logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlitwa za chorych będzie działać?
Autor: A (---.centertel.pl)
Data:   2017-02-23 20:20

Byłam dzis na Mszy za chorych fizycznie i duchowo, po Mszy był obrzęd nałożenia rąk. Pózniej tata zapytał mnie czy czułam, jake ksiądz miał ciepłe ręce, a ja odpowiedziałam, ze taki i ciekawe czy to tak rozgrzały sie od dotykania tylu głów czy od tej "magii" i jak tylko to powiedziałam, to poczułam od razu taki niepokój, ze co ja powiedziałam, jakiej magii. I sie teraz denerwują, az mi sie płakać chce. Nie przemyślałam całkiem tego co powiem, moze na.czas nie dobrałam dobrego słowa. Na pewno tego tak nie traktuje, wierzę, ze te modlitwy pomagają. A teraz sie obawiam czy to grzech, czy przez to co powiedziałam ta modlitwa bedzie działać? Obraziłam tym Boga?

 Re: Czy modlitwa za chorych będzie działać?
Autor: Tionne (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2017-02-23 21:15

"Nie przemyślałam całkiem tego co powiem, moze na.czas nie dobrałam dobrego słowa. Na pewno tego tak nie traktuje, wierzę, ze te modlitwy pomagają".

Myslę, że sobie tu odpowiedziałas. Wazne są twoje intencje jakie nosisz w sobie w głebi serca, ktore Jezus z pewnoscią widzi. Modlitwa jest przede wszystkim rozmową z Bogiem. A czy On spełni prosbę to zalezy w duzej mierze od twojej wiary, pokory, zaufania i wytrwałosci w czasie oraz zgodnosci z wolą Boga.

 Re: Czy modlitwa za chorych będzie działać?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-02-23 23:44

Dobry i Miłosierny Bóg zna tajemnice ludzkiego serca - wie, że jest ono kruche i zagubione. Zna intencje naszego postępowania i pomaga przezwyciężać słabości:) Warto zachować spokój i zawierzyć się Opiece Bożej i Matki Najświętszej. To, czy Dobry Bóg, który słyszy każde ludzkie wołanie, spełni naszą prośbę zależy od Jego Woli i Planów jakie ma wobec nas. Bez wątpienia to, co ześle Kochający Bóg, zawsze okazuje się najlepsze (prędzej czy później).
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas, Wiary, Nadziei i Ufności w Bożą Miłość:)

 Re: Czy modlitwa za chorych będzie działać?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2017-02-24 09:40

Spokojnie, wydaje mi się, że użyłaś słowa "magia" w charakterze pewnego skrótu myślowego, mając na myśli raczej "moc nadprzyrodzoną". Zapewne było to swego rodzaju przejęzyczenie, niefortunny dobór słowa. Bóg widzi Twoje myśli, serce. Nie jest małostkowy, nie wydaje mi się, żebyś obraziła Go przez to wyrażenie. Bardziej niepokoi mnie fakt, że rzeczywiście prezentujesz takie trochę "magiczne" myślenie - użyłam niewłaściwego słowa, więc modlitwa nie zadziała. To nie tak. Modlitwa działa zawsze, choć nie zawsze tak, jak my sobie tego życzymy. Pamiętaj, że ponad wszystkim jest Bóg i Jego wola, On wie, co dla nas najlepsze, i żadne słowa (w tym zaklęcia magiczne) nie mają większej mocy niż On i Jego Słowo.

 Re: Czy modlitwa za chorych będzie działać?
Autor: 1268 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-02-24 10:29

"działać"?
Rozumiem, że jesteś poganką wierzącą w magiczne sztuczki?

 Re: Czy modlitwa za chorych będzie działać?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2017-02-24 15:46

Nie, oczywiście, że nie będzie działać, bo właśnie pokazujesz, jak magicznie traktujesz to wszystko. Poza tym modlitwa o uzdrowienie i tak rzadko działa. Bez względu na temperaturę rąk księdza. To się nazywa cud i zdarza się bardzo czasem.

Modlitwa za chorych to inna kwestia. Raczej o wiarę (w Boga, nie w magię), o siłę i wytrwałość, o umiejętność pohamowania narzekania i dar nielitowania się nad sobą, o charyzmat niezatruwania za bardzo życia osobom opiekującym się chorym, o umiejętność ofiarowania choroby w jakiejś dobrej intencji. To działa częściej. Ale mało widowiskowe jest.

Temperatura rąk księdza ani żadne abrakadabra, które wypowiedziałaś lub nie, naprawdę nie ma tu nic do rzeczy.

 Re: Czy modlitwa za chorych będzie działać?
Autor: Martha78 (---.protonet.pl)
Data:   2017-02-25 09:07

Czy modlitwa za chorych będzie działać? (Aż się chce napisać:) - Oczywiście, że nie!:)

Droga A, zastanawiałam się, czy w ogóle coś dopisać pod Twoim postem, bo może Ty to wszystko wiesz i moje słowa potraktujesz jak niepotrzebny, złośliwy przytyk. Może po raz kolejny użyłaś skrótu myślowego, bo nasz język bywa zawodny; bo nie zawsze udaje nam się powiedzieć to, co myślimy. Pytając "Czy modlitwa za chorych będzie działać" być może chciałaś zapytać "Czy Bóg, wysłuchując modlitw, będzie działać"? W tej sprawie uczestnicy rozmowy się już wcześniej wypowiedzieli, ale ja chciałam zwrócić Ci uwagę na coś innego.

Wydaje mi się, że jesteś jeszcze bardzo młodą osobą. Nie wiem, z jakim rodzajem choroby się zmagasz, ale spróbuj dostrzec, że w Twoim życiu Bóg już działa. Było tutaj ostatnio sporo postów młodych ludzi, którzy mają rodziców niewierzących i młodych ludzi, którym rodzice wręcz utrudniają praktykowanie wiary. Uciesz się tym, że Tobie w tej wierze towarzyszy ojciec. Naprawdę to nie jest częste. Matka - częściej, ale ojciec - to jest coś:) Potraktuj to jako dar i Boże błogosławieństwo. Uciesz się, że możesz z ojcem o wierze porozmawiać i może nie skupiaj się na tym, co zewnętrzne (ciepło rąk kapłana), ale pomyśl nad tym, co głębsze, a nie będziesz miała takich dylematów jak wyżej. Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: