logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg kocha wszystkich tak samo?
Autor: Ania (---.interkonekt.pl)
Data:   2017-08-07 12:44

Zawsze myślałam, że Bóg kocha wszystkich ludzi równie mocno, i świętych i grzeszników, i pięknych i brzydkich. Ale po komentarzu osoby zakonnej jaki ostatnio przeczytałam pod zdjęciem znajomej z czwórką ślicznych dzieci, zaczęłam mieć wątpliwości. Napisała tak: "Ale piękne dzieci! Bóg Was baaardzo kocha i błogosławi". Cieszę się, że znajoma ma takie cudowne pociechy i że zdrowo rosną, ale czy Bóg mnie nie kocha, albo kocha mniej, bo mi nie pobłogosławił żadnym dzieckiem? Albo czy Bóg kocha mniej rodziców brzydkich, kalekich dzieci? Czy On im nie błogosławi? Czy po tym kto ma ile i jak ładnych dzieci możemy oceniać jak bardzo ktoś jest kochany przez Boga? A idąc dalej, czy to znaczy, że jest on lepszym człowiekiem? Nic już z tego nie rozumiem.

 Re: Czy Bóg kocha wszystkich tak samo?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-08-07 16:02

Zauważ, że dodajesz interpretację do wpisu, w którym nie ma uwag o tym, że ktoś jest mniej lub bardziej kochany niz inne osoby. Niepotrzebnie dopisujesz... Bóg kocha równo, ale chyba każdego inaczej, indywidualnie. To, że ktoś ma piękne dzieci, a ktoś nie ma dzieci, nie jest oznaką mniejszej czy większej miłości, tylko różnych jej form. Porównajmy to np. do kolorów... Nie ma sensu dyskutować o tym, czy błękit jest piękniejszy od ognistej czerwieni. Są po prostu inne.
Nie ma doprawdy powodu twierdzić, że matka czworga dzieci jest bardziej lub mniej kochana przez Boga niż osiemdziesięcioletni bezdzietny celibatariusz. Albo że posiadanie kalekiego potomstwa oznacza, że Bóg takich rodziców nie kocha.

 Re: Czy Bóg kocha wszystkich tak samo?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2017-08-07 16:24

Żyjemy w wolnym kraju i każdy może pisać to, co chce. A Ty masz swój rozum i nie musisz wierzyć we wszystko, co przeczytasz.

 Re: Czy Bóg kocha wszystkich tak samo?
Autor: Jurek (---.cust.static-ipl.aapt.com.au)
Data:   2017-08-08 03:33

Bp Kiernikowski twierdzi: Pan Bog wszystkich kocha jednakowo. Niektorych kocha wiecej np. Jozefa, syna Jakuba, Jezusa. Nikogo nie kocha mniej. Niebezpiecznie jest byc kochanym wiecej.

 Re: Czy Bóg kocha wszystkich tak samo?
Autor: Ania (---.interkonekt.pl)
Data:   2017-08-08 08:24

Dziękuję Hanna, teraz już rozumiem. Bóg ją bardzo kocha i dlatego dał jej dzieci, mnie bardzo kocha i dlatego dał mi super męża, a kogoś innego bardzo kocha i dał mu mądrość, a innemu talent do malowania. A rodziców chorych dzieci też bardzo kocha i dlatego dał im może bardziej wrażliwe dzieci albo jeszcze mnóstwo innych fajnych rzeczy. Na początku źle zrozumiałam, a teraz już wiem jak to jest i pasuje to do Pana Boga, który kocha wszystkich ludzi :). Już się nie czuję rozdarta, że jestem mniej kochana!

 Re: Czy Bóg kocha wszystkich tak samo?
Autor: Kasia (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-05-13 12:51

To jest wbrew pozorom bardzo ważny temat i ciągle przewijający się w ludowej, zabobonnej wersji chrześcijaństwa. Jesteś ładny, uśmiechnięty, zdrowy, masz partnera, dom, szczęście, więc Bóg Tobie pobłogosławił. Jesteś chory, samotny, biedny - to znaczy, że Bóg Cię opuścił. Wiemy, że tak nie jest, a dowodem na to są historie wielu cierpiących w Piśmie Świętym, w tym niewinnego Hioba, zamordowanego Jana Chrzciciela, Jezusa bez grzechu skatowanego na śmierć, czy apostołów, którzy umarli śmiercią męczeńską, mimo, że byli nawróceni i wierni Bogu. To, co niektórym wydaje się błogosławieństwem, może być przekleństwem, np. pieniądze czy uroda niejednego potrafią zgubić. Nie do końca rozumiemy czym jest błogosławieństwo, chyba poznamy co było faktycznym błogosławieństwem w naszym życiu, dopiero jak umrzemy :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: