logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kościół chce wmówić, że i tak będziemy zbawieni.
Autor: Tomasz (150.254.212.---)
Data:   2017-04-26 13:42

Na wstępie pragnę wszystkich poprosić o wybaczenie mi bezpośredniego języka i prostoty literackiej. Dylemat jak i samo pytanie jest jak najbardziej poważne. Proszę Was gorąco, nie odczytujcie w tekście braku pokory, drwiny, sarkazmu lub ironii. Wspomniana prostota ma służyć tylko temu aby w pięknie stylizacji i gramatyki nie zaginęła istota problemu.

Jeśli umrę w stanie grzechu ciężkiego to po śmierci idę do piekła. Takie było zawsze stanowisko Kościoła, do dziś zawarte w KKK. Oczywiście jeśli umierając na zawał lub spadając w przepaść zacznę żałować za grzechy to jest szansa, że i tak pójdę do nieba. Jak dowiem się, że mam raka i został mi tydzień życia to jest szansa, że w rozpaczy swojej lub strachu przed potępieniem zacznę żałować. Jak czołowe zderzenie pojazdów i śmierć w pół sekundy to wtedy piekło - nie ma zmiłuj. No to Kościół poszedł na dalsze ustępstwa - teraz mogę umrzeć w grzechu ciężkim i mogę przed śmiercią nie żałować, bo okazuje się że mam kolejną szansę: stanę po śmierci przed Chrystusem i będę wtedy mógł zadecydować, czy chcę z nim zostać czy wolę iść do piekła. Kto wtedy podejmie decyzję żeby iść do piekła?

Jeden ze spowiedników powiedział mi: "to nie będzie tak, że na Sądzie Ostatecznym Bóg zagarnie ręką kilkadziesiąt miliardów ludzi i powie: a chodźcie do nieba, żyliście byle jak, grzeszyliście, ale i tak was kocham więc chodźcie. Tak nie będzie".

No i tu moje poczucie konsekwencji Kościelnych wykładni się sypie. Słowa Chrystusa należy traktować literalnie, odnoszę wrażenie że Kościół we współczesnych czasach na siłę chce nam wmówić, że obojętnie co robimy i tak zostaniemy zbawieni.

 Tematy Autor  Data
 Kościół chce wmówić, że i tak będziemy zbawieni. nowy Tomasz 
  Re: Kościół chce wmówić, że i tak będziemy zbawieni. nowy Aneta 
  Re: Kościół chce wmówić, że i tak będziemy zbawieni. nowy Hanna 
  Re: Kościół chce wmówić, że i tak będziemy zbawieni. nowy Magdalena 
  Re: Kościół chce wmówić, że i tak będziemy zbawieni. nowy Tomasz 
  Re: Kościół chce wmówić, że i tak będziemy zbawieni. nowy Mateusz 
  Re: Kościół chce wmówić, że i tak będziemy zbawieni. nowy Anna 
  Re: Kościół chce wmówić, że i tak będziemy zbawieni. nowy Tomasz 
  Re: Kościół chce wmówić, że i tak będziemy zbawieni. nowy Robson 
  Re: Kościół chce wmówić, że i tak będziemy zbawieni. nowy Magdalena 
  Re: Kościół chce wmówić, że i tak będziemy zbawieni. nowy B. 
  Re: Kościół chce wmówić, że i tak będziemy zbawieni. nowy A-Mail 
  Re: Kościół chce wmówić, że i tak będziemy zbawieni. nowy Marek 
  Re: Kościół chce wmówić, że i tak będziemy zbawieni. nowy Tomasz 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: