logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Modlitwa o dobrobyt, wygraną w Lotto
Autor: Piotr (---.play-internet.pl)
Data:   2017-08-07 11:19

Szczęść Boże!
Czy można modlić się o wygraną w Lotto? Nie chce milionów. Wystarzczylo by mi kilkanaście tysięcy by spłacić kredyt za mieszkanie rozkręcić firmę.
Czesto zastanawiam się jak żyć by zapewnić mojej rodzinie dobrobyt. Modliłem się o nową pracę o jakąś zmianę, ale chyba się źle modliłem. Kiedyś usłyszałem stwierdzenie, że "portfel nawraca się ostatni". Moja wiara jest słaba ciagle walczę o nawrocenie, choć bardzo tego chce nie wychodzi mi. Dni uplywaja mi na myśleniu o tym jak zapewnic byt mojej rodzinie. Miotam się miedzy nadzieją, że niedługo się odmieni a poczuciem, że dalej będę harował jak wół i ciężko będzie dociągnąć do kolejnej wyplaty. Co robić? Jak się modlić?

 Re: Modlitwa o dobrobyt, wygraną w Lotto
Autor: Takajedna (---.dynamic.kabel-deutschland.de)
Data:   2017-08-07 18:52

Modlic sie mozesz, Bog odpowie albo i nie:) Skoro bylo Cie stac zeby wziac kredyt na mieszkanie i masz tylko kilkanascie tysiecy do slapecenia powiedzialabym wrecz, ze jeste bardzo dobrze. Nie wiesz ilu ludzi w marzy o wlasnym kacie a ich nie stac :) Docen to co masz i pracuj dalej, a powolutku pojdzie wszystko do przodu. Jesli zona nie pracuje, bo np. wychowuje male dziecko a chcialaby pracowac i sie dolozyc sie do rodzinnego budzetu moze poszukac informacji na temat pracy przez internet lub pracowac jako niania zamujac sie swoimi dziecmi i jednoczesnie bawic inne. Mam sasiadke ktora ma 2 wlasnych dzieci i w ten sposob wlasnie dorabia. Zawsze jest jakies wyjscie tylko trzeba troche poszukac:) Pozdrawiam.

 Re: Modlitwa o dobrobyt, wygraną w Lotto
Autor: Maria (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-08-09 02:35

Piotr modlić się nie tylko możesz ale powinieneś - zawsze i we wszystkich potrzebach, tylko musisz pamiętać o tym, że to Bóg zna właściwy czas.

"Wszystko ma swój czas,
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem (...)"
Księga Koheleta 3,1

Zamartwianie się jest bezcelowe, jako wierzący powinniśmy ufać zawsze Bogu.
Ja bardzo lubię ten fragment z Listu do Filipian, w którym św. Paweł nam o tym przypomina:

"O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie." (Flp, 4, 6-7)

Spójrz też na ten wymowny fragment z Ew. Łukasza:
"Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki! Któż z was przy całej swej trosce może choćby chwilę dołożyć do wieku swego życia? Jeśli więc nawet drobnej rzeczy [uczynić] nie możecie, to czemu zbytnio troszczycie się o inne? Przypatrzcie się liliom, jak rosną: nie pracują i nie przędą. A powiadam wam: Nawet Salomon w całym swym przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, o ileż bardziej was, małej wiary! I wy zatem nie pytajcie, co będziecie jedli i co będziecie pili, i nie bądźcie o to niespokojni! O to wszystko bowiem zabiegają narody świata, lecz Ojciec wasz wie, że tego potrzebujecie.". (Łk 12,24-30)
Jeśli Bóg obdarza takim pięknem krótko żyjące kwiaty, to o ileż bardziej pamięta o nas.

Bóg zawsze daje wyjście.
Ja np. nie mogę z wielu powodów pracować na cały etat i niedawno znalazłam pracę, którą mogę wykonywać w domu przez internet a zarobki są nawet większe niż w normalnej pracy.

 Re: Modlitwa o dobrobyt, wygraną w Lotto
Autor: ruslana (---.susi.pl)
Data:   2017-08-09 08:39

Maria, możesz powiedzieć co to za praca?

 Re: Modlitwa o dobrobyt, wygraną w Lotto
Autor: ??? (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2017-08-09 17:35

Nie rozumiem: modlitwa o dobrobyt, czy o wygraną w lotto?

 Re: Modlitwa o dobrobyt, wygraną w Lotto
Autor: Maria (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-08-09 20:37

Ruslana praca polega na promowaniu firmy przez Internet. Mamy szkolenia więc każdy może się tego nauczyć. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej możesz do mnie napisać airam@onet.pl

 Re: Modlitwa o dobrobyt, wygraną w Lotto
Autor: Franciszka (---.146.35.45.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-08-20 13:43

Lepiej nie grać w Lotto, aby nie wpaść w szpony nałogu. Lotto jest grą hazardową i niektórych uzależnia.

 Re: Modlitwa o dobrobyt, wygraną w Lotto
Autor: Mirek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-08-06 18:56

Nie jestem pewien czy, powinniśmy modlić się o wyjście z biedy. Ponieważ zawsze znajda się biedniejsi od nas. Bóg dał człowiekowi wolna wole, i nie ingeruje w to co robimy, lub robią inni. Gdyby Bóg ingerował wysłuchiwał, wszystkich uczciwych, pobożnych ludzi. Musial by odebrać nam wolna wole.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: