logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Odpust za zmarłych 1-8 listopada.
Autor: Ala G. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-10-28 20:14

Witam!
Dzisiaj byłam do spowiedzi, z racji 1 listopada. Czy możecie mi przypomnieć jak to było z tym "odwiedzaniem" cmentarza po spowiedzi (to się chyba chodziło codziennie przez kilka dni) aby wydobyć duszę z czyśćca i dostać odpuszczenie (chyba tak to sie nazywa) zupełne lub niezupełne...mam nadzieję,że wiecie o co mi chodzi. Jak nie to piszcie w odpowiedziach to może wytłumaczę jaśniej, natomiast proszę o odpowiedzi, bo zapomniałam jak to było dokładnie. :)
Pozdrawiam

 Re: Odpust za zmarłych 1-8 listopada.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-10-28 20:46

Odpowiedzi na forum: (klik); (klik).

 Re: Odpust za zmarłych 1-8 listopada.
Autor: moderator (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2016-10-29 00:19

I jeszcze artykuł w naszej czytelni: (klik).

Przy okazji; 20 listopada 2016 r. kończy się Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, w którym można zyskiwać odpust zupełny. Można go uzyskać jeden raz dziennie, zarówno dla siebie, jak i dla zmarłych, spełniając zwykłe warunki w łączności z czynem obdarzonym odpustem. Warunki stałe są następujące:
1. przystąpienie do sakramentu pokuty (trwanie w stanie łaski uświęcającej);
2. przyjęcie Komunii św.;
3. modlitwa według intencji Ojca Świętego;
4. wykluczenie przywiązania do wszelkiego grzechu nawet lekkiego.

Wszyscy wierni mogą zyskać odpust zupełny odbywając pielgrzymkę do Drzwi Świętych otwartych w kościołach wyznaczonych przez Biskupa. „Ważne, aby ten moment był połączony przede wszystkim z Sakramentem Pojednania i uczestnictwem we Mszy św. oraz refleksją nad miłosierdziem. Konieczne będzie, by tym celebracjom towarzyszyło wyznanie wiary i modlitwa za Ojca świętego. Osoby, które z różnych powodów nie będą mogły udać się do Świętych Drzwi, zwłaszcza chorzy, starsi i samotni mogą zyskać odpust zupełny poprzez przyjęcie Komunii św. lub udział we Mszy św. i w modlitwie wspólnotowej, również za pośrednictwem różnych środków przekazu.

Strona Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia: (klik).
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: