   2011-08-07 13:27

Najlepsza i najprostsza droga przez konfesjonał po starannie zrobionym rachunku sumienia. Od tego trzeba zacząć. Szczęść Boże.

 Re: Wyrzekłem się Boga. Jak wrócić?
Autor: Nell (178.73.48.---)
Data:   2011-08-07 14:45

Też kiedyś odwróciłam się od Boga, mimo że wcześniej uważałam się za głęboko wierzącą osobę. Mój powrót zaczął się od szczerej spowiedzi. Wyznałam wszystkie moje grzechy. Potem powiedziałam spowiednikowi, że naprawdę chcę się nawrócić i poprosiłam go, żeby mi powiedział, co mam dalej robić (a był to kapłan "przypadkowy", nie wybrałam się do nikogo, że tak powiem, "poleconego"). Udzielił mi rad, których się trzymałam, i dzięki którym odnalazłam drogę do Boga. Nie bój się porozmawiać o swojej konkretnej sytuacji ze spowiednikiem i prosić go o radę. Módl się przed spowiedzią za siebie i za księdza.
A do tego, co napisali poprzednicy, dodam jeszcze: módl się dużo i czytaj Pismo Święte, zacznij od Nowego Testamentu. Proś Boga, żeby Cię przyprowadził z powrotem do Siebie.

 Re: Wyrzekłem się Boga. Jak wrócić?
Autor: Brygida (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-08-08 19:13

Zacznij już teraz chodzić na codzienną Eucharystię, może jedź do jakiegoś Sanktuarium Maryjnego, może na pielgrzymkę. Jezus na Ciebie czeka i jest bardzo miłosierny i bardzo ucieszy się, że do Niego wracasz, i też zacznij czytać Dzienniczek św. s. Faustyny, tam jest odpowiedź na wiele pytań. Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Wyrzekłem się Boga. Jak wrócić?
Autor: Kasia (148.81.194.---)
Data:   2011-08-19 08:58

Polecam wizytę u Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia w Rybnie: http://misericordiadei.eu/pag.08.html

 Re: Wyrzekłem się Boga. Jak wrócić?
Autor: Hania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-10-03 15:21

Zacznij wszystko od początku. Znasz przypowieść o miłosiernym ojcu i synu marnotrawnym? Jego ojciec biegł do niego, gdy syn wracał. Bóg też jest twoim Ojcem i biegnie do Ciebie, gdy wracasz. Nawet się na Ciebie nie gniewa. Idź do spowiedzi, módl się codziennie i chodź do kościoła.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: