logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Na czym polega ślub czystości?
Autor: pytająca (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2007-05-26 20:16

W jaki sposób składa sie Bogu indywidualny slub czystości. Na czym to polega. Jakie elementy musi zawierać taki ślub.

 Re: Na czym polega ślub czystości?
Autor: M (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-05-27 10:52

Poszukaj informacji nt. "dziewic konsekrowanych".
http://www.geocities.com/ordovirginumpl/

 Re: Na czym polega ślub czystości?
Autor: Ulka (---.toya.net.pl)
Data:   2007-05-27 12:58

Taki ślub rozeznaje się i składa - o ile mi wiadomo - przed kierownikiem duchowym. Poprzedzony zapewne powinien być przygotowaniem i formacją. Jak każdy zresztą ślub. Ponieważ jest prywatny, przypuszczam, że jego formuła jest w dużym stopniu dowolna, ustalana przez osobę ślubującą wraz z kierownikiem. Na pewno żadnych ślubów nie należy składać zbyt pochopnie.
pozdrawiam ciepło :)

 Re: Na czym polega ślub czystości?
Autor: firu (212.2.101.---)
Data:   2007-05-28 22:25

Składając taki ślub nie chodzi o samą czystość w celibacie. To całkowite oddanie się Bogu - całego swojego życia, wszystkiego, niczego nie pozostawiając tylko dla siebie. Dlatego nie może być to nagłe i nieprzemyślane. Po takim zaproszeniu Bóg potrafi wiele zmienić w życiu człowieka, który otworzył się na Jego miłość.
Ponieważ to ślub prywatny, ślubowałam Bogu tylko w obecności księdza, który mnie doskonale zna i z którym razem rozeznawaliśmy, czy powinnam tak postąpić. Wie o tym tylko kilka osób.
Sama ułożyłam tekst, w którym wyraziłam to, co w takiej chwili chciałam powiedzieć Bogu. Razem z księdzem zadbaliśmy o piękną, ale skromną, oprawę liturgiczną.
Zazwyczaj są to ciche i ukryte przed tłumami uroczystości, bo ważne jest to, co dzieje się wewnątrz, w relacji między Bogiem a człowiekiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: