logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Obrona przed Waszymi atakami.
Autor: Anela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2003-11-18 10:20

Mam nadzieje,że tym razem moja wypowiedź zostanie wyświetlona (bardzo Cię proszę o to Adminie) ,skoro zgodnie z radą Admina zaczynam nowy wątek.
Sprawa dotyczyła skierowania sprawy do mediów.
Otóż pragnę wszystkich poinformować,że ja nie mam żadnego dziecka (więc gorąca prośba-czytajcie dokładnie to,co piszą inni , a dopiero potem wydawajcie sądy!)a to co napisałam było odpowiedzią na pytanie Marty,dlaczego KK nie chce ochrzcić jej dziecka po jej ślubie cywilnym.Udzielam jej rady, aby udała się z tym problemem do cerkwi,tam nie będą jej atakować,że żyje w grzechu!Zdenerwował mnie bardzo fakt,że po pytaniu Marty wszyscy na nią wyjechali,że skoro wzięła ślub cywilny,to fakt,że chce ochrzcić dziecko w KK jest dla niej tylko pokazówą przed sąsiadami,skoro żyje w grzechu itp.Otóż jeszcze raz powtarzam:NIKT NAWET NIE SPYTAL SIE JAKIE BYLY TEGO POWODY-MOŻE INNA WIARA WSPÓŁMAŁŻONKA,MOŻE ROZWÓD,MOŻE NIE WIERZYŁ W BOGA,ALE ONA GO BARDZO KOCHAŁA,A MA DO TEGO PRAWO,WIEC POSTANOWILA ZA NIEGO WYJŚĆ!
Dlatego ostre reakcje wszystkich tych(chrześcijan) ,którzy (wbrew pewnym naukom)wydają pochopne sądy,że dla Marty chrzest jest pokazówą,są nie do przyjęcia dla mnie i napisałam o tym,ale nie wiem dlaczego tego nie wydrukowaliście,więc stwierdziłam,że taki argument Was na pewno do tego skłoni!
Ale oczywiście wszyscy -znowu nie do końca zorientowani w temacie PONOWNIE wydają pochopne sądy!
NIE SĄDZCIE,A NIE BĘDZIECIE SĄDZENI!
Zawsze pytajcie : dlaczego!
A teraz pointa: wiara leży w człowieczeństwie, a nie w pseudokatolicyźmie niektórych!

 Re: Obrona przed Waszymi atakami.
Autor: katolik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2003-11-18 15:36

Nie wiedzę w Twojej wypowiedzi sensu...
Przytaczasz cytat z Biblii:
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą." Mt 7, 1-2
Twoje ostatnie słowa są właśnie sądem nad postawą niektórych osób.
Poza tym, nawet jeśli bardzo go kocha, a on nie chce ślubu w kościele, z tego wynika, że ona bardziej szanuje swojego męża niż Boga...
Poza tym dla Kościoła jest ona zwyklą cudzołożnicą, więc jaka jest nadzieja, że wychowa ona dziecko w wierze katolickiej? Według mnie jej nie ma...
Gdyby jej zależało bardzo na mężu i kochała Boga "z całego swego serca, z całej duszy swojej i ze wszystkich sił swoich", a jej mąż odwzajemniał by to uczucie, to by się zgodził. Chyba że on jej nie kocha- wtedy to już inna sprawa...
Pozdrawiam...

 Re: Obrona przed Waszymi atakami.
Autor: Agniulka (---.org)
Data:   2003-11-18 15:52

Śledziłam ten temat od początku i zacznijmy od tego, że autorka pierwszego posta nie podała zbyt wiele informacji, a oczekiwała od nas odpowiedzi. I takiej odpowiedzi udzielono. Nie bylo w nich nic sprzecznego z nauka Kosciola (poza forma miejscami, ale o tym pozniej).

CO DO TREŚCI ODPOWIEDZI -

1. Prostujac twoje wypowiedzi - Inna wiara malzonka czy fakt, ze jest on niewierzacy - nie uniemozliwia zawarcia malzenstwa sakramentalnego - trzeba zalatwic do tego dyspenze, ale jezeli ktos chce zyc w zgodzie z Bogiem, to nie widze problemu.

2. Jezeli przeszkoda byl rozwod - to zdaje sie wlasnie o takim przypadku ludzie pisali po czesci. Wiazanie sie z kims po rozwodzie jest potepione wyraznie przez samego Chrystusa w Ewangelii i to jest zycie w grzechu - o tym wszyscy mowili

3. Aby udzielic chrztu ksiadz musi byc przekonany, ze dziecko zostanie wychowane w wierze chrzescijanskiej.

4. Jezeli rodzice dziecka nie zyja w sakramentalnym malzenstwie to ksiadz moze miec do tego (punkt 3) powazne watpliwosci co do tego wychowania dziecka. Moze ale nie musi

5. Nas tam nie ma, ale ksiadz proboszcz jest na miejscu i zna konkretna sytuacje konkretnej osoby. Najwyrazniej mial powazne powody.

6. Autorka posta nie podala, co ksiadz podal jako powod, a oczekiwala od nas wytlumaczenia, dlaczego ksiadz tak zrobil, odpowiadajacy mogli sie wiec opierac wylacznie na przypuszczeniach.

CO DO FORMY -

Rzeczywiscie bylo troche przegiec. Mozna bylo na tego posta odpisac bardziej bezosobowo, bez bezposredniego "jezeli to jest dla CIEBIE tylko pokazowa". Podac przypuszczalne powody takiej decyzji ksiedza bez dotykania kogos bezposrednio.

 Re: Obrona przed Waszymi atakami.
Autor: Anela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2003-11-18 15:54

/ciach/

Anela, formula Forum Pomocy to pytanie-odpowiedz.
Natomiast do wymiany pogladow
1. Zachecam do uzycia priva adwersarza.
2. Postawilismy Forum Dyskusji http://www.katolik.pl/dyskusje

pozdrawiam
Andrzej Wasko SDS
admin

 Re: Obrona przed Waszymi atakami.
Autor: Miśka (---.link.pl)
Data:   2003-11-18 16:09

Drogi Katoliku

/ciach/

Miśka, formula Forum Pomocy to pytanie-odpowiedz.

Natomiast do wymiany pogladow
1. Zachecam do uzycia priva adwersarza.
2. Postawilismy Forum Dyskusji http://www.katolik.pl/dyskusje

pozdrawiam
Andrzej Wasko SDS
admin

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: