logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kiedy Bóg wzywa po imieniu?
Autor: Karola (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-01-21 14:26

"Nie lękaj się, bo cię wykupiłem, wezwałem cię po imieniu; tyś moim!" (Iz 43).
Mam pytanie odnośnie słów - "wezwałem się PO IMIENIU" - kiedy Bóg wzywa po imieniu i co to znaczy w ogóle. Dotyczy to wszystkich ludzi?

 Re: Kiedy Bóg wzywa po imieniu?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-21 15:25

No pewnie, ze wszystkich dotyczy, tak samo jak wykupieni i Jego są wszyscy. Bog zna Twoje imie, bo pokochał Cie zanim sie poczelas (Jr 1, 4-5). Wybrał Cię, gdy zaplanował stworzenie świata (Ef 1, 11-12) Wie o Tobie wszystko (Ps 139,1). Wie, kiedy siadasz i kiedy wstajesz (Ps 139,2). Zna Twoje ścieżki (Ps 139,3). Nawet Twoje włosy na Twojej głowie są policzone (Mt 10, 29-31) Nie jesteś anonimowa, gdyż Twoje dni zostały zapisane w Jego księdze (Ps 139, 15-16). Wyznaczył dokładny czas Twojego urodzenia i miejsce, gdzie będziesz mieszkała(Dz 17,26). On sam czuwał nad Twoim życiem już w łonie matki (Ps 139,13). Był Twoja podporą od urodzenia, pomocą od chwili poczęcia (Ps 71,6).

Bog zwraca sie po imieniu nie tylko do tych, ktorych powoluje do stanu duchownego. Wzywa kazdego, zeby odpowiedzial na Jego zaproszenie do bardzo osobistej relacji. Nie jesteś numerkiem w statystyce. Jestes umiłowanym dzieckiem, ktore kocha tak samo jak Jezusa (J 17,23). Czy w swietle powyższego nadal wydaje Ci sie dziwne, ze chce z Toba rozmawiac i zwraca sie do Ciebie po imieniu?

 Re: Kiedy Bóg wzywa po imieniu?
Autor: Michaela (195.160.179.---)
Data:   2013-01-21 16:13

Wezwanie po imieniu w znaczeniu biblijnym oznacza fakt umiłowania i rozpoznania konkretnej osoby. Jest to także fakt nadania człowiekowi tożsamości osobowej, tego, co stanowi najgłębsze "ja".
Kiedy Bóg tak czyni? Zawsze. To w Jego obliczu zyskujemy godność i tożsamość człowieka. To On nadaje kształt naszemu życiu i powołaniu. Wzywa po imieniu do wypełnienia konkretnych zadań w Kościele i w świecie (nie tylko w powołaniu do kapłaństwa i życia konsekrowanego). Wzywa po imieniu, aby pokazać, że nie jesteś nikim, ale Kimś dla Niego ważnym.

 Re: Kiedy Bóg wzywa po imieniu?
Autor: TeBe (---.ip.euro.net.pl)
Data:   2013-01-21 22:52

"W perspektywie duchowej nasze imię ma gigantyczne znaczenie". x.M. Olszewski.
Ciekawe refleksje o wezwaniu po imieniu i o jego znaczeniu posłuchasz tutaj:
http://profeto.pl/rekolekcje,1306.html
O imieniu konkretnie zaczyna się refleksja od 9 minuty, ale polecam przesłuchać całość;)

 Re: Kiedy Bóg wzywa po imieniu?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-22 13:26

Kiedy cię wezwie, to będziesz wiedział. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz słuchał, czy cię woła :)
Pan Bóg wzywa każdego, ale nie wszyscy Mu odpowiadają. Módl się, abyś nie znalazł się w gronie głuchych na Jego wołanie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: