logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Czy spowiedz osobista w Kosciele katolickim jest obowiazkowa?
Autor: anna (134.102.46.---)
Data:   2005-05-25 16:39

Wiesz Alicjo, z ta spowiedzia to nie jest do konca tak ja´k piszesz.
W Niemczech mieszkam od 2 lat i nawet pare razy spowiadalam sie u niemieckiego ksiedza. Np. w niemieckim Kosciele Sw. Jana w Bremen, gdzie obecnie mieszkam, istnieja stale terminy spowiedzi: co tydzien w piatki od 17.30, i w soboty od 17. Spowiedz odbywa sie w konfesjonale, tak jak w Polsce. Co prawda do spowiedzi przystepuje bardzo malo osob (2 lub3) i NIemcy maja do tego sakramentu calkiem inne podejscie niz my Polacy. Co jest tez bardzo dziwne dzieci przystepujace tutaj- w landzie Bremen do I Komunii Swietej nie spowiadaja sie. Przystepuja do sakramentu pojednania dopiero po roku od przyjecia I Komunii Sw. To dla mnie wydalo sie bardzo dziwne, ale tak jest. Katecheci tutaj uczacy tlumacha to tym, ze dzieci musza przez ten rok pelniej przygotowac sie do sakramentu spowiedzi. Dlaczego wiec nie przeloza I Komunii Sw. na potem, gdy dzieci beda juz przygotowane. I czy to nie jest swiatokradztwem, ta cala sytuacja? Dla nas Katoikow pochodzacych z Polski, owszem.
I jeszcze wspomne tylko, ze tutaj w Bremen mam mozliwosc spowiedzi w przed kazda niedzielna msza odprawiana po polsku (1/2 godziny przed msza). Spowiadaja ksieza z Polski. Dzieki Bogu za nich.
Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za bledy, ale mam dostep tylko do niemieckiej klawiatury.

 Tematy Autor  Data
 Czy osobista spowiedz w Kosciele katolickim jest obowiazkowa? nowy alicja 
  Re: Czy spowiedz osobista w Kosciele katolickim jest obowiazkowa? nowy Andrzej Wasko, salwatorianin 
  Re: Czy spowiedz osobista w Kosciele katolickim jest obowiazkowa? nowy Verba Docent 
  Re: Czy spowiedz osobista w Kosciele katolickim jest obowiazkowa? nowy Judyta 
  Re: Czy spowiedz osobista w Kosciele katolickim jest obowiazkowa? nowy Patrycja 
  Re: Czy spowiedz osobista w Kosciele katolickim jest obowiazkowa? nowy ofca 
  Re: Czy spowiedz osobista w Kosciele katolickim jest obowiazkowa? nowy anna 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: