logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Moja wiara nie jest prawdziwa.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-07-17 02:27

"Nie umiem modlić się modlitwami"
Modlitwa jest rozmową z Panem Bogiem i rozmowa własnymi słowami ma wielką wartość, ale dla osoby wierzącej Wyznanie wiary - Credo jest podstawą. Credo to za Sjp. «w religiach chrześcijańskich: zbiór głównych zasad wiary»

Uczestnicząc we Mszy Świętej, słyszymy, jak kapłan mówi: módlmy się jak nas nauczył Jezus Chrystus (Mt 6,9-15); (Łk 11,2-4) po czym odmawiamy Modlitwę Pańską.

Jak widzisz, są to bardzo istotne modlitwy w wyznaniu naszej wiary.
Nie idź na skróty w poznawaniu wiary, wyszukaj odpowiednie działy:
http://www.katechizm.opoka.org.pl/

"Wieczorem zależy, bo po zgrzeszeniu jest mi wstyd."

<< Niektórzy uczeni w Piśmie, spośród faryzeuszów, widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: "Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?" Jezus usłyszał to i rzekł do nich: "Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników".>> (Mk 2,16-17)

"ale nie umiem rozważać."
Trudno jest nauczyć rozważania, bo to rodzi się w sercu. Spróbuj przez stworzenie odpowiednich warunków. Przede wszystkim cisza, oderwanie od bieżących spraw, odpowiednie, nie rozpraszające miejsce. Rozważanie poprzedź modlitwą do Ducha Świętego. On w swoim powiewie przynosi natchnienie. W wielu pozycjach z czytaniami są również pomocne rozważania. Proponuję Ci tę stronę:
http://niezbednik.niedziela.pl/liturgia/2017-07-17
Prawie każdego dnia są tam rozważania ks. Krzysztofa Wonsa SDS. Myślę, że możesz poczuć się jakbyś siedziała obok kapłana, który prowadzi Cię za rękę, krok za krokiem przez Słowo Boże.

"... że On jest ze mną nawet, gdy grzesze."
Zachęcam do dogłębnego prześledzenia Męki Pańskiej. Tylko tyle w jednym zdaniem i aż tyle.

"Nie wiem czy ufam Bogu :("
Zacytuję po raz kolejny:
"Błogosławiona łasko, ty, która ubogiego duchem czynisz bogaczem dobra, a z bogacza robisz człowieka pokornego serca, przyjdź i zstąp na mnie, napełnij mnie od rana swoim ukojeniem, aby dusza moja nie upadła w znużeniu i oschłości. Błagam Cię, Panie, abym znalazł łaskę w Twoich oczach, wystarczy mi bowiem Twoja łaska, nawet jeśli nie otrzymam nic z tego, czego pragnie moja natura. Wśród pokus i udręk nie ulęknę się zła, dopóki będzie ze mną Twoja łaska. Ona jest moją dzielnością, ona przynosi radę i pomoc. Ona - potężniejsza od wszystkich wrogów i mądrzejsza od wszystkich mędrców razem wziętych.
Jest nauczycielką prawdy, mistrzynią wiedzy, światłem serca, ulgą w strapieniu, ucieczką w smutku, bezpieczeństwem w lęku, żywicielką pobożności, źródłem dobrych łez" Tomasz a Kempis "O naśladowaniu Chrystusa".

Módl się łaskę wiary, pogłębiaj katechezę. Pomyśl, jak nie On, to kto? I jeszcze jedna podpowiedź, gdzie możesz doświadczyć poruszenia serca i Bożego szeptu wprost do ucha. To adoracja Najświętszego Sakramentu. Może być w kościele z wystawioną monstrancją albo przed tabernakulum. Bo w to, że jest tam żywy Chrystus, nie wątpisz. Uklęknij w ciszy, bez pośpiechu i po prostu bądź.
A wertując Pismo Święte, zajrzyj do Psalmów. Na zachętę np. 16, 23, 63, 86, 139
Spróbuj tej fascynującej wędrówki, odkrywając przesłania w kolejnych.
Przedstawiłam Ci kilka propozycji, które mogą być pomocne, ale Pan Bóg ma dla każdego własną drogę do zbawienia. Odkrywaj ją umocniona tym, co powiedział Ci kapłan.

 Tematy Autor  Data
 Moja wiara nie jest prawdziwa. nowy K19 lat 
  Re: Moja wiara nie jest prawdziwa. nowy Natalka 
  Re: Moja wiara nie jest prawdziwa. nowy wyszywaczek wredny 
  Re: Moja wiara nie jest prawdziwa. nowy Kalina 
  Re: Moja wiara nie jest prawdziwa. nowy kk 
  Re: Moja wiara nie jest prawdziwa. nowy K19 lat 
  Re: Moja wiara nie jest prawdziwa. nowy m. 
  Re: Moja wiara nie jest prawdziwa. nowy Kalina 
  Re: Moja wiara nie jest prawdziwa. nowy K19 lat 
  Re: Moja wiara nie jest prawdziwa. nowy ktoś 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: