logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Eucharystia
Autor: HansMaria (---.swic.dialup.inetia.pl)
Data:   2003-08-08 20:27

Na Mszy jest proklamowane Słowo Boga, które ma moc przemieniać nasze życie. Dla mnie przez całe lata - gdy tęskniłem za Bogiem i gdy zdarzało mi się być na Mszy - centralnym momentem była chwila, gdy mogłem wypowiadać słowa: Panie nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja. Słowo Boże proklamowane we wspolnocie wiernych mówi do nas inaczej - działa inaczej - o tym mówi wielu duchownych także. Niby przygotowują kazanie, a potem się okazuje, ze to samo Słowo Boga mowi do nich inaczej i coś innego wiernym - poza planem ustalonym wczesniej - mowią. I wazna rzecz - chrześcijaństwo nie jest moralizmem. Wyobraź sobie osoby zyjące w związkach, które nie są małżeństwami (osoby w nowych związkach po rozwodach). Czy Kościól ma prawo kazać im wstrzymać się od seksu? Nie! Ludzie popełniają błędy i potem często cierpią nie mogać iść do Komunii, ale są słabi i nie są wstanie ponieśc krzyża czystości, żyjąc w takich związkach. Co z nimi? mieliby nie chodzić na Mszę?
Szkoda, że w naszym Kościele tak mało mówi się tym, że samo Słowo Boże jest równie ważne jak obecność Chrystusa w Ciele i Krwi. Sam Chrystus jest niejako Słowem Boga - jest Słowem, bo Słowo Boga jest tak skuteczne, że staje się Ciałem Jakże często rodzice pytają dzieci - by sprawdzić czy były na Mszy - o czym było kazanie? A nie tak powinni pytać - powinni pytać o Słowo Boga - o lektury z Pisma - a nie o kazanie, które jest rodzajem echa. Polecam Ci Peskalino tę książeczkę ks Malińskiego, o której wspomniałem kiedyś ("Siedem moich wtajemniczeń)

 Tematy Autor  Data
 Eucharystia nowy paskalina 
  Re: Eucharystia nowy Piotr Szymanski 
  Re: Eucharystia nowy Ala 
  Re: Eucharystia nowy magdalena 
  Re: Eucharystia nowy HansMaria 
  Re: Eucharystia nowy lidia 
  Re: Eucharystia nowy Tadeusz 
  Re: Eucharystia nowy paskalina 
  Re: Eucharystia nowy HansMaria 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: