logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Grzechy cudze. Jak sie do nich odnosic?
Autor: xyz (---.polkowice.vectranet.pl)
Data:   2014-12-25 17:51

Witam! Mam problem z grzechami cudzymi. Czesto mi sie zobaczyc, ze ktos poplenia grzech raczej ciezki i idzie do Komunii. Np. dzisiaj moi rodzice wychodzili do kosciola. Moj tata z tego co orientuje sie z mama byl u spowiedzi w maju. Od tamtej pory bylam swiadkiem jak wielokrotnie, np. obrazal kolege z pracy czy np. przeklinal lub sie zloscil. Jest on osoba bardzo wierzaca, codziennie dlugo i solidnie sie modli, upomina nas, gdy postepujemy zle, dlatego zaczelo mnie to martwic i powiedzialam mamie, zeby z nim pogadala, bo mi nie wypada i byloby mi niezrecznie. Mama odpowiedziala, ze poruszala juz ten temat, a tata uwaza, ze nie ma grzechu ciezkiego. Czy mam cos zrobic w tej sytuacji czy zostawic to jego sumieniu?? A jesli popelnia grzech swietokradztwa. Kocham go bardzo i martwie sie o niego.
Druga osoba, ktorej zachowanie tez mnie czesto nurtuje to moja mlodsza siostra. Dopiero co byla u Pierwszej Komunii i chyba nie jest tak wyczulona na grzechy. Mam tez dosyc trudny charakter, moze dlatego, ze zaczela dorastac. Czesto jest oryskliwa, kloci sie i pyskuje. Dzisiaj np. gdy babcia ja upominala powiedziala aroganckim glosem cicho badz! Nie wiem czy teraz mam z nia porozmawiac, ze po takim czyms nie powinno sie przystepowac do Komunii, czy co zrobic?? A moze to nie jest grzech ciezki?? Prosze o pomoc.

 Tematy Autor  Data
 Grzechy cudze. Jak sie do nich odnosic? nowy xyz 
  Re: Grzechy cudze. Jak sie do nich odnosic? nowy Bogumiła z Krakowa 
  Re: Grzechy cudze. Jak sie do nich odnosic? nowy pocieszacz 
  Re: Grzechy cudze. Jak sie do nich odnosic? nowy G_JP 
  Re: Grzechy cudze. Jak sie do nich odnosic? nowy xyz 
  Re: Grzechy cudze. Jak sie do nich odnosic? nowy Bogumiła z Krakowa 
  Re: Grzechy cudze. Jak sie do nich odnosic? nowy 5434 
  Re: Grzechy cudze. Jak sie do nich odnosic? nowy Mateusz 
  Re: Grzechy cudze. Jak sie do nich odnosic? nowy G_JP 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: