logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ile lat miała Maryja gdy urodziła Jezusa?
Autor: Linka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-12-22 08:12

Maryja gdy rodziła Jezusa była młoda, to wiem. Ale nie słyszałam nigdy o tym ile konkretnie lat miała, nie spotkałam się do tej pory taką informacją. Aż tu kilka dni temu, w Pulsie (TV) usłyszałam, że miała lat 14.
Podpowiedzcie mi proszę, skąd takie informacje? Gdzie o tym pisze, no i czy naprawdę miała tylko 14 lat?

 Re: Ile lat miała Maryja gdy urodziła Jezusa?
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-12-22 13:36

Pokój Tobie
Ile lat miała Maryja jak urodziła Jezusa z pewnością będziemy wiedzieć po śmierci jak będziemy w Niebie, pewnie można będzie o to zapytać samą Matkę Bożą :)
Wiek 14 lat to założenie na podstawie uwarunkowań kulturalno - społecznych tamtych czasów.
Marcin

 Re: Ile lat miała Maryja gdy urodziła Jezusa?
Autor: sis (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-12-22 21:46

Ewangelia mówi wyraźnie, że Maryja znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego po zaślubinach z Józefem, ale zanim zamieszkali razem (małżeństwo izraelskie było wieloetapowe - między aktem zawarcia a "przenosinami" mijało zdaje się rok czasu). Dziewczęta były wydawane za mąż, gdy tylko matka stwierdziła, że są już zdolne urodzić dzieci i poprowadzić gospodarstwo domowe. Nawet w naszej kulturze w dawnych wiekach panienki były "na wydaniu" w wieku góra 16 lat, a Palestyna to trochę inna szerokość geograficzna - w cieplejszym klimacie dzieci szybciej osiągają dojrzałość płciową. 14 lat wydaje mi się bardzo prawdopodobną wersją.
Pozdrawiam :)

 Re: Ile lat miała Maryja gdy urodziła Jezusa?
Autor: Róża (---.lodz-wschod1.sdi.tpnet.pl)
Data:   2005-12-27 23:21

Ja czytałam w ostatnim numerze tygodnika "Ozon", (którego główny temat brzmi: Narodziny Nadziei) że miała około 17 lat. To już brzmi "normalnie". :) Siostra mojej Babci też miała tyle, jak urodziła dziecko. Z Bogiem.

 Re: Ile lat miała Maryja gdy urodziła Jezusa?
Autor: sfdgtrhh (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2008-08-13 18:58

Ile dzieci miala Maryja.
------------------
Jedno - Jezusa - Syna Bożego, Jednorodzonego.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: