logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Spowiedź świętokradzka?
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-09-01 10:06

Chcę powiedzieć na spowiedzi, że nie upominałem grzesznych w różnych sytuacjach... jednak wiem, że i tak takie sytuacje będą miały miejsce w przeszłości, chociażby przy spotkaniu z kolegą, on słucha wulgarnych treści, przeklina, wzywa Boga na daremno... głupio mi go upomnieć bo jest on już po bierzmowaniu a ja jestem o kilka lat młodszy... czy więc spowiedź będzie świętokradzka gdy powiem, że obiecuję poprawę? - to jest w regułce. Albo czy mogę nie dostać rozgrzeszenia?

 Re: Spowiedź świętokradzka?
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-01 13:30

Ale rozumiesz, że nie powinieneś za KAŻDYM JEDNYM RAZEM chodzić i pouczać wszystkich? Wystarczy raz. Ludzie mają wolną wolę i wyobraź sobie, że wcale nie muszą Cię słuchać. Jeśli ktoś robi to notorycznie, to wystarczy upomnieć raz. Reszta jest po stronie tej osoby.
Powinieneś natomiast wyspowiadać się z ignorowania cennych rad, jakie otrzymujesz na tym forum - aby znaleźć stałego spowiednika i z nim rozpatrywać takie sprawy. Grzeszysz przez swoją upartość i dumę (bo przecież nie będziesz słuchał rad, które są dla Ciebie niewygodne) tak, jak grzeszy Twój kolega od brzydkich wyrazów.

 Re: Spowiedź świętokradzka?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2017-09-01 15:45

> Powinieneś natomiast wyspowiadać się z ignorowania cennych rad, jakie otrzymujesz na tym forum - aby znaleźć stałego spowiednika i z nim rozpatrywać takie sprawy. Grzeszysz przez swoją upartość i dumę (bo przecież nie będziesz słuchał rad, które są dla Ciebie niewygodne)

Nadmieniam, że uparte trwanie w tym grzechu jest upartym trwaniem w grzechu z wszystkimi konsekwencjami, niezależnie od regułki o obiecywaniu poprawy. Jak chcesz ważnej spowiedzi, to staraj się poprawić. Nikt za ciebie się ważnie nie wyspowiada, tak? Jak będziesz robił wszystko, żeby uparcie trwać w grzechu ignorowania dobrych rad i pytania milion razy o to samo (masz nadzieję, ze ktoś się w końcu wkurzy i da ci taką odpowiedź, na jaką czekasz?), to nikt ci nic na to nie poradzi.

Nadmieniam, że dotyczy to nie tylko tego forum, ale ewentualnych wszystkich innych.

Nadmieniam, że nie zamierzam wchodzić w dyskusję. Więc nie musisz odpowiadać.

 Re: Spowiedź świętokradzka?
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-09-01 20:34

Zacznę częściej pytać w konfesjonale... zacząłem dziś. Ale tu właśnie pojawia się problem. Po spowiedzi wystąpiły sytuację, co do których pewien nie jestem. Chcę pójść do Komunii w niedzielę. Chciałbym zadać tu kilka pytań, ale JUŻ nie mogę? Bo postanowiłem, że będę pytać w konfesjonale to już jest kropka i nie mogę zadać tu żadnego pytania o grzech?

 Re: Spowiedź świętokradzka?
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-01 21:39

Tak, tak byłoby najlepiej. I więcej ufności w Miłosierdzie. Pan Bóg naprawdę nie jest urzędnikiem i zna Twoje serce - czy nie byłeś świadomy tego, czy coś jest grzechem, czy może z premedytacją zataiłeś grzech.

Btw, wiesz, że ta poprawa powinna dotyczyć nie tylko tego forum, ale też wszystkich innych, na których szukasz odpowiedzi? :)

 Re: Spowiedź świętokradzka?
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-09-02 10:25

Tak, wiem. Nie zadaje pytań forowiczom tylko szukam po stronach może ktos napisał cos podobnego co ja.. z jednej strony... niby mi sie zdaje ze jestem podczas laski uswiecajacej.. z drugiej nie.. a co najsmutniejsze od spowiedzi wczoraj na mszy mialem kilka nieciekawych przypadkow ale mimo tego do komunii poszedlem.. pozniej na internecie wyczytalem ze to normalne - zmienilem troche tekst. Po mszy jadac do domu znow nieprzyjemna sytuacja... w domu natomiast kilka sytuacji po ktorych mam watpliwosci.. a w konfesjonale do pytan.. coz skupialem sie na grzechach zapomnianych ale mimo to sluchalem spowiednika.. ale nadal nie otrzymalem odpowiedzi ktora by mnie zadowolila. Chcialbym tu kilka pytan zadac jeszcze ale skoro nie moge... coz za miesiac wroce do konfesjonalu.

 Re: Spowiedź świętokradzka?
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-02 15:54

A dlaczego za miesiąc, a nie np. za tydzień? Przecież spowiednik Cię nie przegoni.
Druga rzecz - nie koncentruj się na drobiazgach typu "pomyślałem, nie upomniałem". Z takich rzeczy obmywa cię spowiedź powszechna na początku Mszy św. i Ciało Pańskie podczas komunii. A wątpliwości po spowiedzi od razu odrzucaj - pamiętaj - szatanom nie w smak stan łaski uświęcającej człowieka, więc będą robić wszystko, żeby tylko podważyć to, co właśnie otrzymałeś po szczerej spowiedzi (nawet niedoskonałej, bo wiesz... nie jesteś doskonały, nie ma ludzi doskonałych, którzy przeżywają perfekcyjną spowiedź). W ten sposób pozwalasz sobie na to, by zło szerzyło w Tobie wątpliwości, co do ważności sakramentu. Zamiast się cieszyć, że Pan Jezus Ci przebacza - zamartwiasz się. A zło się cieszy.

 Re: Spowiedź świętokradzka?
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-09-03 14:34

Przeciez mysli nieczyste to g ciezkie oraz g cudze tez nimi sa... jak przez spowiedz powszednia g. Ciezkie moga zostac odpuszczone

---
Owszem, masz rację, z grzechami ciężkimi trzeba pójść do konfesjonału. Ale nie każda zła myśl, w tym myśl nieczysta, jest grzechem ciężkim. Podobnie - nie każdy grzech cudzy to grzech ciężki.
O swoich grzechach porozmawiaj w konfesjonale. Tylko tam (nie na forum) możesz rozstrzygnąć, czy dopuściłeś się ciężkiego grzechu czy nie.

W tym wątku (klik) otrzymałeś wskazówki odnośnie grzechów cudzych. Przeczytaj je uważnie. Zastanów się nad nimi.

z-ca moderatora

 Re: Spowiedź świętokradzka?
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-09-04 10:14

Nie będę o to pytać. Tylko opiszę sytuacje. Np. że w takiej sytuacji pomyslalem tak i tak. Spowiednik gdy ujrzy w tym zło to za pewne pouczy. Chcę chodzić do spowiedzi w pierwszy piątek. Zachęcił mnie do tego spowiednik kilka mies temu. Nie będę chodzić do spowiedzi co tydzień bo jak kiedys powiedzialem ze pojde do spowiedzi po szkole byla awantura. Gdybym mogl to bym pewnie chodzil.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: