logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlitwa za dusze czyśćcowe może być 'powołaniem'?
Autor: alice (---.cable-modem.tkk.net.pl)
Data:   2014-07-30 19:39

od dłuzszego czasu zastanawiam sie nad tym , do czego stworzył mnie Pan Bóg, sama czuje sie totalnie niezdarna, i nie nadająca do niczego, no szczerze nic nie potrafie, mimo ze skonczyłam studia. I zastanawiam sie co jest tym moim celem, -powołaniem, w zyciu? jedyne co bardzo lubie jest modlitwa za dusze czysccowe, czy mozna to traktowac jako taki cel-sens mego istnienia? czy raczej jest to cos co ma byc tak czy siak, a sama powinnam miec jakis inny "talent"?

 Re: Czy modlitwa za dusze czyśćcowe może być 'powołaniem'?
Autor: Giovanno (---.olsztyn.mm.pl)
Data:   2014-07-30 20:30

Możesz się modlić także za innych ludzi. Za pokój na świecie. Za to, by ludzie mniej krzywdzili innych ludzi.

Na powołanie przyjdzie jeszcze czas. Fakt, że skończyłaś studia, nie oznacza, że wiesz, czego chcesz. W życiu często jest tak, że spotkasz jednego człowieka i wszystko się zmienia.

 Re: Czy modlitwa za dusze czyśćcowe może być 'powołaniem'?
Autor: moderator (---.chomiczowka.waw.pl)
Data:   2014-07-30 20:51

Modlitwa w intencji dusz czyśćcowych może być powołaniem.
Aż po Zgromadzenie Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych.

 Re: Czy modlitwa za dusze czyśćcowe może być 'powołaniem'?
Autor: Paweł (---.e-wro.net.pl)
Data:   2014-07-30 20:57

Każdy może modlić się da dusze czyśćcowe, podobnie jak w innych intencjach. Niektórych jednak Bóg zaprasza do modlitwy szczególnie, co można realizować np. w zakonie, ale nie tylko. To może być powołanie, ale przemyśl to dobrze. Często Bóg powołuje i uzdalnia tam gdzie jesteś słaba, niezdarna, tak też było w moim życiu. Jeśli z radością modlisz się za dusze czyśćcowe to kontynuuj to, ale nie zamykaj się na inną drogę. Najlepiej porozmawiaj o tym z księdzem w realu.

"I rzekł Mojżesz do Pana: «Wybacz, Panie, ale ja nie jestem wymowny, od wczoraj i przedwczoraj, a nawet od czasu, gdy przemawiasz do Twego sługi. Ociężały usta moje i język mój zesztywniał». Pan zaś odrzekł: «Kto dał człowiekowi usta? Kto czyni go niemym albo głuchym, widzącym albo niewidomym, czyż nie Ja, Pan? Przeto idź, a Ja będę przy ustach twoich i pouczę cię, co masz mówić»." Wj 4, 10-12

 Re: Czy modlitwa za dusze czyśćcowe może być 'powołaniem'?
Autor: alice (---.cable-modem.tkk.net.pl)
Data:   2014-07-30 22:10

nie chodzi mi oczywiscie o zakon, bo nie mam do tego powołania, chciałabym wyjsc za maż, i mam nadzieje ze tak sie stanie, chodzi mi bardziej o to czy to moze byc tym talentem, którym obdarował kazdego z nas Bóg. Nie wiem jak to poprawnie nazwac. czy modlitwa za kogos moze byc "talentem" czy to raczej cos co oprócz talentu musi byc. przepraszam za infantylne pytanie, ale dla mnie dosc wazne

 Re: Czy modlitwa za dusze czyśćcowe może być 'powołaniem'?
Autor: kasia (---.dsl.teksavvy.com)
Data:   2014-07-31 06:27

Ja takze bardzo lubie modlic sie za dusze w czysccu cierpiace, i czynie to juz bardzo dlugo. Modle sie z modlitewnika. Ratujmy dusze w czysccu cierpiace, odmawiajac Rozaniec, Koronke do Milosierdzia Bozego. A pisze o tym dlatego, ze kiedys proszac te dusze o wstawiennictwo do Pana Jezusa, w bardzo waznej dla mnie intencji, otrzymalam ja.
Ot takie krotkie swiadectwo.
Zachecam wszystkich do modlitwy za te biedne dusze, bo tylko my mozemy im pomoc.

 Re: Czy modlitwa za dusze czyśćcowe może być 'powołaniem'?
Autor: AsiaBB (---.181.170.228.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-07-31 09:58

Szczególne umiłowanie modlitwy za dusze czyśćcowe może być takim twoim miejscem w Kościele, które każdy z nas powinien znaleźć, choć robi też oczywiście coś innego - talentów może być wiele, możesz być powołana do większej modlitwy za zmarłych, do małżeństwa i jeszcze, dajmy na to, do wolontariatu w hospicjum. Jednemu odpowiada wspólnota charyzmatyczna, drugi dobrze czuje się odmawiając różaniec więcej niż inni, trzeci ma szczególne nabożeństwo np. do Św. Michała Archanioła, a jeszcze inny do Miłosierdzia Bożego i uczestniczy dodatkowo we Mszy Św. w każdy pierwszy piątek. Ty modlisz się za dusze czyśćcowe. Jest taki zakon, który też się tym zajmuje, jak napisał Moderator, ale niekoniecznie musisz do niego wstępować, jak nie chcesz. Innym pomysłem jest też uczestnictwo w Apostolstwie Dobrej Śmierci, ta wspólnota porusza podobną tematykę i zdaje się też modli się za zmarłych, choć pewna nie jestem. Możesz też modlić się sama, zachęcam cię do ofiarowania odpustów za zmarłych - przyjdź do kościoła lub kaplicy (tam, gdzie jest Tabernakulum, nie może być polowa Msza) dziesięć minut przed Mszą (albo zostań po) i odmów Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ich intencji. W Polsce zyskuje się za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. A to kilka minut modlitwy.

 Re: Czy modlitwa za dusze czyśćcowe może być 'powołaniem'?
Autor: bergamotka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-07-31 11:44

Modlitwa tak za żywych jak i umarłych jest uczynkiem miłosierdzia. Łatwość modlitwy za dusze czyśćcowe można określić jako "talent". W końcu to łaska od Boga dająca możliwość czynienia dobra - pdziałabym że nawet że taka "ujmująca" skoro my żyjący możemy naszą modlitwą przynieść ulgę duszom czyśćcowym a Ty możesz modlić się za te dusze zapomniane, które nie są otoczone modlitwą nawet przez najbliższych.

 Re: Czy modlitwa za dusze czyśćcowe może być 'powołaniem'?
Autor: Ona (---.adsl.alicedsl.de)
Data:   2014-07-31 12:40

Osobiscie uznalabym to za dar, wrazliwosci serca. A jesli potrafisz ten dar dobrze wykorzystywac, modlac sie za dusze czysccowe, to pieknie. Nie wiem czy mozna to nazwac talentem, moze ktos inny bedzie wiedzial.

 Re: Czy modlitwa za dusze czyśćcowe może być 'powołaniem'?
Autor: wojcieszek (195.117.29.---)
Data:   2014-07-31 13:27

Jak najbardziej tak.
Myślę, że Jezus w przypowieści o talentach mógł mieć na myśli właśnie okazje /szanse/ uzdolnienia do czynienia miłosierdzia. Więc modlitwa za dusze czyśćcowe jest w tym znaczeniu Pani „talentem”.
Tylko proszę nie zapominać o pomnażaniu „talentów”. Może dla przykładu Pani pójść dalej i starać się w miarę możliwości uzyskiwać codziennie jeden odpust za duszę czyśćcową.
Oj, gdyby tak każdy chrześcijanin codziennie uzyskiwał odpust, to czyściec byłby kompletnie pusty :)

Pozdrawiam

 Re: Czy modlitwa za dusze czyśćcowe może być 'powołaniem'?
Autor: Michaś (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-08-01 13:43

Też myślę, że jak najbardziej można Twoją modlitwę nazwać talentem. A myślę tak dlatego, że mi akurat odmawianie modlitw przychodzi z pewnym trudem ;) Poza tym, Alicjo, skończyłaś studia i jakąś wiedzę na nich zdobyłaś, a przecież nie każdy jest w stanie je ukończyć. Coś na pewno potrafisz i do czegoś nadawać się musisz :) Wykorzystuj więc swój odkryty talent, ale też nie unikaj szukania innych :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: