logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy zakończyć znajomość z byłym chłopakiem?
Autor: maria (27 l.) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-07-23 14:31

Mam 27 lat. Rok temu rozstałam się z chłopakiem. Nie było między nami wielkiego zakochania, ale była szczera miłość i to ona sprawiała, że czułam się szczęśliwa, piękna, rozkwitałam. Chodziłam uradowana ulicamy, czasem zaczepiali mnie ludzie, pytali o powód mego szczęścia. Cieszyłam się, że mam faceta, z którym mogę żyć w czystości, który respektuje religię, choć sam nie jest wierzący. Później był to związek na odległość, przez pół roku, w końcu rozstaliśmy się, bo mnie zdradził. Młodszy ode mnie, niedojrzały. Ustaliliśmy, że będziemy się kumplować, jak przed związkiem. Mamy dobry regularny kontakt, spotykamy się czasem. Od momentu rozstania nie mogę się pozbierać. Nie ma dnia bym o nim nie myślała. Postanowiłam, że będę w pobliży i poczekam aż dojrzeje. Marzyłam o związku z nim. On z mnie traktuje 100% jak kumpla, zwierza mi się z różnych rzeczy. Dziś mi powiedział, że poznał dziewczynę, ostatecznie dostał kosza, ale sposób w jaki o niej mówił sprawił że przepłakałam cały dzień. Czułam jakby nasz związek i wszystkie poprzednie był jakąś farsą, jakby nic dla niego nie znaczył, jakbym była za mało piękna, za mało urzekająca, niewarta spędzenia życia. Jest mi strasznie smutno i przykro. Na pewno nie zdawał sobie sprawy z tego, że będę to tak przeżywać. Chcę jego szczęścia, ale jednocześnie boli mnie niesamowice informacja o jakiejkolwiek dziewczynie w jego życiu, w szczególności, że jest ode mnie lepsza, choćby piękniejsza. Nie wiem co zrobić z naszą relacją. Czy nie powinnam zakończyć znajomości. Nie potrafię zapomnieć o nim i żyć dalej. Przez ten rok nie poznałam nikogo godnego uwagi. Czuję się beznadziejnie.

 Re: Czy zakończyć znajomość z byłym chłopakiem?
Autor: Elka (---.serv-net.pl)
Data:   2014-07-28 08:18

Dziewczyno, po co się z nim spotykasz? Żeby słyszeć o kolejnych jego kobietach? Żeby wracać do przeszłości? Powinnaś się bardziej szanować i nie dać się sprowadzić do roli powiernicy swojego "eks". Niech swoje "dojrzewanie" odbywa u boku kogoś innego - tu wzorcem powinien być dla niego jakiś dobry kolega, ojciec, czy inny mężczyzna z autorytetem, a nie ty. Do tego jest niewierzący - to jest ważne, a w przyszłości coraz ważniejsze, bardzo przeszkadzało by ci to z biegiem czasu. Ja na twoim miejscu cieszyłabym się, że Bóg cię uchronił od "jarzma" z niewierzącym, a do tego niedojrzałym człowiekiem. No i zachowałaś czystość - to bardzo ważne. Zerwij z nim kontakt, odetnij się i przestań rozpaczliwie szukać chłopaka. Lepiej pomódl się, by Bóg postawił na twojej drodze dobrego człowieka, twojego przyszłego męża.

 Re: Czy zakończyć znajomość z byłym chłopakiem?
Autor: AsiaBB (---.30.65.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-07-28 21:28

Nie było między wami miłości. To po pierwsze. Po drugie musisz zdobyć się na szczerą rozmowę z nim. Chyba nie do końca przemyślałaś to kumplowanie się, ale to nie twoja wina - działałaś na zasadzie "nie mogę mieć wszystkiego, to chociaż tyle", jak nie chłopak to kolega, a nuż z czasem kolega zamieni się ponownie w chłopaka... Teraz nie możesz zniknąć bez słowa, kiedy już zgodziłaś się być jego koleżanką, bo nie będzie wiedział, czemu nagle przestałaś się odzywać, obraziłaś się czy co? Dlatego najlepiej z nim porozmawiaj. Powiedz, że wasza kumpelska relacja cię jednak przerosła, że byliście parą i nie potrafisz słuchać o jego relacjach z kobietami, więc bardzo przepraszasz, ale nie będziecie utrzymywać kontaktu. Najprawdopodobniej będzie cię to bolało, ale z czasem ból będzie mniejszy, aż przestaniesz o nim myśleć. I jeszcze jedno ale. Mam wrażenie, że wcale nie chcesz zakończenia tej relacji.

 Re: Czy zakończyć znajomość z byłym chłopakiem?
Autor: maria (---.18.199.109.static.rdi.pl)
Data:   2014-07-28 22:28

Prawda jest taka, że nie chcę zakończyć tej znajomości. Jest to właśnie na zasadzie "nie mogę mieć wszystkiego, to chociaż tyle", z nadzieją, że będziemy razem. Po co Bóg mi go postawił na drodze, skoro to tak beznadziejnie się skończyło i cierpię? Skąd wiesz, że nie było między nami miłości? Zależy mi dlatego na tej relacji również dlatego, że nie mam za bardzo tak dobrych znajomych. Nie chcę go tracić.. :(

 Re: Czy zakończyć znajomość z byłym chłopakiem?
Autor: Maggy (---.dynamic.vectranet.pl)
Data:   2014-07-29 00:15

Musisz być bardzo samotna. Dam sobie rękę uciąć, że nie masz przyjaciół, z którymi możesz pogadać tak od "serca", z którymi możesz jechać na wakacje i się autentycznie dobrze czuć, do których możesz zadzwonić o drugiej w nocy, żeby Cię podwieźli, bo Ci właśnie autobus uciekł, którzy wiedzą o Tobie naprawdę dużo i Cię kochają tak jak Ty ich. Nie masz przyjaciół, naprawdę bliskich Ci ludzi, prawda? Pytam, bo to ważne do tej całej układanki Twojego zachowania. Spotkałaś gościa, który Cię zdradził i o którym sama piszesz, że jest niedojrzały i który - z tego co widać - nie traktuje Cię absolutnie jako kandydatkę na dziewczynę, kolejny raz zresztą (opowiada Ci o pięknie innej dziewczyny). Sprawa z jego strony wydaje się być bardzo jasna. Jest na innym etapie - już zamknął z Tobą rozdział pt: "Moja dziewczyna - jesteśmy razem". Zdradził Cię znaczy, że albo Cię nie pokochał (za czym stoję bardziej po tym co teraz robi), albo miłości miał okruchy. A Ty póki co nie żyjesz tym co teraz, ale przeszłością i jakimiś marzeniami, a więc niczym konkretnym i w tym wypadku, według mnie, z tego co widzę, marzeniami, które wiodą Cię na manowce. Utrzymujesz relację, starasz się ją utrzymać, nie będąc w niej szczęśliwą, a wręcz przeciwnie - na własne życzenie cierpisz, udając przed tym chłopakiem i też przed samą sobą, że wcale aż tak nie jest źle. Co to za relacja, w której musisz ukrywać siebie tak naprawdę? Co to za relacja, w której musisz ukrywać, że cierpisz? Co to za relacja, w której udajesz nieustannie twardzielkę i że jesteś w pełni szczęśliwa, że on jest szczęśliwy? Miriam, gdzie tu jest prawda w tej relacji? Ona jest gdzieś, ale bynajmniej nie między Wami. A tam gdzie jej brak, gdzie brak szczerości, to budowanie relacji jest jak budowanie domu na piasku. Rozpadnie się to z trzaskiem wielkim w swoim czasie i będzie dużo bardziej bolało, niż gdybyś teraz zamknęła ten rozdział życia, który już minął, miriam, i który powinien być zamknięty dawno. A wracając do tych pytań o przyjaciół. Jesteś samotna bardzo, więc trzymasz się kurczowo nawet takiego chłopaka, przez którego cierpisz bardzo, byle tylko z kimś pogadać, choćby w małej szczerości, ale jednak jakoś pogadać. Tu nie chodzi o to, że masz nadzieję, że coś kiedyś jeszcze z tego między Wami się zrodzi. Nie. Wszystko wskazuje na to, że chłopak naprawdę Cię nie traktuje poważnie tak jak Ty jego. Tu chodzi o to, że nie masz naprawdę bliskich ludzi wokół. Miriam, zakończ tę relację, nie rób z siebie cierpiętnicy na własne życzenie. Zacznij żyć tu i teraz, tym co teraz właśnie. Będzie oczywiście bolało, ale z czasem, uwierz, coraz mniej. Czasem trzeba porządnego, chirurgicznego cięcia, żeby przeżyć, i w Twoim wypadku widzę taką potrzebę. A bolało - tak jak pisałam - będzie i to bardzo (ale czy więcej niż teraz?) tylko trzeba zacisnąć zęby i dotrwać do uleczenia. Jak się jest chorym to się walczy, żeby wyzdrowieć. To taka naturalna reakcja. Ty się zachowujesz wbrew tej normie, wbrew rozsądkowi? I póki nie zaczniesz walczyć o to zdrowie serca, o siebie, póty raczej nie będzie dobrze.

 Re: Czy zakończyć znajomość z byłym chłopakiem?
Autor: anelka (---.play-internet.pl)
Data:   2014-07-29 00:15

Napisałaś, ze boli Cię słuchanie o innych dziewczynach, a jednak słuchasz. Masz ciągle nadzieje, ze to Ty będziesz dla niego ta najlepsza. Niestety złudna ta nadzieja i zakrawa trochę o masochizm ;) Czasem lepiej być samej, niż obracać się w byle jakim towarzystwie.

 Re: Czy zakończyć znajomość z byłym chłopakiem?
Autor: AsiaBB (---.158.217.47.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-07-29 10:33

Stąd wiem, a raczej przypuszczam, że nie było miłości, bo z twoich słów wynika, że to ty angażowałaś się bardziej w tę znajomość, cieszyłaś się, że masz fajnego chłopaka, być może snułaś już jakieś plany na przyszłość. A on niekoniecznie podzielał twoje uczucia, raczej korzystał z tego, co mu podsuwałaś pod nos. O braku zaangażowania z jego strony świadczy też to, że tak lekko zwierza ci się ze znajomości z innymi dziewczynami. Masz rację, ciebie traktuje jak kumpla. A tobie to nie odpowiada. Musisz więc coś z tym zrobić, inaczej możesz jeszcze wiele lat cierpieć w oczekiwaniu, aż on cię zauważy i zakocha się w tobie, nienawidząc po drodze każdej jego nowej dziewczyny. I nie doczekać się zainteresowania z jego strony nigdy. Dlatego odradzam ci kontynuowanie tej znajomości, bo to zwiększa twój ból. Chcesz, żeby on był szczęśliwy - chwalebne (choć znowu sądzę, że chcesz, żeby był szczęśliwy z tobą, a nie w ogóle, żeby był szczęśliwy), ale nie zapominaj, że ty też jesteś ważna, zadbaj o siebie, o swój komfort psychiczny, nie katuj się żebraniem o miłość. Swego czasu też tak prosiłam się o miłość - kobiety, która była dla mnie jak mama, a ona ciągle mnie odrzucała. Co ja nie robiłam, żeby pokazać jej, że jestem wartościową osobą. Nadaremnie, nadal mnie odtrącała, a ja wpadałam w coraz większą depresję. W końcu postanowiłam zerwać tę znajomość. Na początku wydawało mi się, że świat się skończył, ale potem stanęłam na nogi. Dziś dziwię się, jak mogłam zmarnować tyle lat (coś ok. 13) na szukanie uczucia kogoś, dla kogo nie jestem żadną wartością. Bardzo pomogło mi powiedzenie: "nie trać czasu dla kogoś, kto nie ma go dla ciebie".

 Re: Czy zakończyć znajomość z byłym chłopakiem?
Autor: Tamira (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2014-07-29 11:06

Zdecydowanie zakończyć i powiedzieć mu o tym, że koniec.

 Re: Czy zakończyć znajomość z byłym chłopakiem?
Autor: maria (---.18.199.109.static.rdi.pl)
Data:   2014-07-30 19:57

Dzięki.

Masz rację Maggy, jestem bardzo samotna. Mam kilka osób wokół siebie, do których mogę zadzwonić o każdej porze, z zewnątrz by się wydawało, że mogę z nimi konie kraść, ale to jakby przyjaciele, pewne wydarzenie sprzed roku pokazało mi, że nie mogę liczyć na nikogo, poza rodziną :(

Asia, to on snuł plany, ja tak bardzo się nie angżowałam w ten związek, jak on, bo bałam się odrzucenia. Zaczęłam się angażować tuż przed rozpadem.

 Re: Czy zakończyć znajomość z byłym chłopakiem?
Autor: Maggy (---.dynamic.vectranet.pl)
Data:   2014-07-31 00:17

No, właśnie, maria. Taki stan osamotnienia, rozczarowania jeszcze bardziej Ci "pomaga" w tym kurczowym trzymaniu się, przepraszam za wyrażenie, byle kogo. Tym bardziej go sobie jakoś tak gloryfikujesz, łączysz z nim jakieś plany, nawet ślubne, bo jeśli nie on, to kto, jak nawet przyjaciele zawiedli? No właśnie. Mario, zacznij szukać swojego piękna, swojej wartości, a po jakimś dłuższym czasie spojrzysz na niego z... politowaniem, uśmiechem może też, dystansem wielkim i przede wszystkim wolnością w sercu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: