logo
Piątek, 19 lipca 2024 r.
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego, Arseniusza, Makryny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Ogólnopolska Pierwsza Sobota Dla Dzieci na Krzeptówkach
 


Zapraszamy serdecznie dzieci na Ogólnopolską Pierwszą Sobotę Dla Dzieci, która odbędzie się w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Wydarzenie rozpocznie się 7 października o 14.00

 

Skąd pomysł na takie wydarzenie?

 

Nabożeństwo Pierwszych Sobót dla Dzieci powstało na Krzeptówkach w 2022 roku, jako odpowiedź na prośbę Matki Bożej Fatimskiej z 1917 roku, która przekazała dzieciom fatimskim. A brzmiała ona tak:

 

„Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, wielu przed piekłem zostanie uratowanych i nastanie pokój na świecie.”

 

W tym wyjątkowym dniu – 7 października, chcemy zmobilizować rodziny z dziećmi, byśmy wspólnie odpowiedzieli na prośbę Pani Fatimskiej własnie tutaj na Krzeptówkach. Jest to miejsce związane z osobą Św. jana Pawła II, który była przecież papieżem fatimskim. Jest to również miejsce zwane „polską Fatimą”, gdzie od 1950 roku nieustannie głosi się orędzie fatimskie.

 

Ogólnopolska Pierwsza Sobota Dla Dzieci to jedyne takie wydarzenie w Polsce, które ma na celu zgromadzenie dzieci i całych rodzin jednego dnia w jednej intencji, o którą prosiła Pani Fatimska, czyli intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Kilka słów o tym, dlaczego warto odprawiać nabożeństwo w ciągu roku

 

Maryja przekazała orędzie fatimskie właśnie dzieciom, nie księdzu, biskupowi, czy wykształconym urzędnikom, ani nawet dorosłym np. rodzicom tych dzieci. Hiacynta, Franciszek i Łucja bardzo przejęli się misją, jako otrzymali od Pani z Nieba i starali się ją zrealizować w najlepszy możliwy sposób. A nie było to dla nich proste. Jednak czuli wielką potrzebę, by wypełnić życzenie Maryi.

 

Matka Boża mówiła dzieciom o wielkiej wadze orędzia, o tym, że Pan Bóg bardzo kocha ludzi i chce, aby jak najwięcej osób trafiło do nieba. Ale jednak przez grzechy wielu ludzi wciąż trafia do piekła. Dlatego potrzebna jest modlitwa (różaniec) i ofiary (rezygnacja z własnych przyjemności). Dzieci dostały też specjalne narzędzie od Pięknej Pani z Nieba. Jest to narzędzie do ratowania grzeszników i pocieszania Boga, który jest bardzo obrażany. Tym narzędziem jest właśnie nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

 

Z tego powodu pragniemy w realizację tej prośby z Nieba włączyć właśnie nasze dzieci. Żyjemy w czasach, kiedy najmłodsi i rodzina doświadczają wielu trudności. Szczególnie dzieci są narażone na czynniki, które są dla nich niekorzystne, a wręcz szkodliwe. Media, wszechobecny szum informacyjny, ideologie, rozpraszacze, brak koncentracji, rozluźnienie kulturowe – to wszystko powoduje, że dzieci moga czuć się zagubione. I rodzice również.

 

Ważne dla rodziców i katechetów

 

Pragniemy, by rodzice od najmłodszych lat mieli możliwość kształtowania swoich pociech, ukazywania im mocy modlitwy różańcowej, wagi wyrzeczeń w intencji innych ludzi, brania odpowiedzialności za swoją postawę chrześcijańską.

 

Pierwsze Soboty Dla Dzieci to program modlitewny przygotowany specjalnie dla dzieci oraz rodzin, które pragną aktywnie włączyć się w realizowanie prośby Matki Bożej z Fatimy. Ten program jest całoroczny, tzn. odbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca w czasie całego roku. Można do niego przystąpić w dowolnym momencie, realizują 4 warunki, o jakie prosiła Maryja w Fatimie. Więcej szczegółów dotyczących realizacji nabożeństwa można znaleźć właśnie na stronie www.pierwszeosobtydladzieci.pl . Ta strona internetowa powstała po to, by zapewnić rodzicom, katechetom i parafiom źródło informacji oraz materiałów potrzebnych do realizowania nabożeństwa razem z dziećmi oraz szerzenia orędzia fatimskiego.

 

W ramach programu Pierwsze Soboty Dla Dzieci proponujemy:

 

uczestnictwo w nabożeństwie Pierwsze Soboty Dla Dzieci na Krzeptówkach w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 16.00
rozpoczęcie realizowania programu Pierwsze Soboty Dla Dzieci w swojej parafii, wykorzystując materiały darmowe zamieszczone na naszej stronie w sekcji WIDEO oraz DO POBRANIA
samodzielne realizowanie programu Pierwsze Soboty Dla Dzieci w swojej rodzinie lub wspólnocie opierając się na darmowych materiałach zamieszonych na naszej stronie


Jakie materiały dla Was tworzymy:

  1. rozważania pierwszo-sobotnie dla dzieci, które składają się z 3-ech części (rozważanie tajemnicy różańcowej, wydarzenia w Fatimie, wskazówki dla dzieci). Wszystko jest przygotowane w formie audio-wideo i umieszczone na naszym kanale YouTube. Rozważania można odtworzyć na komputerze lub projektorze. Można skorzystać również z wersji audio dostępnej na Spotify.

  2. kolorowanki fatimskie dla dzieci, dostępne w sekcji DO POBRANIA. Można je wydrukować dzieciom do pracy w domu lub wykorzystać jako pomoce podczas katechezy

  3. plakaty, które informują o inicjatywie do rozwieszenia w swojej parafii. Plakaty posiadają wolne miejsce na wpisanie nazwy parafii oraz godziny nabożeństwa w danej parafii, jak również daty pierwszych sobót na cały rok

  4. inne materiały graficzne: obrazki do zbierania podpisów dla uczestników, tapety na komputer, tapetę na telefon itp.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia i na naszej stronie internetowej.

 

Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej
www.diecezja.pl