logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Szukam sensu swojego istnienia
Autor: B. (---.184.132.202.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2017-11-13 01:44

"szukam i to może dobry początek" - tak, oczywiście :)
"jedynym miejscem gdzie mówi się o Bogu w moim szarym życiu jest kościół" - może spróbuj poszukać w okolicy wspólnoty małżeństw? Np. "Kościół domowy", "Rodziny nazaretańskie"?, Może także jakieś radio katolickie?

"Po co to wszystko, po co msza po co spowiedź, co to dusza, czy po żywocie ziemskim jest coś jeszcze"
- spróbuj sięgnąć do źródła. Czytając codziennie, po kolei, po pół strony Pisma Świętego po roku, półtora zauważysz, że przeczytałeś całe. Radziłabym Biblię Tysiąclecia (jest zatwierdzona przez władze kościelne do używania w liturgii). Przy powtórnej lekturze będziesz miał w pamięci odniesienia do innych fragmentów.
Dam Ci przykład tekstów biblijnych, które zawierają odpowiedzi na Twoje pytania.

"po co spowiedź":
"16 Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy (...)"
List św. Jakuba 5,16
"23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane"
J 20,23

"po co msza":
"25 Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrań (...)"
Hbr 10,25

"22 A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im mówiąc: Bierzcie, to jest Ciało moje. 23 Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. 24 I rzekł do nich: To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana" Mk 14,22-24
"53 Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim"
J 6, 53-56

"42 Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwie"
Dz 2,42

Dusza:
"(...) cel waszej wiary - zbawienie dusz" 1 P 1,9

Serdecznie pozdrawiam.

 Tematy Autor  Data
 Szukam sensu swojego istnienia nowy mariusz (37 l.) 
  Re: Szukam sensu swojego istnienia nowy Hanna 
  Re: Szukam sensu swojego istnienia nowy Franciszka 
  Re: Szukam sensu swojego istnienia nowy Natalka 
  Re: Szukam sensu swojego istnienia nowy danusia 
  Re: Szukam sensu swojego istnienia nowy Kalina 
  Re: Szukam sensu swojego istnienia nowy xxx 
  Re: Szukam sensu swojego istnienia nowy opq 
  Re: Szukam sensu swojego istnienia nowy EmGie 
  Re: Szukam sensu swojego istnienia nowy B. 
  Re: Szukam sensu swojego istnienia nowy aga 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: