logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaka Osoba Boża odpowiada za stan duszy człowieka?
Autor: chciałem żyć (---.nat.student.pw.edu.pl)
Data:   2007-03-25 01:37

tzn. że niby grzech, ale jak z grzechów wyszedłem to no nic to nie zmieniło, ale jeszcze chciałem żyć, miałem takie optymistyczne nastawienie i dopiero po rekolekcjach (był tam bardzo skuteczny czas próby) uświadomiłem sobie, że nie chcę opowiedzieć się za Jezusem Chrystusem, a raczej wyznawać wiare w istnienie potępionych, bo to dla mnie nie była dobra nowina zaczęły się ze mną dziać złe rzeczy, że aż czasami czułem, że umieram i czułem się totalnie zakłamany, że muszę Go z przymusu wyznawać i faktycznie z perspektywy czasu wynikło, że Jezus jest życiem. A na co wpływ ma Duch Świety i Bóg Ojciec, jeśli chodzi o stan duszy człowieka?

 Re: Jaka Osoba Boża odpowiada za stan duszy człowieka?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-03-25 01:55

? Nic nie kumam, zupełnie jak pani prezydentowa. Ja już za stary jestem na Was młodych. Czy ks. Moderator może mnie zwolnić? Naprawdę bardzo chciałem pomagać, ale nie poradzę. Może jakby pytania były nieco łatwiejsze?

 Re: Jaka Osoba Boża odpowiada za stan duszy człowieka?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-03-25 03:13

Seba, naprawdę możesz tutaj usłyszeć za każdym razem to samo: od ciebie zależy jaki jesteś. Jezus umarł za ciebie na krzyżu, tak samo jak za każdego innego. Ale jak nie chcesz być z Bogiem - możesz Go odrzucić bo masz wolną wolę. Nikt cię nie przymusza do wiary, ani do wyznawanie wiary, której nie masz. Jeśli nie chcesz być z Jezusem - nie dziw się, że nie jesteś. Przestań oskarżać Boga o swoje grzechy. Jeśli dziś nie potrafisz uwierzyć że Bóg jest dobry, odłóż temat, aż dorośniesz. Siebie samego tymi myślami niszczysz.

 Re: Jaka Osoba Boża odpowiada za stan duszy człowieka?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2007-03-25 03:15

Drogi Katoliku, mam wrażenie, że próbujesz sie nawrócić do Boga, ale jeszcze nie za bardzo rozumiesz i wiesz o co w tym wszystkim chodzi, cóż to takiego jest, to nawrócenie. I bardziej chcesz ufać złemu, niż Bogu. Czyżbyś niewłaściwie słuchał tych swoich rekolekcji? Zastanów sie nad tym, czy to Twoje uświadomienie poszło we właściwym kierunku? Moim zdaniem - zupełnie nie.
Za stan swojej duszy odpowiadasz Ty sam przed Bogiem, a nie Bóg przed Tobą.
Po raz kolejny niewłasciwie sprecyzowałes to, o co Ci chodzi. Ogółem wydaje mi sie, że Twoje 'podejście' do Boga i spraw Bożych jest nieodpowiednie. Być może wynika to z braku wiedzy, ale także i z braku doświadczenia Boga. Może po prostu nie otwierasz sie na Boga, na Jego łaskę. Nie potrafisz tego. Chyba za bardzo skupiasz sie na 'działaniu' poszczególnych Osób Boskich, a nie na tym, że Bóg miłosierny pragnie abyś stał się Jego dzieckiem. Gdyby Którakolwiek z Osób Boskich 'manipulowała' Twoją duszą, to nie byłbyś wolnym w swoich wyborach człowiekiem. Pan Bóg w Trójcy Świętej Jedyny nie pozbawia człowieka wolnej woli, którą mu podarował wraz z duszą niesmiertelną i rozumem. Zacznij wiec go używać. Czytaj Pismo święte, a nie 'opracowania' nie wiadomo jakiego pochodzenia. ('braci odłaczonych'?)
Wiarę można wyznawać tylko w Boga, nie w potępionych. Razem z wiarą oddajesz należny Bogu kult. Czyżbyś zamierzał czcić potepionych i szatana, w którego łapskach są potępieni? Chyba nie o to Ci chodzi?
Spróbuj znaleźć dla siebie kierownika duchowego, żeby pomógł Ci wyjść z tej dziwnej matni, w jaką się sam wpędzasz. Pozdrawiam i obiecuję modlitwę na dzisiejszej Eucharystii za Ciebie.

 Re: Jaka Osoba Boża odpowiada za stan duszy człowieka?
Autor: piotr (---.chello.pl)
Data:   2007-03-25 11:42

Też mało kumam z Twojej wypowiedzi, ale mam wrażenie, że albo męczą Cię jakieś złe moce (wówczas należy się zgłosić do księdza), albo jakiś zły stan psychiczny (wówczas do lekarza).

 Re: Jaka Osoba Boża odpowiada za stan duszy człowieka?
Autor: maryla (---.dsl.bell.ca)
Data:   2007-03-25 15:47

Gdyby ktos inny dostal taka laske wiary w Jezusa przyjal by ja w radosci serca. Ty natomiast postawiles sie (prawdopodobnie ) w glebi swojej duszy na 'nie' . Odrzuciles swego Boga, a twoje wlasne sumienie przypomina ci o tym ze ty jednak powinienes opowiedziec sie za jedynym twoim Zbawca. Radze ci czlowieku badz jak dziecko.

 Re: Jaka Osoba Boża odpowiada za stan duszy człowieka?
Autor: andy pandy (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-03-26 13:26

"tzn. że niby grzech, ale jak z grzechów wyszedłem to no nic to nie zmieniło,..."
No Katoliku, jesteś więc jedynym w całym wszechświecie człowiekiem, który wyszedł z grzechów. Nie pozostaje mi nic innego jak bić przed Tobą pokłony i wołać święty :-)
Skoro więc jesteś bez grzechu, to dlaczego się tak paskudnie czujesz? Dlaczego jesteś taki nieszczęśliwy? Na pewno to wina Pana Boga. Ja tak się staram, żeby nie grzeszyć i nawet mi się to udaje a On nie daje mi poczucia szczęścia. A może to nie jest wina Ojca? Może to wina Syna albo Ducha Św.?
Kończę te niestosowne żarty, ale muszę Ci powiedzieć, że nic to nie daje, gdy grzech będący w Tobie przykryjesz pod kołdrą i będziesz udawać, że go nie ma.
On w Tobie jest, on Cię strasznie męczy i będzie zawsze aż do momentu, gdy Bóg zechce Go obmyć w Wodzie i Krwi Baranka, albo inaczej, jak pozwolisz się obmyć. Tu leży Twój podstawowy błąd. Bez sakramentu pokuty i pojednania, na którym Twe żale wypowiesz będziesz ciągle się czuł okropnie. Odrzuć swe uprzedzenia, poproś Boga o pomoc.
Przemyśl słowa Jezusa Mt 5,3:
"Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. "
Wstaw zamiast "błogosławieni" - szczęśliwi.
Ps.
Papież JPII spowiadał się co tydzień, pomyśl więc, jakie miał poczucie własnej grzeszności, a świadomość ta wcale Go nie dołowała, wręcz przeciwnie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: