logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wolny zwiazek - czy jestem potępiona?
Autor: Jola (---.zetosa.com.pl)
Data:   2001-12-04 13:47

Zyję w wolnym związku. Była to moja decyzja, podjęta po długim rozważaniu i głębokim zastanowieniu.
Od 1999 roku jestem z dobrym człowiekiem, Artur pochodzi z Armenii. Nie moglismy się pobrac ponieważ są duże problemy z unormowaniem jego pobytu w Polsce. Walczyliśmy na miarę naszych możliwości 2 lata, niestety nic nie dało się zrobić w tej kwestii z pewnych dla nas znanych powodów. W tym roku podjęłam decyzję. Postanowiliśmy, że mimo niesprzyjajacych okoliczności zalegalizowania związku będziemy od teraz razem. Postanowiliśmy założyć rodzinę, jestem w ciąży.
Mam 25 lat, jestem osobą wierzącą a mimo to zyję w grzechu - świadomie.
Moje życie religijne nie zmieniło się, a jeżeli tak to tylko pod tym względem że więcej się modlę. Nadal chodzę do kościoła co niedzielę i wszystko inne robię jak dawniej. Wiem, że nie moge dostać rozgrzeszenia więc nie przystępuję do Sakramentu Pokuty. Taki stan będzie się utrzymywał gdzieś dwa lata, bo dopiero po tym czasie uda się rozwiązać nasze problemy i zalegalizowac związek państwowo, a przede wzystkim wziąść Slub Kościelny. Slub Koscielny pozwoli wyzbyć się tego grzechu w jakim teraz żyjemy, czyli życie w związku nie sakramentalnym.
Trudne jest moje życie i decyzje jakie muszę podejmować ale czy jestem całkowicie teraz potępiona jeżeli wszystko robie tak świadomie z poczuciem grzechu? Przecież dobrze wiem że względem wiary w Boga nie powinnam tak robić a jednak robię co robie i liczę przy tym na to że później będzie mi dane rozgrzeszenie. Podlreślam przy tym ,że decyzje moje sa świadome ale wymuszone przez życie i prawo ludzkie zapisane na ziemi.
Gdyby nie było tego prawa, nic nie stałoby na przeszkodzie aby życ normalnie bez grzechu . Gdyby nie było prawa wymyślonego przez ludzi to prawo Boże dawałoby nam możliwośc wyboru, wybór nasz na pewno byłby zgodny z prawem Bożym, czyli nie byłoby grzechu.
Obecnie jest tak, względem prawa Bożego nie ma przeszkód do zawarcia Sakramentu Małżeństwa ale biorąc pod uwagę prawo państwowe nie mamy takiej możliwości, a tu na ziemi ludzi obowiązuje to drugie prawo.
Proszę o komentarz. Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc. Czekam na wszystkie rady, i odpowiedzi na pytanie : Czy jestem potepiona?
Dziękuję.

 Tematy Autor  Data
 Wolny zwiazek - czy jestem potępiona? nowy Jola 
  Re: Wolny zwiazek - czy jestem potępiona? nowy Andrzej Waśko SDS 
  Re: Wolny zwiazek - czy jestem potępiona? nowy Andrzej Waśko SDS 
  Re: Wolny zwiazek - czy jestem potępiona? nowy klaryssa 
  Re: Wolny zwiazek - czy jestem potępiona? nowy lidka 
  Re: Wolny zwiazek - czy jestem potępiona? nowy Zośka 
  Re: Wolny zwiazek - czy jestem potępiona? nowy Slawek 
  Re: Wolny zwiazek - czy jestem potępiona? nowy Renata 
  Re: Wolny zwiazek - czy jestem potępiona? nowy Tadeusz 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: