logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Znajoma chce dokonać aborcji.
Autor: Karol (---.cdma.centertel.pl)
Data:   2011-08-13 23:09

Ojcem jest mój znajomy, który nagabuje ją, by dokonała zabójstwa, de facto oboje nie mają z Kościołem nic wspólnego, on jest kompletnym egoistą, i tak ma zamiar ją zostawić, a teraz jedynie się do niej przymila, ogółem nie wiem co mam robić?
Czy mam prawo wtryniać im się w życie na tyle, żeby np. iść i donieść jego rodzicom? Lub zgłosić na policji?

Na razie udało mi się przekonać jej przyjaciółkę, że to jest najgorsze wyjście, ona miała przekonać matkę jeszcze nienarodzonego, lecz ta przestała się odzywać od kiedy wszczęliśmy akcję nakłaniania do utrzymania dziecka przy życiu. Udało mi się załatwić kilka numerów magazynu "Głos Dla Życia", film "Syndrom" i mam gdzieś w szafie "Jasia", którego też mógłbym im dać, ale to i tak jest nic. Nic. To tak, jakbym gumowym młotkiem wbijał gwoździe w kamień. Spróbujcie mi coś poradzić.

 Re: Znajoma chce dokonać aborcji.
Autor: salamanka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2011-08-21 18:17

Ostatnio jakiś chłopak dostał wyrok za podżeganie do aborcji, więc może warto zgłosić to na policję.

 Re: Znajoma chce dokonać aborcji.
Autor: Esterka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-08-21 20:19

Tutaj: http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=287967&t=287967 - pisze daizy, której dziecko zmarło przed urodzeniem. Może jej świadectwo mogłoby pomóc? Rodzicom możesz powiedzieć. Myślę, ze warto przekonać ich, że ciąża i dziecko to nie koniec świata. Dziecko po urodzeniu można oddać do adopcji, maluszki szybko znajdują nowych rodziców.

 Re: Znajoma chce dokonać aborcji.
Autor: joannabw (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2011-08-21 21:20

Jeśli nic nie pomaga, może warto zapytać: "A jeśli się okaże, że to miało być Twoje jedyne dziecko w życiu? Możesz kiedyś zamarzyć o dziecku jak wiele kobiet. Możesz nie mieć już drugiej szansy."

 Re: Znajoma chce dokonać aborcji.
Autor: Franciszka (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2011-08-21 22:49

Może potrzebna jest tej znajomej konkretna pomoc: w dziedzinie: psychologii, seksuologii, prawa, w sprawie adopcji lub innej? Poproś o pomoc Duszpasterstwo Rodzin w swojej kurii biskupiej, tzn. na terenie, której mieszka ta znajoma. To jest nieistotne, że ona jest daleko od Kościoła, bo taka pomoc dla samotnych matek jest udzielana wszystkim potrzebującym, niezależnie od ich religijności.
Myślę, że ktoś ze specjalistów mógłby skontaktować się z tą dziewczyną, nie ujawniając jej, kim jest. Dowiedz się w tym duszpasterstwie, jakie są organizacje antyaborcyjne w waszej diecezji. Poproś o kontakt do nich. W Archidiecezji Warszawskiej są poradnie dla samotnych matek:
http://www.archidiecezja.warszawa.pl/duszpasterstwo/duszpasterstworodzin/?a=2110

 Re: Znajoma chce dokonać aborcji.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-08-22 05:42

I jeszcze nie zapominaj o modlitwie - gorąco proś Boga o pomoc, o światło dla nich i dla Ciebie, żebyś potrafił pomóc. Modlitwa pogłębia miłość.

 Re: Znajoma chce dokonać aborcji.
Autor: B. (---.warszawa.mm.pl)
Data:   2011-08-22 08:56

"Jeżeli oczekujesz narodzin dziecka, a ktoś podpowiada Ci zabicie go, i potrzebujesz wsparcia, zadzwoń:
Telefon nadziei
800 112 800
(bezpłatny, pn.-pt. w godz. 19.00-7.00,
pozostałe dni - całą dobę)

Jasnogórski Telefon Zaufania
34 365 22 55 (w godz. 20.00-24.00)"
www.mati.com.pl/jasnagora/?strona,menu,pol,stolica,0,0,1421,1,0,ant.html

Źródło: http://www.naszdziennik.pl/

 Re: Znajoma chce dokonać aborcji.
Autor: M. (---.2.pxs.pl)
Data:   2011-08-24 11:06

Napisz do księdza, który założył Bractwo Małych Stópek. Możesz od niego otrzymać malutki znaczek, ze stópkami 11-tygodniowego dziecka w skali 1:1. Są świadectwa, że te stópki (widok, że że to małe to faktycznie dziecko) uratowały już jakieś maluszki.

BRACTWO MAŁYCH STÓPEK
Opis Bractwo Małych Stópek to grupa osób których łączy (dlatego bractwo) uznawanie wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Nazwa "bractwa" pochodzi od 9 milimetrowego znaczka przedstawiającego stópki 11-tygodniowego nienarodzonego dziecka.

Celem istnienia takiego grupy jest wspólne działanie w przestrzeni internetowej( i nie tylko, np Marsz dla Życia) na rzecz obrony życia człowieka i ukazywanie jego wartości. Już teraz ponad 200 osób ze Szczecina i okolic poprzez wysłanie pustego e-maila na bmsszczecin@gmail.com złożyło swój akces do bycia w takim gronie, dzięki czemu będą otrzymywali wiadomości inicjujące konkretne akcje pro live takie jak petycje, sondaże, komentarze.

Nieraz będzie potrzebne tylko kliknięcie na tak albo nie, a nieraz trzeba będzie wyrazić swoja opinię. Grupa na facebook to kolejny sposób włączania się w obronę najsłabszych. Jeżeli uważasz się za Obrońcę Życia Ludzkiego to kliknij LUBIĘ TO albo wyślij pustego e-maila na bmsdlazycia@gmail.com

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: