logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szatan się mną bawi?
Autor: Ala (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-05-16 10:31

Ostatnio bardzo upadłam w swojej wierze wobec miłości Pana Boga do mnie, spowodowane to było problemami życiowymi i moim rozgoryczeniem. Przestałam się modlić, uczęszczać na mszę św. przyjmować Pana Jezusa. Miałam straszny żal, zwątpienie do Pana Boga, że nic dla Niego nie znaczę. A jeszcze rok temu szłam z pielgrzymka na Jasną Górę.
Wczoraj siedząc w słońcu, czytając notatki nagle poczułam ogromną tęsknotę za Bogiem, za modlitwą. Poczułam się taka radosna. Wyszeptałam ze łzami w oczach-Boże tak bardzo tęsknię za Tobą. Było mi tak dobrze.
Dzisiaj zmówiłam swoje modlitwy, jestem spokojna. Ale już się boję czy to nie manipulacje szatana? Czy wczorajsze cudowne uczucie nie jest jego sprawką? Żeby za jakiś czas nie zmanipulować mojej duszy i odebrać mi mój obecny spokój i odepchnąć od Pana Boga?

 Re: Szatan się mną bawi?
Autor: M. (62.87.233.---)
Data:   2013-05-16 11:23

Odpowiem Ci tak:

"Ale już się boję czy to nie manipulacje szatana? Czy wczorajsze cudowne uczucie nie jest jego sprawką? Żeby za jakiś czas nie zmanipulować mojej duszy i odebrać mi mój obecny spokój i odepchnąć od Pana Boga?"

Te myśli pochodzą od szatana i są jego "sprawką" To jego robota :Wzbudzić Twój lęk niepokój zasiać strach zwątpienie że to nie ma sensu że nie jesteś dla Niego ważna.Wszystko to kłamstwa szatana.

To co opisujesz tutaj:

"Wczoraj siedząc w słońcu, czytając notatki nagle poczułam ogromną tęsknotę za Bogiem, za modlitwą. Poczułam się taka radosna. Wyszeptałam ze łzami w oczach-Boże tak bardzo tęsknię za Tobą. Było mi tak dobrze"

To łaska Boża. To Bóg, który mocno tęskni za Tobą i szuka Cię jak zaginionej owcy z Ewangelii obdarzył Cię tym pragnieniem. On z Ciebie nigdy nie zrezygnuje bo Ciebie mocno kocha :) Stań przed Nim dzisiaj i módl się powiedz Mu o swoich lękach i niepokojach proś o łaskę zaufania i głębokiej wiary.
Postaraj się małymi kroczkami na nowo budować relację z Chrystusem. Modlitwa, lektura Pisma Św. sakrament pokuty i pojednania, Eucharystia

 Re: Szatan się mną bawi?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-05-16 12:46

Szatan kusi Cię nie cudownymi uczuciami co do modlitwy, ale rozgoryczeniem, pokusami do zaprzestania modlitwy i chodzenia na Mszę św., nieprzyjmowaniem Chrystusa, zwątpieniem. A to, co przeżyłaś wczoraj, to taki uśmiech Boży - wskazanie dobrej ścieżki życia. Ale nie nastawiaj się na te pozytywne odczucia, ale na fakty, na wierność Bogu w wielkich i drobnych sprawach. Wtedy nie pobłądzisz.

 Re: Szatan się mną bawi?
Autor: Venus (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-05-16 13:46

Nie sądzę, żeby to było działanie szatana, bardziej Twoje spragnione serce woła wody czyli Boga. Nie tłum tęsknoty za Bogiem domysłami czy to szatan, czy nie, idź za sercem... Jeśli ono tęskni, to zrób wszystko, żby się do Boga zbliżyć, wróć do Niego, on Cię woła.
Wróć do Kościoła i przyjmowania ciała Jezusa w Komunii św., po prostu wróć, bądź czujna.

 Re: Szatan się mną bawi?
Autor: Janusz (---.opera-mini.net)
Data:   2013-05-16 14:29

"Ojć", sprawa jest poważna. Troszkę zażartowałem, ale w/g mnie coś Cię mocno poruszyło, pytanie tylko co? i w jakim celu? Znowu posłużę się "regułami św. Ignacego". Tak więc wszystko zależy od tego - "czy żyjesz w łasce"? Wnioskuję z Twej wypowiedzi, że "oddaliłaś się od Boga" i porzuciłaś Jego przykazania - np. "dzień święty święcić". Oczywiście, również inaczej mogłaś to uczynić, ale to mi się nasunęło, bo mówisz "przestałam uczęszczać na mszę św". Tak więc chyba wiesz co to oznacza? Oznacza to, że nie posiadasz łaski i jest problem. Problem polega na tym, że w takim stanie wg o. Ignacego "pocieszają nas złe duchy", uspokajają, aby nie wrócić do Boga. Jeżeli to doznanie (łzy i uczucia), były delikatne to wg Ignacego pochodziło to od złego ducha. Gdybyś miała częściej takie doznania, to mogłabyś stwierdzić "po co mam się spotykać z Bogiem gdzieś", jeżeli sama sobie produkuję miłe doznania. Wg mnie w stanie grzechu ciężkiego powinnaś mieć wyrzuty sumienia, które są sygnałem powrotu do Boga, jednak wyrzut sumienia to nie tylko uczucia ale świadomość grzechu. Jesteś więc świadoma swojego grzechu? Wiem, że to trudne pytanie, ale tylko w ten sposób zaczniesz szukać Jezusa, który może Ci pomóc w trudnej sytuacji i w powrocie do Boga.

 Re: Szatan się mną bawi?
Autor: biGGi (85.219.193.---)
Data:   2013-05-16 15:26

Witaj, to co opisałaś to raczej było natchnienie od Boga, żebyś do Niego wróciła. Mogę cię pocieszyć, że bardzo wiele osób ma zachwiania wiary, ale o dziwo oznacza to, że w człowieku coś się zmienia. Nie należny się tylko poddawać, tylko dopatrywać i dopytywać samego siebie i Boga dlaczego tak jest.

 Re: Szatan się mną bawi?
Autor: xc (---.30.41.141.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-05-17 07:32

Chrześcijaństwo to droga ku Bogu naśladując Jezusa Chrystusa a nie kontemplacja szatana.

 Re: Szatan się mną bawi?
Autor: aga (---.centertel.pl)
Data:   2013-05-17 13:52

właśnie zaprzestanie otwierania się na Pana Boga (modlitwa, spowiedź, Komunia św., Eucharystia) skutkuje otwieraniem furtki szatanowi. Stopniowo, nie od razu ten mistrz kamuflażu będzie wmawiał, że modlitwa, życie sakramentalne nie ma sensu, ze Bóg Cię nie kocha itd., aż upoluje człowieka.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: