logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego mielibyśmy czekac do ślubu?
Autor: Karolink@ (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2003-07-05 20:45

Moje problemy zaczęły się kiedy zaczęłam czytac ksiązki napisane przez księzy dla młodzieży. Dała mi je jak się okazalo pseudo-koleżanka. Mam 15 lat mialam juz paru chłopców. Ostatnio jednak poczułam smak prawdziwej miłości. Zakochałam się w Marcinie. Po jakimś czasie zaczeliśmy się całować. Bylo cudownie. Chciałam sprawjać mu przyjemność i okazywac uczucia. Dlaczego mielibyśmy czekac do ślubu!!! Przeciez się kochamy a mamy tylko 15 lat. A chcialabym zawrzeć związek małżeńsko koło 30. Mam tyle czekać!? Ale też zawsze najbardziej kochalam i kocham Boga. Co wieczór modlę się dziękuje, przepraszam i prosze Boga a najcudowniejsze w tym jest to że czuję że Bóg mnie rozumie i nie ma mi za złe tej miłości wręcz przeciwnie to przeciez Bóg mi ją zesłał. Wszystko się zmieniło kiedy zaczęłam czytać te ksiązki. Myśl że każdy pocałunek i myśli są grzechem zaczęły mnie przesladować. Bardzo cierpiałam (i cierpie). A ta kolezanka zaczęła mi jeszcze mówić że nie mogę chdzić w bikini bo to wywołuje u Marcina i innych chłopców grzeszne mysli tak samo z tańcem na dyskotekach i obcisłych bluzkach. Więc przestałam chodzić z moim chłopcem na basen, nie przychodziłam na szkolne dyskoteki ale ubrań nie wyżuciłam bo stwierdziłam że to przesada i dalej ta udręka z wyżutami sumienia. Zabroniłam chlopcu okazywac mi uczucia i powiedziałam ze juz go nie kocham bo przeczytałam że nastolatki nie mogą sie kochać naprawdę (tego mu nie powiedzialam), ale jestem pewna że go kocham. Więc zerwaliśmy. Nie mogę się z tym pogodzić, omijam go. I wiem że sprawiam mu ból. Ale w codziennej rozmowie z Bogiem czuje że Zbawca mnie rozumie i nie ma mi niczego za złe. Z tego cierpienia się zbuntowałam. Przecież ludzie którzy piszą te ksiązki to nie Bóg!!! Bóg zsyła miłość żeby się nią cieszyć a nie po to żeby miec wyrzuty sumienia!!! A ta moja "cudowna i rozmodlona" kolezanka od dawna kocha sie w Marcinie. Była zazdrosna. Najgorsze że te mysli dalej obciązają mi umysł. Ukochanego już nie odzyskam, moje życie przestaje miec sens bo wciąż się tym dręczę. Pomóżcie mi!!!

 Re: Dlaczego mielibyśmy czekac do ślubu?
Autor: monika (---.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2003-07-08 22:41

Droga Karolinko!
Ja mysle, ze Bog Ciebie rozumie! Nie chce teraz tu wypisywac, jakbym byla jakims madrym teologiem, bo nie jestem. Jestem zwykla dziewczyna, taka jak Ty, no moze odrobine starsza, bo mam 19 lat.
Chcialabym Ci przytoczyc slowa sw Pawla:
Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje. Niech nikt nie szuka własnego dobra, lecz dobra bliźniego!
1 Kor 10, 23-24

Pomysl sobie, ze milosc jest naprawde prawdziwym darem od Boga! Zacznijmy przeciez od tego, ze Bog wlasnie jest Miloscia - ta Najprawdziwsza! Ale Bog pragnie przede wsyzstkim Twopjego dobra! Milosc jest czyms wyjatkowym "nigdy nie ustaje (...) we wszystkim poklada nadzieje (...) wszystko przetrzyma..." - przeciez znasz te slowa z 1 Kor 13. Ale milosci trzeba sie tez uczyc, to nie jest chwilowe uczucie. Trzeba by milosc rozkwitala - powoli, nie nalezy sie spieszyc, Wszystko ma swoja pore.
Poza tym pomysl, co by sie stalo, gdybys teraz zaszla w ciaze - czy potrafilabys utrzymac dziecko, wychowac je? Jakie by bylo zycie Twego dziecka w Twoim lonie - pelne stresow... Z calym szacunkiem, ale nie sadze, bys byla w stanie w tym momencie wychowac dziecko, sama poniekad bedac jeszcze dzieckiem...
A co do tych ksiazek - czytac zawsze warto.. Nie musisz wsyztskiego przyjmowac tak calkiem do siebie - np ze nie mozna Ci sie calowac.. Przede wszystkim zdaj sie na wlasne sumienie, ktore (przy Twojej wierze) na pewno madrze Ci podpowie! Polecam takze codzienna lekture Pisma Sw..
Trzymaj sie!

 Re: Dlaczego mielibyśmy czekac do ślubu?
Autor: Agatonika (---.tomaszow.mm.pl)
Data:   2003-07-08 23:09

Witaj!
Z całego serca polecam lekture gazety "Miłujcie się". Jeżeli nie masz dostępu do niej na papierze, to szukaj na stronie http://www.tchr.org/milujcie/ i tam naciskajac "z archiwum". Polecam - ciekawe czasopismo, szczególnie dla młodych. Miłej lektury:)))
Z Panem Bogiem <>-<

 Re: Dlaczego mielibyśmy czekac do ślubu?
Autor: Artur (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2003-07-09 14:50

Jesteś bardzo mądrą dziewczyną, nie daj się kierować sobą .Jesteś w takim wieku, ze po mału zaczynasz krok po kroku uczyć się życia.Kontakt z Bogiem jest bardzo ważny , pocałunek jest okazaniem twoich uczuć,natomiast współżycie to bardzo wazna sprawa.Wybierasz chłopca to najpierw go poznaj,teraz posłuchaj popęd płciowy to jedno a uczucie prawdziwe nie zawsze idzie w parze.W tej chwili czujesz gorycz,ale ten chłopiec cię mocno fascynuje,musisz zrozumieć że miłość to nie zabawa .Wiedzieć do czego zmierzarz i jakie mogą być tego konsekwencje.Poza tym powinnaś mieć zaufaną osobę starszą z którą powinnaś rozmawiać.Jeżeli popełnisz błąd sama siebie tylko skrzywdzisz.Módl się o zdrowy rozsądek,oraz o odpowiedzialność za siebie i innych.Mogą ponieść cię emocje ale w życiu trzeba dużo myśleć każda twoja decyzja w życiu wpłynie na dalszy rozwój zdarzeń.Wierz mi to co czujesz to tylko uniesienie,sama prcujesz na swoją przyszłość.Mam 32 lata i pamiętam jak miałem 15 lat kiedy po raz pierwszy się zakochałem bez wzajemności, płakałem pół nocy i przeżyłem wile uniesień .Mając 22 lata 1 raz się kochałem z 1 żoną i nie żałowałem czasu że tak długo czekałem.Prawdziwa miłość długo w nas dojrzewa a najważniejszy jest zawsze szacunek. Mając 15 lat do dopiero początek twojej długiej drogi do zrozumienia czym naprawdę jest miłość. Wierz w siebie miej własne zdanie i postępuj mądrze!

 Re: Dlaczego mielibyśmy czekac do ślubu?
Autor: faustyna (---.tkb.net.pl)
Data:   2003-07-09 17:02

Witaj
Odpowiem pytaniem na pytanie. Dlaczego student medycyny, aby leczyć ludzi czeka na Dyplom?
pozdrawiam
faustyna

 Re: Dlaczego mielibyśmy czekac do ślubu?
Autor: ja (193.205.125.---)
Data:   2003-07-10 10:07

Czesc,

tez sie dolacze do tych wypowiedzi. Masz 15 lat...Moj brat ma ich 17 a wydaje mi sie jeszcze taki dziecinny. A przeciez rozpoczycecie wspolzycia powinno sie rownac z mozliwoscia zalozenia rodziny (co zreszta zauwazyla Monika). Oczywiscie nie rowna sie wedlug pism takich jak "Brawo" czy "Dziewczyna". Nie czytaj ich! Mowia o wolnosci, ale redaktorzy Ci potem nie pomoga wrocic do siebie jezeli po roku okaze sie, ze ta milosc to nie bylo to. Na pewno jestes swiadoma, ze milosc pietnastolatki zadko okazuje sie ta jedyna i ostateczna...Tak, wiem ze teraz nie chcesz tego sluchac. Ale wiesz, mi sie dzis chce smiac jak przegladam kartki mojego pamietnika i czytam ile razy bylam juz tak "naprawde i na zawsze zakochana"...Teraz mam 21 lat i zrozumialam dlaczego oplaca sie czekac. To uczy prawdziwej milosci i szacunku. Taka milosc jest dojrzala bo nie opiera sie tyko na pociagu fizycznym. Co do ubran- jezeli szanujesz siebie to nie ubieraj sie tak zeby patrzono na Ciebie jakbys byla naga....
Pozdrawiam

 Re: Dlaczego mielibyśmy czekac do ślubu?
Autor: Olimpia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2003-07-13 12:16

Dlaczego nikt nie poruszył innych problemów, np. stwierdzenia, że nastolatki nie mogą okazywać miłości? Karolinko powiedziałaś Marcinowi, że Go już nie kochasz, przecież to kłamstwo (sama stwierdzasz dalej, że to jest Twój ukochany). Czyż to nie jest grzechem? Wiesz, że sprawiłaś Mu ból, oszukałaś. Sądzisz, że to nie jest grzechem? Ładnie piszesz, że miłość jest darem od Boga, nie ma nic złego w tym, że człowiek jest szczęśliwy. Przypomnij sobie św. Franciszka, świętość to nie tylko umartwianie się. Zgadzam się z Tobą, że sprawy związane z seksem są trudne. Ale miłość to nie tylko seks! Przypomnij sobie rozmowy z Marcinem, spacery ( na pweno takie były) czy nie warto być razem dla takich chwil?
Jeśli chodzi o wspórzycie to uważam, że jesteś jeszcze za młoda. Naprawde uwież mi na to warto poczekać.
A co do ubioru: zastanów się czy dziewczyna nie wygląda ładniej w skromniejszym, ale eleganckim stroju, niż w spódnicy ledwo zakrywajacej pupcuie i dekolcie "do pępka?"
Na koniec chciałabym przypomnieć słowa Ojca Świętego, który napominał, że należy być odpowiedzielnym za uczucia, które sie rozbudza w innych. Nie wolno być z kimś i póżniej zostawić tą osobę.
Jesteś jeszcze młodą osóbka, ale podziwiam to, że starasz się żyć zgodnie z zasadami wiary. Pamiętaj jednak, że nie wystarczy tylko czytać, rozejrzyj się wokół siebie czy przypadkiem kogoś nie krzywdzisz (również siebie samą), czy ktoś nie potrzebuje Twojej pomocy. Powodzenia!

 Re: Dlaczego mielibyśmy czekac do ślubu?
Autor: micia (---.myslenice.net.pl)
Data:   2003-07-16 21:02

Faustyna ma rację, pozdro

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: