logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść?
Autor: Franciszka (---.146.101.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-10-14 19:07

To, co napisała ci dziewczyna, wydaje mi się bardzo przewrotne. Odpiera twoje argumenty nawet występując przeciwko samej sobie. Przecież - niezależnie od miejsca Boga w życiu tej kobiety, współżyjąc poza małżeństwem (nie macie ślubu i nie wiadomo jeszcze, czy kiedykolwiek będziecie mieli), rani swoje własne serce. Wydaje mi się, że pisała to kapryśna dziewczyna, która - dodatkowo: traktuje cię przedmiotowo, pisząc, że przez ciebie "zniszczy sobie życie". Grzech cudzołóstwa rani głęboko każdego człowieka, kto się go dopuszcza. Wyrządza krzywdę drugiemu człowiekowi i jednocześnie burzy harmonię własnej duszy.
Wypada mi tylko jej współczuć w tym momencie. Chcę bardzo mocno powiedzieć, że przyjaźń z tobą może być wielką pomocą dla niej. Napisałeś: "czystość jest dla mnie ważna. Dla mnie Bóg jest na pierwszym miejscu i nie chce tego zmieniać". Swoją postawą trwania przy Bogu, możesz pomóc jej odkryć piękno jej własnego, kobiecego serca. Możesz jej pomóc zrozumieć, że jest ważna dla Boga taką, jaka jest. Nie potrzebuje współżyć z nikim. Jej czyste serce jest piękne dla Boga.
Moim zdaniem powinieneś spróbować zawalczyć z nią o nią samą. Bądź odważnym mężczyzną. Nie pozwól jej teraz odejść. Jak sobie wyobrażasz "pogodzenie się z tym"? Nie zmieniaj swojej hierarchii wartości. Niech Bóg pozostanie dla ciebie na pierwszym miejscu. Jednocześnie - skoro już ją poznałeś, pokaż jej, że życie blisko Boga ma sens, daje radość i pokój serca.
Ona może nie pozostać "twoją dziewczyną", tylko odejść, bo ma wolną wolę, a ty powinieneś to uszanować. W tym sensie może będziesz musiał pogodzić z tym. Jednak nie rezygnuj z dawania świadectwa o Bogu.

 Tematy Autor  Data
 Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy Karol 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy Franciszka 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy Estera 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy wyszywaczek wredny 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy danusia 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy Kalina 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy Marta 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy Pax 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy xxx 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy zxc 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy Robson 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy G_JP 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy Ania 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy barbara 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy Karol 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy orelka 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy Ј 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy Ania 
  Re: Moja dziewczyna nie rozumie. Dać jej odejść? nowy Dorota 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: