logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: Alicja (---.wieniawska.lublin.pl)
Data:   2012-03-29 20:05

Poszukuję spowiednika dla koleżanki ze schizofrenią, najlepiej z województwa lubelskiego. Ona jest bardzo delikatna, ma problemy z rozróżnianiem rzeczywistości od głosów, leczy się, ale terapia u psychiatrów nie bardzo pomaga. Wiem, że spowiedź bardzo by jej pomogła.

 Re: Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-03-30 10:13

Nie wiem czy aż taki specjalny spowiednik jest potrzebny. Myślę, że "zwykły" ksiądz wystarczy, trzeba go jednak uprzedzić (o ile sam się nie zorientuje) z kim ma do czynienia.

Jeśli już bardzo potrzeba, to można poszukać kapelana, który funkcjonuje w najbliższym szpitalu psychiatrycznym.

W samym Lublinie działa prężnie Duszpasterstwo Chorych kierowane przez ks. Bogusława Suszyłę, e-mail:bs18@interia.pl, tel. 501 676 583,ul. Abramowicka 2L, 20-442 Lublin. Myślę, że będzie on mógł stosownie pomóc.

 Re: Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: Alicja (---.wieniawska.lublin.pl)
Data:   2012-03-30 11:32

Dziękuję za tę odpowiedz. Sytuacja jest specyficzna. Moja koleżanka przez blisko pół roku mówiła, że słyszy Boga, teraz po lekach zaczęła wierzyć, że to przez chorobę, co według psychiatrów świadczy o poprawie jej stanu. Ale sądzę, że nie do końca tak jest. W sumie nikt dobrze jej pomóc nie umie.

 Re: Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-03-30 14:19

Polecam kontakt z ks. Suszyłą.

 Re: Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: Aneta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-03-30 16:01

Witaj, Byłam u Ks. Hałabisa na spowiedzi i miałam problemy też psychologiczne. Pomaga w posłudze Ks. Egzorcyście z Lublina, więc może do niego pójdźcie. Bardzo mi pomógł.
http://nspj.adm-media.pl/2012/03/10/zaproszenie-na-czuwanie-z-modlitwa-o-zdrowie-i-o-uwolnienie/
Pozdrawiam

 Re: Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: Marta (---.retsat1.com.pl)
Data:   2012-03-30 16:31

Witajcie, szukam kogoś takiego w Łodzi. Będę wdzięczna za informacje.

 Re: Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: Alicja (---.wieniawska.lublin.pl)
Data:   2012-03-30 21:05

Nie wiem czy ksiądz egzorcysta w tej sytuacji to dobry pomysł. Ona jest chora, a nie opętana. Już sama nie wiem.

 Re: Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-03-30 22:03

Zrozumiałam, że Aneta doradza księdza, który tylko jakoś pomaga egzorcyście. Czyli ma pewne rozeznanie tej "drugiej" strony. Innymi słowy widzi zapewne wyraźniej granice między chorobą, a wpływem złego ducha.

 Re: Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: Alicja (---.wieniawska.lublin.pl)
Data:   2012-03-31 11:19

Tylko właśnie nie wiem, czy to dobry pomysł badać, czy tam jest działanie "złego ducha". Wydaje mi się że lepiej, żeby ona dalej była przekonywana, że to choroba, żeby znów nie uwierzyła, że wszystkie głosy były prawdziwe - bo to oznaczałoby, że choroba mocno postępuje i właściwie straciliśmy pół roku terapii w szpitalu. Ale jak piszę po raz kolejny - sama już nie wiem, pogubiłam się w tym wszystkim.

 Re: Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: Aneta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-03-31 17:55

Witaj Alicja, dobrze mnie zrozumiała 38 na karku, ten ksiądz ma rozeznanie, nie jest egzorcystą. pójdźcie. a ze schizofrenią też bywa różnie czasami. to jest choroba, a czasami z przyczyn wielkich zranień, człowiek, który ma słabą psychikę, niestety zachoruje, a czasami może być to wpływ złego ducha. Ksiądz powiedział mi, że miałam wielkie szczęście, że nie wylądowałam w psychiatryku, albo domyślasz się gdzie, ale dzięki ludziom, którzy za mnie modlili się, żyję, wreszcie żyję, a byłam chodzącym trupem bez życia, z ciągłymi myślami destrukcyjnymi. Miałam różne sytuacje, też słyszałam głosy, sapanie, obmacywanie, bym wyskoczyła przez okno z 9 piętra, widziałam postać obok mnie. z punktu patrzenia widać można było, że tu się kłania choroba psychiczna, a problem okazał się gdzie indziej. Byłam też u psychiatry i u egzorcysty.

 Re: Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-03-31 18:27

Alicjo, masz rację, jak ktoś jest chory, lepiej nie dodawać mu problemów. Ale ksiądz, który pomaga egzorcyście, nie spowiada tylko tych, którzy egzorcyzmów potrzebują. :)
Po prostu można ich umówić, nie informując koleżanki o tym. przecież niekoniecznie musisz o tym sama wiedzieć. Zresztą to nie ma specjalnie nic do rzeczy.

 Re: Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: Antonio (---.fibertel.com.ar)
Data:   2012-04-05 03:50

O ile koleżanka jest chora na schizofrenię, nie bardzo rozumiem z czego ma się spowiadać. Spowiadać należy się z grzechów, a nie z wizji, czy omamów wywołanych ciężką i nieuleczalną chorobą. Jak można bowiem tutaj mówić o wolnej i nieprzymuszonej woli? Spełnienie wymogów sakramentu spowiedzi w tym przypadku może być zbyt trudne dla penitentki. Zalecałbym natomiast sakrament chorych. Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: ines (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-04-06 10:27

Dzisiaj ksiądz po rozważaniach na drodze krzyżowej powiedział, że wiele chorób, w tym psychicznych wynika z dręczącego sumienia. A więc jak to jest z tym, czy sakrament pokuty może uzdrowić z choroby psychicznej?

 Re: Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: gu (Bogumiła) (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-04-06 12:59

Ines, to znaczy że gdyby człowiek żył "po Bożemu", czyli bez wielkich wyrzutów sumienia (wielkich grzechów), byłby zdrowszy i mocniejszy psychicznie (co nie znaczy że każda psychiczna choroba wynika z naszych grzechów). Spowiedź sprawia, że zaczynasz życie na nowo, jesteś znowu czysta. To uspokaja, daje nadzieję i radość. Ale prawdziwej choroby psychicznej raczej nie uleczy, trzeba iść do lekarza. Będzie jednak łatwiej.

 Re: Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: xc (---.aster.pl)
Data:   2012-04-06 19:29

Sakramenty nie są medykamentami. Nie służą fizycznemu uzdrowieniu. Mogą pomóc ale nie muszą.
To są inne porządki, inne wymiary, które jednak przecinają się na wielu płaszczyznach.

Naprawdę bałbym się uogólniania przyczyn chorób psychicznych.
Z różnych powodów.

 Re: Szukam spowiednika dla schizofrenika.
Autor: wiiesława (---.internetia.net.pl)
Data:   2012-06-27 19:41

szukam spowiednika dla schizofrenika z Białegostoku.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: