logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co to jest szczęście i czy każdy może być szczęśliwy?
Autor: madzia (---.icpnet.pl)
Data:   2008-10-30 14:16

Za szczęśliwego w pewnym znaczeniu może uważać siebie człowiek, dla którego nie istnieje problem sensu życia. Tak, jak bez wątpienia, szczęśliwym może być ten, dla kogo nie istnieje kwestia zdrowia, ponieważ ono po prostu jest. Udręką natomiast może stać się poszukiwanie sensu. Tylko ten, kto przeżywa życie bezrefleksyjnie, nie spotka na swojej drodze ani jednego pytania.

Człowiek myślący pyta i sam "atakowany" jest przez pytania:
1) W jakim celu zostałam powołana do istnienia?
2) Co jest najważniejsze?
3) Co jest najpiękniejsze?
4) Za co warto dać życie?
5) Jaki jest sens życia?

Kto może mi pomóc w tym, żeby znaleźć odpowiedzi na to, w jaki sposób znajdę swoje szczęście i gdzie mam go szukać. Jak na swój wiek otrzymałam już bardzo dużo znaków od Boga że jest przy mnie że mi pomaga i że w ogóle jest. Ciągle zadaję Mu pytanie co dalej? Na wiele pytań otrzymałam odpowiedź ale na to nie. Postanowiłam dłużej nie czekać i sama się tym zająć. Problem w tym że nie potrafię. Może jestem za młoda, może nie powinnam się tym jeszcze dręczyć. Ale jeśli nie wiem co będzie dalej to po co mam żyć?

 Re: Co to jest szczęście i czy każdy może być szczęśliwy?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2008-10-30 17:41

Jak rozumiem
otrzymalaś
już odpowiedź na swoje pytanie.
Po cóż więc wciąż pytać i pytać?
I dręczyć się niepotrzebie,
po co?
Poprzestań na tym co masz,
i bądź szczęśliwa.

 Re: Co to jest szczęście i czy każdy może być szczęśliwy?
Autor: Marzena. (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2008-10-30 21:03

Człowiek ma duszę, która jest nieskończona, a więc i jej pragnienia są nieskończone: pragnienia szczęścia. Dlatego nie licz na szczęście zupełne tu na ziemi.
Im bliżej żywego Boga, tym życie szczęśliwsze (niekoniecznie po ludzku). To jest sens całego życia - dążyć do jedności z Jezusem, aby on w Tobie żył...

 Re: Co to jest szczęście i czy każdy może być szczęśliwy?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-10-31 09:32

Piosenkę, którą cytujesz, zaśpiewaj do końca. Tam jest odpowiedź. Naprawdę taka jest odpowiedź.

 Re: Co to jest szczęście i czy każdy może być szczęśliwy?
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2008-10-31 09:42

Madzia, wszystko może być szczęściem: kiedy przyjeżdżają dawno niewidziani krewni i kiedy w końcu wyjeżdżają, kiedy pada śnieg we Wszystkich Świętych i pewna pani może założyć nowe futro, i kiedy jest wiosenna pogoda w ten dzień i pani, którą nie stać na futro może, długo chodzić po cmentarzu, kiedy Bóg zsyła ci pocieszenia i kiedy cierpisz a On daje ci odczuć swoja bliskość.
Życie to szczęście :)) I jego koniec też.

 Re: Co to jest szczęście i czy każdy może być szczęśliwy?
Autor: Ulka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-10-31 15:51

Spotkalam 85-letnia staruszke sparalizowana, z trudem siedzaca na wozku inwalidzkim, ktora usmiechajac sie i patrzac na gory mowila 'jaki swiat jest piekny'. Byla szczesliwa.

 Re: Co to jest szczęście i czy każdy może być szczęśliwy?
Autor: Kasia (---.pam.szczecin.pl)
Data:   2008-10-31 18:33

mam podobny problem, nie potrafię chyba być szczęśliwa i myślę teraz, że to we mnie tkwi jakiś problem, tylko nie wiem co jest nie tak, żyję z Bogiem staram się o to, ale mimo to nie jestem szczęśliwa. podziwiam takich ludzi jak ta staruszka. Jaka jest więc recepta na szczęście?
-----------
Pan Jezus mówi, że błogosławieni - czyli szczęśliwi - to:

3. Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
4. Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
5. Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
6. Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
7. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
8. Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
9. Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
10. Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
11. Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was.
12. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami". Mt 5, 3-12.

 Re: Co to jest szczęście i czy każdy może być szczęśliwy?
Autor: gamul (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-10-31 20:35

Szczęściem jest bezgraniczne zaufanie do Boga.
Szczęściem jest i to, że możesz o nie prosić.

 Re: Co to jest szczęście i czy każdy może być szczęśliwy?
Autor: Asia (---.eranet.pl)
Data:   2008-11-01 10:12

Każdy z nas ma szczęście w sobie. Tylko nie potrafi, nie chce bądź też nie umie go w sobie wskrzesić. Też nie chciałam go w sobie wskrzesić. Miłość, szczęście, wiara... każdy z nas ma w sobie to wszystko, ponieważ zostaliśmy stworzeni przez tego samego kochającego Boga. Szczęście można odnaleźć we wspólnym przebywaniu ze sobą. W chwilach zadumy, spotkań w najbliższym gronie przyjaciół czy też rodziny. To moje rozumienie szczęścia.

 Re: Co to jest szczęście i czy każdy może być szczęśliwy?
Autor: Zarah (80.227.113.---)
Data:   2008-11-02 07:37

Madziu, jestes jeszcze mlada osoba i dlatego to pytanie 'kim jestem?' itp. to dorastanie - i nie mysl ze sugeruje ze masz 16 lat - wg niektorych psychologow albo nawet i ksiezy, ten okres poszukiwan moze sie ciagnac tak do 30 lat albo dluzej.
Nikt nie dojrzeje za ciebie, nikt nie odkryje do czego cie Bog powolal, trzeba slepo zaufac i isc dalej - tylko Jezus ma odpowiedz.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: