logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chce przestać.
Autor: dziewczynka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-08-14 16:02

Mam 21 lat, mam w życiu wiele , kasa , dobre studia , rodziców ,którzy rzadko kiedy zwracali uwagę na coś więcej niż moja nauka , wielu kumpli,prawie wcale koleżanek.Całe życie gonie za miłością , teraz to już tragedia co ja wyprawiam.Pół roku temu zakończył się mój 3 letni związek i chwała Bogu,bo już dłużej nie będę ranić Kuby,zawsze i tak coś chociaż delikatnie kręciłam na boku, za mną półroczny flirt z żonatym mężczyzną który mógłby być moim ojcem ,mam nadzieje to już koniec tej historii, zabawka i pocieszycielka dla wielu kumpli , dlaczego ja nie potrafię dać miłości tym którzy są naprawdę porządni,którzy są zawsze przy mnie ,dlaczego zawsze gonie za tymi dla których jestem tylko chwilą,substytutem kogoś ważniejszego,ja już tak nie chcę, mam dosyć siebie. W tym momencie chłopak,który dla mnie dużo znaczył po raz kolejny rozstal sie ze swoja dziewczyna i co hehe znowu wróciłam do łask, może będę na fali jeszcze tydzień ,dwa , a potem znowu do odstawki, a i tak zawsze na wyciągnięcie ręki. Chce przestać...pomóżcie.

 Re: Chce przestać.
Autor: paczka_dropsow (---.icpnet.pl)
Data:   2006-08-14 22:17

zobacz... gonisz za miłością, ale jednocześnie boisz się prawdziwej bliskości...

pewnie masz żal do rodziców, za to ze się Tobą nie interesowali tak jak tegopotrzebowałaś i potrzebujesz... i być moze dlatego boisz się prawdziwej bliskości, bycia tylko i wyłącznie dla kogoś i pokochania kogoś... bo moze jakoś boisz się.. ze tez będziesz taz zdradzona, ze nie dostaniesz takiego ciepła jakiego oczekujesz...

i dlatego być może podświadomie szukasz takich chlopaków, którzy nie są w stanie dac ci takiej prawdziwej, głębokiej bliskości, nie potrafią cię pokochać... jednocześnie ty też ich nie kochasz... i "nie ryzykujesz" bycia zraniooną...

 Re: Chce przestać.
Autor: Anna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-08-15 06:59

Napisałas, ze masz rodziców, którzy na nic nie zwracali uwagi poza nauką i że gonisz za miłością.I to jest przyczyna tego, co robisz- szukasz tego, czego nie dostałaś w rodzinie.
MYslę, że pisanie o tym, co juz wiesz, ze nie jest dobre dla Ciebie, nie ma sensu.
Powinnas trafić na dobrą psychoterapię.I to Ci radzę.
Może jeszcze napisze, że to czego szukasz masz w sobie-Bóg jest Miłością i masz Go w sercu- On Ciebie pragnie bardziej niż ci wszyscy chłopcy, którymi się otaczasz.Ale swiadomość tego przyjdzie z wiekiem, czasem i niepowodzeniami....

 Re: Chce przestać.
Autor: Michał (---.zeork.com.pl)
Data:   2006-08-15 12:24

Będę się modlił za ciebie.
Powiem ci że ja miałem podobny problem znałem masę dziewczyn - byłem dla nich kumplem - za to grópa moich kumpli była mało liczna. Ale mnie raczej nie wykorzytywano jako substytut bo chyba się do tego nie nadwałem:-).
Dla mnie ta sytuacja była oczywiście zastępnikiem dziewczyny bo zawsze byłem starasznie zakompleksiony i bałem się chodzić z dziewczyną a tu miałem ich w bród choć nie było to chodzenie.
Teraz jest ze mna już lepiej Bóg wyzwala mnie z kompleksów no i ponieważ wiem już o sobie wiecej to też żadziej wchodze w takie nieciekawe relacje no i mam więcej kumpli :-)
Możliwe że przyda ci się wnikliwa obserwacja samej siebie bo może ty to w jakiś sposób lubisz? Tak się czasem zdaża. Związki afektywne takie jak te o których piszesz dają wiele emocji ale niczemu nie służą.
Pokój i dobro

 Re: Chce przestać.
Autor: Laura (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-08-15 15:28

To trzeba przestć gonić za miłością... Przyjdzie ona w momencie najmniej oczekiwanym. Nie ma sensu szukać czegoś na siłę. Sama tak robiłam i dobrze się to nie kończyło. W momentach desperacji były tzw. imprezowe związki, o których nawet nie chcę myśleć.
Ale i do mnie los sie uśmiechnął. Znalazł się chłopak, który zaraził mnie swoją miłością do mnie i teraz nie wyobrażam sobie życia bez niego. A przecież jeszcze jakiś czas temu byłam pewna, że umrę w samotności, że świat mi się wali.
Trzeba mocno wierzyć... i niczego nie przyspieszać.

 Re: Chce przestać.
Autor: Joanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-08-15 18:40

Myślę, że powinnaś zająć się czymś innym, niż flirtami. Rozejrzyj się dokoła, może ktoś potrzebuje Twojej pomocy, ktoś na Ciebie czeka? Babcia? Sąsiadka? Koleżanka z depresją? Ciocia, która nie może poradzić sobie z pracą, zawodową, w domu i małymi dziećmi? Sprobuj byc użyteczna. Ofiarowac komuś swój czas. Bardzo wzbogaciłaby Cię praca w wolontariacie. Najlepiej systematyczna. Dom dziecka? Dom opieki? Schronisko dla zwierząt? Szkoda czasu na głupie flirty. A miłość? Przyjdzie z czasem. Ale nie opiera się tylko na przyjemnościach. Poznacie się na pewno.

 Re: Chce przestać.
Autor: Kaczor (---.junisoftex.pl)
Data:   2006-08-15 19:58

Pamiętaj, że miłość to oddanie siebie w bezwarunkową służbę Ukochanej Osobie. Służbę nie na dobre, nie na chwilę, a na zawsze. Zrozum, że każdy gest, każdy dotyk, pocałunek, powinien oznaczać miłość. I pamiętaj, że prawdziwą miłość pisze się "DAWAĆ" :) dawać aż po kres tchu. Jeśli chcesz kogoś tak kochać - kochaj, lecz pamiętaj, że to nie jest łatwe. Czy potrafisz rzucić się w ocean miłości i oddać siebie, swoje serce, duszę, służbę Ukochanemu na całe życie? :)

 Re: Chce przestać.
Autor: dorota (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-08-16 14:06

Nie możesz pozwolić aby błędy rodziców zmarnowały Tobie życie. Problemy z uczuciami najczęściej wynosimy z domu rodzinnego. Ja już przez to przeszłam. Wierzę że prędzej czy później znajdziesz swoją Miłość, ona przychodzi naprawdę w najmniej spodziewanym momencie. Ale żeby ją przyjąć musisz sie do niej przygotować. Psychoterapia może być rzeczywiście skuteczna, ale oprócz niej przygotuj sie też duchowo, to długa droga. Hymn o Miłości św. Pawła to kwintesencja prawdziwej miłości, często do niego sięgam w moim małżeństwie. Ale też musisz pamiętać że "szanuj bliźniego jak siebie samego" zobowiązuje Cię do kochania nie tylko bliźniego ale takze i siebie. Musisz pokochać siebie, odnaleźć w sobie ten boski pierwiastek, odkryć w sobie kim jesteś i jaka naprawdę jesteś. A jesteś stworzona do miłości.

 Re: Chce przestać.
Autor: Elżbieta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-08-18 08:04

Radzę spróbować życia w cnocie. Zaczniesz wówczas i siebie bardziej szanować i lepiej układać życie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: