logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak poradzić sobie z zazdrością o chłopaka?
Autor: wiosna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-29 16:54

Wiem, że wielu ludzi tak ma - w tym ja - że popada w poczucie niższości widząc, jak innym się wiedzie i jak "wspaniałe" życie ci "inni" mają. Oczywiście można zazdrościć różnych rzeczy, na przykład podróży, wykształcenia, dochodów, domu, zdolnych dzieci etc. Ja sama cierpię z powodu tego, że mój były chłopak ma nową dziewczynę, a na portalach społecznościowych pojawiło się kilka ich wspólnych zdjęć. Czuję się z tym źle, bo nie chce zazdrościć, nie życzę mu niczego złego, ale chciałabym, żeby on "był mój". Jak poradzić sobie z takimi nieuporządkowanymi emocjami / odczuciami? Czy pochodzą one od złego czy to może jakieś moje nieprzeżyte emocje się odzywają?


Dodam, że kiedyś pisałam na tym forum (klik) o moim związku z tą osobą i rozterkach jej towarzyszących, ale to tylko tak nawiasem :)

 Re: Jak poradzić sobie z zazdrością o chłopaka?
Autor: Karolina (---.tvkstella.pl)
Data:   2016-06-05 08:56

Jak poradzić sobie z zazdrością? Jeśli on ma nową dziewczynę to nie przeglądać stron społecznościowych, na których są ich wspólne zdjęcia, unikać miejsc w których byliście razem. Zająć się sobą, swoją pasją, ogólnie znaleźć sobie absorbujące zajęcie. Zapomnienie przyjdzie z czasem.

 Re: Jak poradzić sobie z zazdrością o chłopaka?
Autor: Tomek (---.dynamic-ra-11.vectranet.pl)
Data:   2016-06-05 14:29

Znajdź nowego w którym się zakochasz i go pokochasz.

 Re: Jak poradzić sobie z zazdrością o chłopaka?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-06-05 14:37

Młode pokolenie jest bardzo wrażliwe na niezaspokojone pragnienia. Zaraz ma z tym problemy emocjonalne. To skutek bezstresowego wychowania. Pomyśl o pokoleniu twojej babki. Wojna, śmierć ukochanych, związki małżeńskie bez miłości. Człowiek naprawdę może sobie poradzić bez pomocy z takim problemem. Trzeba odwracać uwagę - idź na kije, pomóż komuś. Rób cokolwiek, co zajmie ci czas.

 Re: Jak poradzić sobie z zazdrością o chłopaka?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2016-06-05 17:58

Wiosna,
Ach, to Ty :) ;) Z piosenką w sercu łatwiej pokonuje się różnorakie trudności. Postaraj się zaleźć utwór "Po co ten żal" (wyk. Zbigniew Wodecki) i staraj się jej często słuchać. Jest szansa, ze pomoże uporać się z emocjami.

 Re: Jak poradzić sobie z zazdrością o chłopaka?
Autor: Robson (---.static.chello.pl)
Data:   2016-06-06 14:01

"na portalach społecznościowych pojawiło się kilka ich wspólnych zdjęć"

Portale mają zwykle opcję wyrzucania z kontaktów i blokady. Pomaga na niedostatki silnej woli - wystarczy raz się zdecydować i spokój.

R.

 Re: Jak poradzić sobie z zazdrością o chłopaka?
Autor: lola (90.171.242.---)
Data:   2016-06-09 16:39

A po co Ci taki niekatolik? Poszukaj katolika :-) I nie bedziesz juz niczego musiala nikomu zazdroscic.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: