logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy w kryzysie mogę przyjmować Jezusa do serca?
Autor: ania (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-03 09:43

Jestem w głębokim kryzysie wiary i zastanawiam się czy mogę w takim stanie duszy przyjmować Jezusa do serca. Widzę obecnie bezsens mojego życia, świata w ogóle, cierpienia. Nie mam ochoty o tym rozmawiać z ludźmi. Z Jezusem też nie. Boję się, że ranię Go swojemi myślami. Zresztą otrząsam się z tych myśli. I czasem wyrywa mi się krótki krzyk do Jezusa o pomoc i czasem krótkie słowa przepraszania. Nadmieniam, że jestem w stanie łaski.

 Re: Czy w kryzysie mogę przyjmować Jezusa do serca?
Autor: Agnieszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-03 16:50

Jeśli jesteś w stanie łaski uświęcającej, jak piszesz to przyjmuj Jezusa do serca w komunii. Komunia św. to lekarstwo. Jezus Cię kocha i pomoże. ~Ja myślę, że nie jest z Tobą Aniu tak źle. Szukasz- znajdziesz :), to widać, że szukasz:)
Szczęść Boże <><
Agnieszka

 Re: Czy w kryzysie mogę przyjmować Jezusa do serca?
Autor: Dziadek_Muminka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-03 17:12

Tym bardziej trzeba oprzeć się na Jezusie,kiedy watpliwości i zle mysli burzą spokój duszy.Kiedy toczy się walka dobra ze złem,trzeba odpowiedzieć na milość Boga i pozwolić Mu działać.
Pozdrawiam:)

 Re: Czy w kryzysie mogę przyjmować Jezusa do serca?
Autor: Maciek (---.autocom.pl)
Data:   2006-09-03 17:42

Jeśli jesteś w stanie łaski, to nie rozumiem czemu nie przyjmujesz Jezusa? Przecież Komunia Święta jest nazywana "pokarmem słabych" i naprawdę umacnia i daje siłę w różnych kryzysach (wiem z doświadczenia). To naprawdę działa. Z resztą możesz się poradzić w tej sprawie swojego spowiednika, wtedy uzyskasz absolutną pewność.

 Re: Czy w kryzysie mogę przyjmować Jezusa do serca?
Autor: gosia (---.ghnet.pl)
Data:   2006-09-03 17:54

Oczywiście,że możesz,właśnie u Niego trzeba szukać w takiej sytuacji ratunku,On Cię umocni!Dobrze,że walczysz z takimi myślami.Będzie dobrze:)

 Re: Czy w kryzysie mogę przyjmować Jezusa do serca?
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-04 12:14

Pokój Tobie
Słowa z pieśni - "przyjdździe chorzy i ubodzy, Pan uzdrowi was"
Marcin

 Re: Czy w kryzysie mogę przyjmować Jezusa do serca?
Autor: Tom (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-04 21:59

Jeśli rozwiązujesz, a nie trwasz w dobrowolnych wątpliwościach wiary [nie rozwiązywanie np. w rozmowie z kapłanem wątpliwości w wierze jest grzechem, tak samo w ty przypadku brak modlitwy o przymnożenie wiary i miłości], możesz przystępować do komunii gdy jesteś w stanie łaski uświęcającej.

 Re: Czy w kryzysie mogę przyjmować Jezusa do serca?
Autor: ania (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-05 08:21

Tom, załamałeś mnie całkowicie. Ale dziękuję za informacje.

 Re: Czy w kryzysie mogę przyjmować Jezusa do serca?
Autor: bajka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-05 10:55

/.../

Cytujac Biblie prosze podac zrodlo cytatu: ksiege, rozdzial i wiersz. moderator

 Re: Czy w kryzysie mogę przyjmować Jezusa do serca?
Autor: magda (---.21.pl)
Data:   2006-09-05 11:09

Oczywiście, że możesz... ja przez pół roku miałam nerwicę natręctw, czyli wszystko coBoże denerwowało mnie, ale za radą pewnego światłego kapłana, przyjmowałam Komunię św. choć było bardzo ciężko...ale wyszłam z tego obronną ręką właśnie też dzięki Eucharystii...

 Re: Czy w kryzysie mogę przyjmować Jezusa do serca?
Autor: bajka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-06 13:20

„Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają" (Mt 9,12)

Nie podałam wcześniej sigli, bo ani nie napisałam przecież cudzysłowu, ani nie napisałam, że to z Pisma św. :)) (No dobrze, przywłaszczenie cudzej myśli :))), rozumiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: