logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: Maja (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2016-10-27 22:23

Niedługo przystąpię do sakramentu bierzmowania i chciałabym wiedzieć czy imię Amitril jest imieniem, które mogłabym wybrać?

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2016-10-27 22:53

;) Może coś co się mniej kojarzy z lekarstwami, i bardziej ludzkie?

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2016-10-27 23:17

Maju, tak naprawdę nie chodzi o wybór samego imienia, lecz o patrona, opiekuna i wzorzec, którego imię wybierzesz. Pytanie zatem brzmi: czy istnieje w tradycji Kościoła święta lub błogosławiona Amitril? Wiesz coś o takiej osobie?

(Pomijam fakt, że to łatwa do znalezienia nazwa leku).

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: Marta (---.20-2.cable.virginm.net)
Data:   2016-10-27 23:21

Przecież to nazwa leku na depresję. Nie mówili Wam na katechezie, żeby sobie imię świetego/świętej wybrać?

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: antonima (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2016-10-27 23:23

Myślę, że lepsza byłaby Gencjana albo Polopiryna, skoro zamierzasz szukać w tym obszarze tematycznym.

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: Fortepian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-10-27 23:44

To raczej Ty nam to powiedz. Mając na uwadze jego brzmienie nie przypuszczam by miało starożytny rodowód i nosił je jakiś męczennik z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Kogo zatem zamierzasz obrać za swojego patrona z bierzmowania. Jakiegoś elfa? Czy sama wymyśliłaś to imię?
Amitril brzmi mi elficko i kojarzy się z mithrilem. Ale rzeczywiście jest popularny lek o takiej nazwie. Nie wiem czy współczuć katechetce/katechecie czy ją/jego obciążać...

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-10-28 01:31

Ty zażywasz ten lek czy koleżanka?
Mojemu koledze (dawno temu) ktoś kazał kupić w aptece sapiencję [sapientia]. Kolega dopiero w aptece dowiedział się o co chodzi :))
Może i Ciebie ktoś robi w bambuko? Chyba, że Ty nas. Tak czy inaczej - zdrowia życzę.

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: Alina (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2016-10-28 02:51

Jezeli to nie jest prowokacja, to poczekaj jeszcze z bierzmowaniem. Przynajmniej jeden rok. Twoje pytanie, a w szczegolnosci imie ktore wybralas wskazuje wyraznie ze nie dojrzalas do tego sakramentu i nie wiesz dlaczego wybiera sie imie.

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2016-10-28 12:29

Jeśli zależy Ci na patronie związanym z chorobami psychicznymi, proponuję Walencję - żeński odpowiednik Walentego

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2016-10-28 12:44

Jeśli Walencja, to może też i św. Dymfna?

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: Chariessa (91.244.209.---)
Data:   2016-10-29 11:00

Może być jeszcze Walentyna.

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2016-10-29 17:59

Maju,

No widzisz, że Cię w końcu miejscami obśmiało. Pewnie nie masz żadnego żalu, prawda? Czy równie dobrze się bawiłaś? Czy taki był Twój cel postawienia pytania?
Podpowiem Ci - Anna, Teresa - to naprawdę piękne imiona i wielkie Święte. Myślę, że z pewnością, niebawem dokonasz właściwego wyboru imion świętych, czego Ci bardzo życzę.

Pozdrawiam

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: mimi33 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2016-10-29 19:47

Uwaga do Aliny:
do bierzmowania się nie dojrzewa, bo bierzmowanie to sakrament inicjacji (wtajemniczenia) chrześcijańskiej

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: Alina (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2016-10-30 02:13

Z Katechizmu Kosciola Katolickiego:
1319 Kandydat do bierzmowania, który osiągnął wiek używania rozumu, powinien złożyć wyznanie wiary, być w stanie łaski i mieć intencję przyjęcia tego sakramentu. Powinien też być przygotowany do podjęcia zadania ucznia i świadka Chrystusa we wspólnocie Kościoła oraz w sprawach doczesnych

1308 Jeśli mówi się czasem o bierzmowaniu jako o "sakramencie dojrzałości chrześcijańskiej", to nie należy jednak mylić dojrzałego wieku wiary z dojrzałym wiekiem rozwoju naturalnego. Nie można także zapominać, że łaska chrztu jest łaską darmowego i niezasłużonego wybrania. Nie potrzebuje ona "potwierdzenia", by stać się skuteczną. Przypomina o tym św. Tomasz:
Wiek fizyczny nie stanowi dla duszy przeszkody. Tak więc nawet w dzieciństwie człowiek może osiągnąć doskonałość wieku duchowego, o której mówi Księga Mądrości (4, 8): "Starość jest czcigodna nie przez długowieczność i liczbą lat się jej nie mierzy". W ten sposób wiele dzieci dzięki mocy Ducha Świętego, którą otrzymały, walczyło odważnie i aż do przelania krwi dla Chrystusa 120 .
1309 Przygotowanie do bierzmowania powinno mieć na celu doprowadzenie chrześcijanina do głębszego zjednoczenia z Chrystusem, do większej zażyłości z Duchem Świętym, Jego działaniem, darami i natchnieniami, aby mógł lepiej podjąć apostolską odpowiedzialność życia chrześcijańskiego. Katecheza przed bierzmowaniem powinna także starać się obudzić zmysł przynależności do Kościoła Jezusa Chrystusa, zarówno do Kościoła powszechnego, jak i wspólnoty parafialnej. Na tej ostatniej spoczywa szczególna odpowiedzialność za przygotowanie kandydatów do bierzmowania.
1310 Przyjmując bierzmowanie, trzeba być w stanie łaski. Należy przystąpić wcześniej do sakramentu pokuty, aby oczyścić się na przyjęcie daru Ducha Świętego. Bardziej intensywna modlitwa powinna przygotować na przyjęcie mocy i łaski Ducha Świętego w duchu uległości i dyspozycyjności .

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: Maja (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2016-11-09 14:31

Kiedy teraz to czytam, to zauważyłam błąd, który się wkradł w pisowni imienia anioła o którego mi chodziło. Dziękuje za powyższe komentarze. Ostatecznie wydaje mi się, że wybiorę imię Maria.

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-11-09 15:28

Czyli Amitiel? Na bierzmowanie wybiera się świętego patrona, aby nam w życiu pomagał. Nie aniołów, których imion nie znamy (oprócz trzech archaniołów, reszta to wydumane, wymyślone). A Ty jeszcze myślisz o imieniu, które ludzie związali z amuletem, czy z upadłym aniołem.
Zdecydowanie Maria jest dobrym imieniem. Ale pamiętaj, że wybierasz patrona, więc zdecyduj czy chodzi o Maryję, czy o inną świętą.

 Re: Amitril - imię na bierzmowanie.
Autor: Maja (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2016-11-10 08:14

Zdecydowanie chodzi mi o Maryję. Zakochałam się w jej historii i tym kim po prostu jest.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: