logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dłuższy czas spowiedzi a reakcja innych penitentów.
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-09-01 15:21

Próbowałem sobie w głowie mówić grzechy, tak jakby spowiedź i liczyłem przy tym czas... ok moze z 5-7 min to zajelo. Wiec + pouczenie to troche potrwa... nie chce zeby ludzie mnie obgadywali, jak najlepiej sie uspokoic?

Kiedys, ok 2-3 razy spowiadalem sie przed obrazem w domu. Te same regulki itp. Przeczytalem w internecie ze to jest prawdziwa spowiedz. Oczywiscie poszedlem do spowiedzi do konfesjonalu pozniej ale o tym juz nie wspominalem - wyznac to czy jednak to nie byl grzech i jak w ogóle to wyznać jeśli był.

 Re: Dłuższy czas spowiedzi a reakcja innych penitentów.
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-01 21:49

Nie przejmować się tym. Dla Ciebie ważniejsza ma być dobra spowiedź, a nie zdanie innych ludzi na ten temat. Poza tym, podejrzewam, że nikt Cię nie będzie obgadywał i bardziej sam sobie to wkręcasz. Kolejka do konfesjonału to nie kolejka w spożywczaku.

 Re: Dłuższy czas spowiedzi a reakcja innych penitentów.
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-09-01 21:58

Przed obrazem nie ma Spowiedzi. Brak kapłana - Jezusowego pośrednika, a tym samym nie ma Sakramentu. Można to uznać za rachunek sumienia. Nie trzeba o tym w konfesjonale, bo przecież to grzechem nie jest. Idąc do Spowiedzi nie warto zadręczać się tym, co ludzie pomyślą. Warto z nadzieją i miłością czerpać z Bożego Miłosierdzia siły do tego, by stawać się coraz lepszym dzieckiem Bożym.
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra i pokoju w sercu:)

 Re: Dłuższy czas spowiedzi a reakcja innych penitentów.
Autor: Kasia (---.bredband.comhem.se)
Data:   2017-09-02 08:42

Jak masz się tak długo spowiadać, zrób to o takiej porze, kiedy nie ma dużej kolejki.
Jeżeli obawiasz się, że ludzie będą cię obgadywali, możesz się umówić z księdzem na spowiedź. W przypadku długiej spowiedzi ludzie nieraz tak robią.
Powodzenia:)

 Re: Dłuższy czas spowiedzi a reakcja innych penitentów.
Autor: ktoś (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-02 10:04

Krystianie, na spowiedź przeznaczasz tyle czasu ile potrzebujesz. To nie jest nic nadzwyczajnego, że ktoś się spowiada 15 -20 min. czy dłużej (moje spowiedzi w konfesjonale bywały ponad pół godziny). Tylko wtedy trzeba wybrać inny czas niż I piątek miesiąca, kiedy nie ma takich kolejek do spowiedzi. Twój spokój sumienia jest ważniejszy niż to co inni sobie myślą czy mówią. Możesz na spowiedzi powiedzieć, że masz takie problemy, o których tu piszesz. Spowiednik od tego jest, żeby prostować nasze sumienie, on już różne rzeczy słyszał. Nie jesteś pierwszym, który ma takie problemy. Najważniejsza jest szczerość i prostota w tym co się mówi.

 Re: Dłuższy czas spowiedzi a reakcja innych penitentów.
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-09-02 20:58

Na pierwsze piątki chodzę dlatego, że spowiednik mnie do tego zachęcił. Swoją drogą - przystąpienie do spowiedzi w pierwszy piątek bez przyjęcia Komunii Swietej czyni spowiedz niewazna? Tzn. niby dwie osobne rzeczy ale moi koledzy kiedys mi to powiedzieli, to prawda?

---
Koledzy wprowadzili Cię w błąd.

z-ca moderatora

 Re: Dłuższy czas spowiedzi a reakcja innych penitentów.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2017-09-02 21:54

W pierwszy piątek miesiąca zachęcani jesteśmy do Komunii, nie do spowiedzi. Osoby planujące dłuższą spowiedź powinny na tę spowiedź wybrać inny dzień, jeśli są w stanie łaski uświęcającej - ze względu na czas, jaki spowiednik może dla nich poświęcić, ale też z miłości bliźniego, bo ksiądz też człowiek i bywa zmęczony, zwłaszcza hurtowym spowiadaniem (czyli między innymi skupianiem uwagi przez długi czas).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: