logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Maryja z Józefem pozostali białym małżeństwem?
Autor: Szczęśliwy :) (---.eimperium.pl)
Data:   2010-01-16 16:10

Czy Maryja z Józefem po narodzinach Jezusa zostali białym małżeństwem? Czy też kosztowali także miłości cielesnej, także przecież uświęconej przez Boga dla związku małżeńskiego?
Jakie są dowody na to w Piśmie Świętym?
Dzięki za odpowiedzi :)

 Re: Czy Maryja z Józefem pozostali białym małżeństwem?
Autor: MaBi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2010-01-16 19:19

Czy przeczytałeś już Ewangelie? Co znalazłeś na ten temat?

Nie wiem skąd, ale mam jakąś małą alergię na połączenie słowa "dowód" ze słowem "Biblia".

 Re: Czy Maryja z Józefem pozostali białym małżeństwem?
Autor: MaBi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2010-01-16 21:41

Myślałam nad przyczynami owej alergii. Dowody są w sądzie, w matematyce. A w Biblii jest Boże Objawienie spisane ludzkimi słowami. Bóg się nam przede wszystkim objawia, a nie przychodzi coś udowodnić. Zdarza się owszem dowodzenie, w listach Pawła np. gdy chce przekonać o tym, że zbawienie z łaski jest, albo w Liście do Hebrajczyków, że Chrystus jest kapłanem. To chyba jednak wyjątki od reguły, a przynajmniej nie to jest głównym celem autorów.
To tak kilka luźnych myśli na gorąco, pośród sobotnich obowiązków, nie są one więc "naukowo sprawdzone".

 Re: Czy Maryja z Józefem pozostali białym małżeństwem?
Autor: Marek MRB (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2010-01-16 22:52

Fakt ten był przepowiedziany już u Izajasza:
"Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel" Iz 7,14. (na tekst ten powołują się często pisarze starochrześcijańscy -
tylko Euzebiusz z Cezarei cytuje go aż 64 razy)
Prawda ta szła "pod prąd" ówczesnych wyobrażeń o szczęściu kobiety; a jednak spełniła się w osobie Maryi.

Więcej http://www.analizy.biz/marek1962/km7.pdf

 Re: Czy Maryja z Józefem pozostali białym małżeństwem?
Autor: Henryk (---.toya.net.pl)
Data:   2010-01-17 14:20

Moim zdaniem należy sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie, po co Pismo Święte, a więc w pierwszej kolejności Ewangelia, miałoby nas o tym informować? Ewangelia to nie jakieś inne miejsce w sieci, czy w maglu, które przyzwyczaja nas do ekshibicjonizmu i odarcia z prywatności. Ewangelia i tak mówi nam dużo o prywatnym życiu Maryi i Józefa, np: o Niepokalanym poczęciu i możliwych ludzkich wątpliwościach z nim związanych...

 Re: Czy Maryja z Józefem pozostali białym małżeństwem?
Autor: MaBi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2010-01-17 16:08

"Ewangelia i tak mówi nam dużo o prywatnym życiu Maryi i Józefa, np: o Niepokalanym poczęciu i możliwych ludzkich wątpliwościach z nim związanych..." -
Niepokalane Poczęcie nie odnosi się do życia Maryi i Józefa, lecz tylko do samej Maryi, bo chodzi o JEJ poczęcie pod sercem Jej matki, Anny, żony Joachima, a nie - jak to nawet w języku potocznym (przynajmniej angielskim) wyraża się - poczęcie dziewicze (Osoby Jezusa).

 Re: Czy Maryja z Józefem pozostali białym małżeństwem?
Autor: Gruby (---.acn.waw.pl)
Data:   2010-01-17 17:23

Tak. Skoro Najświętsza Maryja Panna była zawsze Dziewicą, to chyba jasne, ze nie utrzymywała z nikim stosunków fizycznych. Także ze swoim mężem, św. Józefem.

 Re: Czy Maryja z Józefem pozostali białym małżeństwem?
Autor: Szczęśliwy :) (---.eimperium.pl)
Data:   2010-01-17 18:19

Tylko właśnie pytam SKĄD wiadomo, że Maryja była dziewicą ZAWSZE, bo że do poczęcia Pana Jezusa to wiem.
I proszę o odpowiedź osoby konkretne i znające się na rzeczy. Nie oczekuję pouczeń co do sensu istnienia dowodów, etc.

 Re: Czy Maryja z Józefem pozostali białym małżeństwem?
Autor: Calina (---.lightspeed.cicril.sbcglobal.net)
Data:   2010-01-17 20:47

"I proszę o odpowiedź osoby konkretne i znające się na rzeczy." -
O dziewictwie Maryi opowie ci o. Jacek Salij OP oraz św. Tomasz z Akwinu (z archiwum forum):
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=231558&t=231553
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=231683&t=231422

 Re: Czy Maryja z Józefem pozostali białym małżeństwem?
Autor: B. (---.acn.waw.pl)
Data:   2010-01-17 20:49

Tu jest link do podobnego wątku, myślę, że lektura tego wątku powinna Ci pomóc:
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=232108&t=231422

 Re: Czy Maryja z Józefem pozostali białym małżeństwem?
Autor: Calina (---.lightspeed.cicril.sbcglobal.net)
Data:   2010-01-17 20:57

Nie ma to jak jednomyślność we wspólnocie :))

 Re: Czy Maryja z Józefem pozostali białym małżeństwem?
Autor: B. (---.acn.waw.pl)
Data:   2010-01-17 21:19

tak :)

 Re: Czy Maryja z Józefem pozostali białym małżeństwem?
Autor: MaBi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2010-01-18 11:04

No cóż, dziękuję za uznanie. Znam odpowiedź na Twoje pytanie, ale najpierw chciałam się rozeznać o co naprawdę chodzi. I już wiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: