logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy moja modlitwa jest samolubna?
Autor: Bartek (20 l.) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-10-23 12:42

Dzień dobry. Mam na imię Bartek, mam 20 lat i jestem studentem. Miałbym kilka bardzo nurtujacych pytań, a także dość wstydliwą sprawę, ktora przyprawia mnie o dreszcze. Otóż był taki czas w moim życiu, ze zdarzało mi się pomijać niedzielne Msze Święte, a także wieczorne i poranne modlitwy. Choć z tymi modlitwami często zdarzało się tak, że o nich zapominałem, ale według mnie to nie wymówka. Na Msze Święte takze niedojezdzalem z roznych powodow, czesto nie bylo po prostu czym jechac, czasami mialem duzo nauki, ale to nie wymowka. To bylo w czasie gdy chodzilem do liceum, a takze zdarzalo sie jeszcze na poczatku studiow, ze jedna niedziele pomijalem w miesiacu. Teraz zaczalem chodzic na kazda Msze Swieta i nie robic sobie wymowek, a takze modlic sie kazdego dnia, choc czasami tez zdarza mi sie zapomniec. Czy to z mojej strony duzy grzech?
Bylo mi z tym bardzo glupio, dreczylo mnie sumienie, w myslach przepraszalem Boga i postanowilem cos z tym zrobic.
A teraz kolejne pytanie. Czy jesli nie rzucam na tacę podczas Mszy Świętej to jest to grzech z mojej strony? Bylem wychowany w takim przekonaniu, że jesli sie wierzy to powinno się dawać, choć z czasem zacząłem myślec, że to sprawa indywidualna każdego.
Podczas modlitwy do Boga proszę aby nic złego mnie nie spotkało na drodze, zeby zawsze Nas strzegl (wszystkich w rodzinie) prowadzil, nie pozwolil aby cos zlego Nam sie przytrafilo, abysmy kroczyli dobra droga, abym zawsze wiedzial jak sie zachowac na drodze (duzo jezdze), strzegl przed nieprzewidzianymi sytuacjami na drodze, abysmy byli zdrowie i abym ja byl zdrowy. I gdy tak wspominam o sobie to dziwne towarzyszy mi uczucie, a mianowicie iz jestem samolubny. Czy to moze byc prawda czy cos sobie wmowilem? Czesto sie modle w samochodzie, gdyz wtedy jakos lepiej mi sie skupic i ogolnie analizuje wtedy wiele spraw w zyciu, a takze modlwe sie w lozku przed snem i dziekuje Bogu za dzien a takze prosze aby pilnowal mnie dnia nasteonego. To nie jest samolubne?

 Tematy Autor  Data
 Czy moja modlitwa jest samolubna? nowy Bartek (20 l.) 
  Re: Czy moja modlitwa jest samolubna? nowy Magdalena 
  Re: Czy moja modlitwa jest samolubna? nowy Kasia 
  Re: Czy moja modlitwa jest samolubna? nowy Luply 
  Re: Czy moja modlitwa jest samolubna? nowy B. 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: