logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy będzie grzechem?
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-07-02 17:38

(...)

----
Czy przeczytałeś radę Kaliny (klik)?

z-ca moderatora

 Re: Czy będzie grzechem?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-07-02 23:30

"...moderacja jest bardzo miła, cierpliwa i wyrozumiała..." Krystian, to cytat z Twojego innego wątku. Wszystkie dotyczą wagi grzechu i ważności spowiedzi. Miła, cierpliwa i wyrozumiała moderacja od początku usiłuje Cię nakłonić do włożenia własnej pracy z pomocą kapłana w realu w formowanie sumienia.
Nawet najbardziej cierpliwy i wyrozumiały kapłan moderator nie może zostać Twoim internetowym spowiednikiem a do takiej posługi chyba usiłujesz moderatorów sprowadzić. A propos cierpliwości - spróbuj odwrócić role np. kolega pyta Cię czy może skorzystać z Twojej książki, odpowiadasz - tak, możesz. Mimo Twojej zgody, nie bierze książki tylko pyta ponownie a potem jeszcze raz i jeszcze raz. Czy nie wystawi Twojej cierpliwości na próbę?
Napiszę Ci to z największą życzliwością - nie ma lepszego miejsca do rozeznawania wagi grzechów niż konfesjonał.
Chcąc być dobrym uczniem, przykładasz się do utrwalenia materiału, chcąc być dobrym graczem zapoznajesz się z zasadami gry. W przyszłości chcąc być dobrym pracownikiem będziesz musiał poznać specyfikę zawodu.
Chcąc być dobrym chrześcijaninem-katolikiem też trzeba włożyć pewien wkład własnej pracy żeby wiarę, którą wyznajesz poznać. Pan Bóg obdarza nas łaską wiary, ale nie możemy oczekiwać, że wiedza religijna spłynie na nas sama. Jest ogrom możliwości: rekolekcje na żywo, nagrane konferencje na YouTube, artykuły dostępne w sieci, jeżeli byś się odnalazł to rówieśnicze wspólnoty np. Oaza. To forum pomocy jak i cały portal Katolik jest równie dobrym źródłem, ale spróbuj zrobić krok dalej w poszukiwanych tematach, bo grzech już chyba przerobiłeś z każdej strony.
Mam nadzieję, że z pomocą poprzedniej rady z zawartymi linkami uporządkowałeś sobie w sumieniu czym jest Sakrament pokuty i pojednania. To teraz kolejne duchowe zadanie do przerobienia: http://www.teologia.pl/m_k/zag03-05.htm
Otwieraj po kolei zaznaczone na niebiesko pytania.

Do tego radziłabym Ci jeszcze zakupić niewielką w formacie ale jakże wielką w treści książkę ks. Piotra Pawlukiewicza "Bóg dobry aż tak? o Bożym Miłosierdziu myśli kilka". Jak zechcesz, to znajdziesz opinie czytelników. Ja ze swojej strony bardzo polecam. Poradzisz sobie spokojnie z treścią a myślę, ze możesz wiele zyskać w uporządkowaniu Twoich grzesznych dylematów.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: