logo
Piątek, 26 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Marii, Marzeny, Ryszarda, Aldy, Marcelina – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Studio Katolik
Biblio, ojczyno moja - zapowiedź filmu
katolik.tv
 


Najnowszy film Studia Katolik dotyka bezpośrednio problemów współczesnej duchowości, kryzysu modlitwy i wiary w otaczającym nas świecie. Odpowiedzią na aktualne problemy każdego człowieka jest Słowo Boże. Zawsze żywe, zawsze aktualne. Kierowane przez Pana Boga do każdego z osobna na konrektny czas i rzeczywistość.

Ten niezwykły obraz powstał we współpracy z Salwatoriańskim Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. Wzięły w nim udział znane postaci ze świata Kościoła z Polski i zagranicy. Między innymi wywiadów do filmu udzielili: kard. Ravasi, abp Marini, abp Migliore, o. Rupnik czy o. Cantalamessa, a także ks. Grzywocz, o. Kożuch, ks. Chrostowski, ks. Wons i wielu innych.


 
Zapraszamy do oglądania zapowiedzi filmu:



Film już w sprzedaży w naszym sklepie internetowym z audioobokami oraz filmami religijnymi
Sklep.Katolik.pl
 
Zobacz także
Leszek Gęsiak SJ

Człowiek to taka ciekawa istota, która często myśli, że wszystko wie najlepiej. I trudno coś z tym zrobić, póki samemu nie doświadczy, że się mylił. Wszak nie bez przyczyny polskie przysłowie przypomina, iż „mądry Polak po szkodzie”. Poczucie własnej nieomylności towarzyszy nam przecież od dziecka, bo jakże często dziecko, póki nie sparzy się ogniem, nie da się przekonać, by do niego ręki nie wkładało. Dziecku jednak wiele można wybaczyć, szkoda, że wielu z nas z tego nawyku nieomylności nigdy nie wyrosło. Po prostu – ja wiem lepiej!

 
Adam Langhammer SP
Bóg oddziałuje na ludzką wolę nie swoją wszechmocą (wtedy by ją zniszczył!), lecz przez uniżenie i ofiarną miłość swojego Syna. Ma takie argumenty do przekonania stworzonej wolności, jakich my nie znamy po tej stronie życia. Dlatego można mówić – czerpiąc intuicje z Pisma i z dzieł Ojców Kościoła – o tym, że ludzka wolność bynajmniej nie jest zniweczona. 

Z ks. prof. dr hab. Wacławem Hryniewiczem OMI – dyrektorem Instytutu Ekumenicznego na KUL-u rozmawia Adam Langhammer SP
 
o. Piotr Hensel OCD
Winniśmy więcej mówić o kryzysie wzajemnych relacji kobiet i mężczyzn. To jest problem. Są one bowiem dzisiaj naznaczone rywalizacją, podejrzliwością, walką, napięciem. Widać to w mediach, polityce, biznesie, a nawet w Kościele. Stawiany problem święceń kapłańskich dla kobiet nie jest przecież wynikiem rozeznania teologicznego, ale ulegania pewnej modzie na "promocję" kobiety w Kościele.
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS