logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak modlić się za nierozsądnego brata?
Autor: Aga (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2016-07-14 09:25

Witam,
Mam problem. Mam nerwicę i zawszę się denerwuję w trudnych sytuacjach, często na wyrost. Teraz też jestem w takiej sytuacji. Bardzo się martwię o mojego brata. Często popełnia błędy i nie wynosi z tego wniosków. Jest uparty ,i chyba za bardzo chce się przypodobać kolegom. Teraz się wyprowadza. Oczywiście ma do tego prawo jest dorosły, ale nie denerwowałabym się tak, gdyby mój brat był trochę bardziej rozsądny i nie robił takich głupot. Bardzo mnie niepokoi to, że ostatnio coraz rzadziej chodzi do kościoła i ma jakieś dziwne poglądy. Co robić? Jak do niego dotrzeć? Do jakiego świętego lub bł. zwrócić się o pomoc? Wiem,że św. Monika modliła się ponad 30 lat o Augustyna, ale chciałabym się poradzić do kogo w takiej sytuacji najlepiej się pomodlić. Z góry dziękuję za pomoc i zrozumienie. Z Bogiem

 Re: Jak modlić się za nierozsądnego brata?
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-14 19:15

Najlepsza dla Ciebie i brata będzie modlitwa różańcowa.
Różaniec bardzo dobrze wpływa na tego, kto go odmawia i Maryja naprawdę słucha intencji, które Jej zawierzasz. Jedno "Zdrowaś" jest dla Niej jak piękna róża to jak może odmówić, gdy ktoś z miłości daje Jej 50, 150 albo 200 takich róż? :)
A na zachętę daję Ci link do pięknych cytatów Świętych o Różańcu:
http://www.forum.bosko.pl/read.php?45,19426

A tutaj metody odmawiania Różańca wg. św. Ludwika i jeszcze więcej informacji o tej modlitwie:
http://louisgrignion.pl/metody-odmawiania-rozanca.html

http://louisgrignion.pl/tajemnica-rozanca-swietego.html?showall=&limitstart=

 Re: Jak modlić się za nierozsądnego brata?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-14 21:23

Różaniec i Koronka do Miłosierdzia Bożego mają wielką moc:) Brat ma prawo wyboru i wolną wolę. Warto modlić się do Ducha Świętego o dobre i mądre wybory brata.
Skoro jest dorosły, to odpowiada za swoje postępowanie. Jeśli rozmowa nie pomaga, zostaje ufna modlitwa:)

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas oraz pokoju w sercu:)

 Re: Jak modlić się za nierozsądnego brata?
Autor: xc (---.146.135.182.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2016-07-15 07:27

Nie chcę wchodzić w szczegóły Państwa wzajemnych relacji, ale uważam, że wyprowadzenie się dorosłego mężczyzny z domu i rozpoczęcie życia na własny rachunek to nie jest głupota, ale coś najzupełniej normalnego. Sam to zrobiłem spory czas temu i wtedy moi najbliżsi uważali, że nie byłem dostatecznie dojrzały, że robię głupstwo i tak dalej. Jakoś sobie dałem radę. Proszę więc nie denerwować się z tego powodu, raczej życzliwie kibicować bratu.
Modlitwa za osobę bliską jest zawsze wskazana. Warto każdego polecać Opatrzności, prosić o pełnię łask dla niego. Jak się modlić? Tak jak Pani serce podpowiada, swoimi słowami. Może być chaotycznie, prosto i tak dalej.
Można też skorzystać z Biblii. Wyszukać taki fragment, który najbardziej oddaje nasze myśli, jest adekwatny do sytuacji i czytać go (najlepiej nie w samotności, ale z kimś) na głos. Można też modlić się śpiewając. Król Dawid modlił się do Boga tańcząc, ale ten sposób jakoś tak nie utrzymał się. Poza grupami żydowskich chasydów, muzułmańskich derwiszy i niektórych chrześcijan o korzeniach afrykańskich.
Jedna drobna uwaga na sam koniec. Modlimy się tylko i wyłącznie do Boga o sprawienie czegoś. Bowiem, jak głosi nasza wiara, tylko Bóg ma moc sprawczą, moc cudu, moc wpływania na bieg spraw. Jeśli modlimy się do kogoś innego (np. świętego lub osoby uważanej za taką) to tylko o pomoc, wstawiennictwo do Pana (wierzymy bowiem, że osoby te obcują z Panem). Dotyczy to także Matki Boskiej.
Nie modlimy się do obrazu, ikony, rzeźby, relikwii, Biblii, sakramentaliów. Modlimy się do Boga, a przedmioty są tylko środkiem skupienia, miejsce zebrania modlących się (modlimy się pod krzyżem na rozstajnych drogach), czymś co modlitwę nam ułatwia.
Nie modlimy się do osób żyjących (np. papieża lub innej osoby uważanej za pełną cnót i wiary). A już całkowicie niedopuszczalne jest modlenie się do świętych miejsc, źródełek i tym podobnych.

 Re: Jak modlić się za nierozsądnego brata?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2016-07-23 02:37

Po pierwsze, za brata trzeba się modlić.

Po drugie, nic tak chłopaków do kościoła nie ciągnie jak atrakcyjne dziewczyny w kościele. Trzeba mieć jakiś punkt zaczepienia, więc jak masz jakieś wierzące i atrakcyjne koleżanki, namawiaj je na wspólny udział w Mszach Świętych, a przy okazji i brata też.

Resztę pozostaw Bogu.

 Re: Jak modlić się za nierozsądnego brata?
Autor: Jan (---.dynamic-ra-11.vectranet.pl)
Data:   2016-07-23 07:40

Bardzo nierozsądne jest niestety próbowanie przeżyć życia za kogoś innego i próbowanie kierowania jego życiem. Brat jak sądzę jest dorosły - ma prawo żyć inaczej niż ty byś sobie tego życzyła, dokonywać własnych wyborów i popełniać własne błędy. Można i trzeba modlić się za siebie nawzajem - to pomaga. I dobrze że to robisz. Ale pamiętaj że Bóg Ojciec tak stworzył świat żeby człowiek miał wybór. On nie złamie ludzkiej woli. Tym bardziej żaden święty tego nie zrobi. I my też nie powinniśmy.

 Re: Jak modlić się za nierozsądnego brata?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2016-07-23 18:43

Ago,

Chociaż być może w mojej poprzednio udzielonej poradzie jest ziarno prawdy, jednak przede wszystkim należałoby się dowiedzieć, co jest przyczyną tego, że Twój brat zaczyna stronić od, jak rozumiem, udziału w Mszach Świętych (zapewne nakazanych). W zależności od tej przyczyny, można byłoby szukać najbardziej adekwatnego sposobu na pomoc bratu. Myślę, że mądre katechezy głoszone z mocą w Duchu Świętym mogłyby być pomocne. Nie wiadomo, kto mógłby przemówić do serca Twojego brata. Jeśli bardzo się o niego martwisz, postaraj się dowiedzieć.

Pozdrawiam :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: