logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Myliłem się odnośnie Boga. Jak naprawić błąd?
Autor: Krystian (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-03-02 21:09

Dzień dobry
Kiedyś w pewnej publicznej dyskusji (na Youtube), prowadziłem rozmowę z ateistą. Jednak w pewnych istotnych rzeczach odnosnie Boga, wiary myliłem się. Już usunąłem moje wpisy i napisałem do tej osoby "sprostowanie", ale nie jedna osoba mogła moje wypowiedzi zobaczyć i uznać za prawdę, choć nią nie były.

 Re: Myliłem się odnośnie Boga. Jak naprawić błąd?
Autor: What to do (---.centertel.pl)
Data:   2017-03-03 10:53

Dobrze, ze napisałeś sprostowanie. Wiadomo, ze jest możliwość, iż osoby, które widziały twój post, nie zobaczą tego, co potem napisałeś. Jeśli boisz się o to, ze uwierzyły Twoim słowom i teraz żyją z TAMTYMI przekonaniami, to pomódl się za nie :-) pomódl się, aby (jeśli maja złe przekonania), ktoś ich naprowadził na dobre :))

 Re: Myliłem się odnośnie Boga. Jak naprawić błąd?
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-03-03 14:21

Możesz zrobić jakiś nowy filmik, w którym sprostujesz to, co w tamtym było źle.
A poza tym post, modlitwa, jałmużna w ich intencji.
Powodzenia. Pozdrawiam

 Re: Myliłem się odnośnie Boga. Jak naprawić błąd?
Autor: Krystian (---.centertel.pl)
Data:   2017-03-03 16:30

To była "dyskusja" pod filmikiem o. Adama Szustaka. Nic nie nagrywam :)

 Re: Myliłem się odnośnie Boga. Jak naprawić błąd?
Autor: Krystian (---.centertel.pl)
Data:   2017-03-03 17:22

Mam wątpliwości, czy odpisywać też wszystkim osobom, których komentarze znajdowały się w pobliżu, czy też może będzie to przesadą? Dziękuję za pomoc.

 Re: Myliłem się odnośnie Boga. Jak naprawić błąd?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-03-03 18:28

Krystian, nie popadaj w samoudręczenie.
Co masz uczynić wobec osób, które przez Twoje wypowiedzi mogły ponieść szkodę, napisała Ci "What to do". Oceń wagę i powagę nieprawidłowości jakie wygłosiłeś i ewentualnie możesz zamieścić jedną podsumowującą wypowiedź w tejże dyskusji. Natomiast swoje błędne przekonania, które zamieściłeś w dyskusji, jeżeli obrażały Pana Boga, oddaj w Sakramencie Pokuty i zawierz Bożemu Miłosierdziu. 

 Re: Myliłem się odnośnie Boga. Jak naprawić błąd?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2017-03-03 21:28

Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Teraz wiesz więcej, więc możesz wiarę przekazywać lepiej i wykorzystuj to w przyszłości. A przeszłość odpuść, wybacz sobie. Zrobiłeś w tamtej chwili to, co mogłeś i na tyle, na ile Ci wiedza i serce pozwalały.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: