logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie umiem uwierzyć w Boga, nie czuję Go.
Autor: Kinga (gimnazjum) (185.172.86.---)
Data:   2017-09-13 23:53

Chodzę do gimnazjum, od ok 1,5 roku cierpie na nerwice lękową. Ostatni rok był dla mnie bardzo ciężki pod względem psychicznym i fizycznym. Dlatego od jakichś 2 miesięcy zaczęłam się zastanawiać nad sensem cierpienia i wiarą. Zauważyłam że zawsze 'wierzyłam' bo byłam (i jestem) wychowywana w rodzinie katolickiej. Tyle że teraz jak o tym myślę to czuję że w Boga nie wierzę. Staram się, modlę się do świętych, na mszy próbuję skupić się najbardziej jak mogę, chcialabym być blisko Boga ale potrafię, nie czuję Go wcale. Nie wiem co mają na myśli ludzie mówiący 'po prostu Go usłysz' itd. Co to znaczy? Nie umiem chociaż bardzo chce. Mam wrażenie że 'na siłę' przypisuję jakieś rzeczy Bogu, chodź pewnie to albo przypadki albo moja wina. Mam w sobie bardzo dużo sprzeczności. Każda myśl się ze sobą kłóci, podczas modlitwy z jednej strony wmawiam sobie że modlę się szczerze a z drugiej nie wiem czy to robię i wydaje mi sie że modlę sie nieszczerze itd. Takich przykładów są setki. Nie wiem już co zrobić...

 Re: Nie umiem uwierzyć w Boga, nie czuję Go.
Autor: Franciszka (---.146.169.248.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-09-14 15:42

Módl się do Ducha Świętego o Jego Dary. Św. Jan Paweł II modlił się do Niego prawie całe życie, odkąd ojciec nauczył Go tej modlitwy:
Duchu Święty, proszę Cię
o dar Mądrości do lepszego poznawania
Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,
o dar Rozumu do lepszego zrozumienia
ducha tajemnic wiary świętej,
o dar Umiejętności, abym w życiu kierował
się zasadami tejże wiary,
o dar Rady, abym we wszystkim u Ciebie
szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,
o dar Męstwa, aby żadna bojaźń ani
względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,
o dar Pobożności, abym zawsze służył
Twojemu Majestatowi z synowską miłością,
dar Bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu,
który Ciebie, o Boże obraża. (Źródło: http://adonai.pl/duch-swiety/?id=7)

Dobrze, że chodzisz na Msze święte. Nie tylko ty masz problem ze skupieniem. Ważne jest, aby te wszystkie myśli, które pojawiają w głowie, co cię niepokoi, oddawać Panu Jezusowi, prosząc Go, aby dołączył je do Swojej Ofiary i przemienił w dobre owoce dla ciebie i innych. Módl się też w ciszy, o ile tylko możesz, to przychodź do kościoła poza Mszą świętą, żeby adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Spróbuj rozważać Słowo Boże, np. fragmenty Ewangelii. Znajdziesz codzienne czytanie liturgiczne w internecie, np. tutaj: (klik). Na początku może to być 10 minut, a kiedy uda ci się skupić dłużej, to stopniowo sobie przedłużysz ten czas. Nawet nie zorientujesz się, że czas tak szybko leci przy czytaniu Pisma Świętego.

 Re: Nie umiem uwierzyć w Boga, nie czuję Go.
Autor: Estera (31.25.249.---)
Data:   2017-09-15 10:46

W przypadku nerwic, depresji i podobnych zaburzeń to, co przeżywasz, jest normalne. Może wtedy wystąpić kryzys wiary, poczucie braku bliskości Boga. Staraj się po prostu być z Nim, tak blisko, jak jesteś w stanie w tym momencie, bez spiny. W miarę możliwości przystępuj do sakramentów, uczestnicz we Mszy i módl się. On jest, bo powiedział, że będzie i tego się trzymaj.

 Re: Nie umiem uwierzyć w Boga, nie czuję Go.
Autor: Róża (---.146.110.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-10-14 00:04

Bóg to nie kiełbasa i nie trzeba go czuć. :) Powietrze też jest, a często go nie czujesz, po prostu nim oddychasz. Powietrza nie widać, a jest.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: