logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przygotowanie i Dziękczynienie po Komunii Św.
Autor: Niski_szukający (---.slupsk.vectranet.pl)
Data:   2017-07-10 12:28

Witam, szukałem w internecie informacji na temat przygotowań i dziękczynienia po Komunii Świętej. Jednak nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi: z jednej strony znajdowalem krótkie modlitwy a z drugiej informację (nie wiem czy nie pochodzącą od pewnego świętego), że dziękczynienie powinno trwać pół godziny a co najmniej 15 minut... Podobnie z przygotowaniem: w jednym miejscu było napisane że przygotowaniem jest Msza Święta, a w innych miejscach czytałem o powinności osobnej modlitwy. I w tym miejscu chciałbym się zapytać: Czy krótka modlitwa przed i po Mszy Świętej (np w domu) są wystarczające? Czy jeżeli przez lata tych aktów nie czyniłem to czy Komunia Św. nie była przyjmowana świętokradzko? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

 Re: Przygotowanie i Dziękczynienie po Komunii Św.
Autor: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-07-10 23:13

Powiem tak. Nigdzie jeszcze nie widzialam informacji o tym jak długo ma trwać modlitwa. Każdy powinien modlić się raczej tyle ile potrzebuje, tyle ile sam decyduje. Na tyle na ile pozwala mu w danym momencie chęć i czas. Sam czujesz na ile jesteś w stanie danego dnia się np. skupić, ile czasu chcesz poświęcić na rozmowę z Panem. Bez sensu jest np. walka o półgodzinną modlitwę jeśli w danej chwili na niej zasypiasz. Modlitwa przed czy po Mszy św jest dobrym przygotowaniem do niej, lub w drugim przypadku można na dłużej zapamiętać poruszane treści, dobrze jest też w domu przemyśleć co na Mszy św. np zwróciło twoją uwagę. Nad czym się chcesz się zastanowić, aby jak najwięcej odnieść korzyści dla siebie. Jest większa szansa na to, że np. łatwiej Ci będzie zrozumieć treści czytań. Myślę, że Twoja Komunia na pewno w związku z tym nie była przyjmowana świętokradzko, jeśli szczerze się spowiadałeś, nic świadomie nie zataiłeś i był żal za grzechy, postanowienie poprawy, naprawienie wyrządzonej krzywdy, to na pewno wszystko jest OK. Nie zadręczaj się bez potrzeby. A poza tym np. na Mszy św. po przyjęciu Pana Jezusa nie znajdziesz czasu na półgodzinne dziękczynienie, czasem nawet trudno się pomodlić przez chwilę, bo to już zaczyna się śpiew itp. Pozdrawiam

 Re: Przygotowanie i Dziękczynienie po Komunii Św.
Autor: && (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-07-11 14:14

To zależy od człowieka. Najważniejsze, żebyś Ty dobrze przeżył spotkanie z Panem, i nie zaniedbywał swoich obowiązków.

 Re: Przygotowanie i Dziękczynienie po Komunii Św.
Autor: Niski_szukający (---.slupsk.vectranet.pl)
Data:   2017-07-14 18:37

Bardzo dziękuję za wasze odpowiedzi :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: