logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Po drodze krzyżowej jeszcze nie przystąpiłam do Komunii Św.
Autor: stanislawa (---.cpe.net.cable.roger)
Data:   2018-03-18 10:00

Ja od poczatku chodze na droge Krzyzowa ale jeszcze nie przystapilam do KomuniiSw. czy to dobrze czy zle i pragne zaznaczyc ze zawsze zostaje na Mszy Swietej chcialabym uczestniczyc na wszystkich drogach Krzyzowych a moze musze przystapic Do KOmuniina Mszy SW. w niedziele 18 03 2018r.

 Re: Po drodze krzyżowej jeszcze nie przystąpiłam do Komunii Św.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-03-18 12:13

Jezeli pozostajesz w łasce uświęcającej to nie ma powodu by nie przystąpić do Komunii Świetej. To pełny udział we Mszy Świętej.
Nie rozmumiem, o co chodzi w pytaniu końcowym, w czym tkwi problem jeżeli zostajesz na Mszy? Uczestnicząc we Mszy jeżeli nie ma przeszkód należy przyjąć Komunię Świetą czy to w dzień powszedni czy w niedzielę.

 Re: Po drodze krzyżowej jeszcze nie przystąpiłam do Komunii Św.
Autor: K. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-03-18 12:15

A jesteś w stanie łaski uświęcającej? (po spowiedzi?)
Czy może w ogóle jeszcze nie byłaś do komunii?
Jesteś ochrzczona?
Bez względu na odpowiedzi na Drodze Krzyżowej możesz być zawsze. W sprawie komunii św. na mszy dzisiaj - trzeba by więcej o tobie wiedzieć.

 Re: Po drodze krzyżowej jeszcze nie przystąpiłam do Komunii Św.
Autor: K. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-03-18 15:04

A może chodzi ci o odpust zupełny? Bez komunii świętej nie można uzyskać odpustu zupełnego (jeden raz w ciągu dnia), a do komunii musisz przystąpić tyle razy ile razy chcesz taki odpust uzyskać. Jedna komunia po drodze krzyżowej to jeden odpust zupełny. Pamiętaj też o warunkach koniecznych odpustu, m.in. odrzucenie przywiązania do każdego grzechu, także lekkiego. W stanie grzechu ciężkiego (nie chodzisz do komunii) nie można uzyskać odpustu zupełnego.

 Re: Po drodze krzyżowej jeszcze nie przystąpiłam do Komunii Św.
Autor: xxx (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2018-03-22 12:04

Czy ta Komunia święta jest poza Mszą świętą?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: