logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Boję się, że mój partner będzie zawiedziony.
Autor: Ala (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-09-24 13:56

Szczęść Boże,
byłam z chłopakiem w związku ponad 4 miesiące. On uważa, że seks przedślubny jest normalny i nie widzi w tym problemu. Ja jednak cały czas żyłam w przekonaniu, że jest inaczej. Był to mój pierwszy partner a ja sama czułam się zagubiona w tym wszystkim, nie wiedziałam co o tym myśleć. Rozmawiałam z paroma osobami i to wierzącymi i oni uważają, że seks wzmacnia więzi i jest w porządku. Byłam przytłoczona i rozstałam się z nim, jednak po jakimś czasie znowu się spotkaliśmy. Uległam i wzajemnie się masturbowaliśmy. Po tym zrozumiałam, że to jest jednak bez sensu i postanowiłam stracić wszelki kontakt z moim byłym.
Zgrzeszyłam, ale zrozumiałam, że kontakt fizyczny przed ślubem nie ma sensu i potrafi zniszczyć relacje między dwojgiem ludźmi w takim sensie, że może to rzutować na jakości małżeństwa.
Bardzo jest mi przykro i żałuję, że to zrobiłam. Cały czas nad tym myślę i mam wyrzuty sumienia.
Boję się, że mój przyszły partner będzie zawiedziony i kiedy się o tym dowie będzie wymagał tego samego. Mam wrażenie, że już nie ma odwrotu a nie chcę robić tego ponownie przed ślubem. Czuję się strasznie przygnębiona.
Ciężko wytrzymać w wierze, kiedy tyle osób robi to przed ślubem i wszyscy uważają, że jest w porządku. I zaczyna się wątpić w słuszność tego wszystkiego.
Proszę o modlitwę i z Bogiem.

 Re: Boję się, że mój partner będzie zawiedziony.
Autor: ruslana (195.117.121.---)
Data:   2016-10-03 08:35

Zerwij z tym chłopakiem natychmiast. Dla niego liczy się tylko seks. Jeśli teraz nie chce dochować czystości przedmałżeńskiej to po ślubie nie będzie miał żadnych oporów, żeby cię zdradzić, porzucić, itd. Módl się o dobrego męża, a Bóg na pewno postawi na twojej drodze odpowiedniego chłopaka. I nie zwracaj uwagi na inne osoby, które robią to przed ślubem. Niech twoją uwagę zaprząta tylko jedna myśl: "Podobać się bardziej Bogu niż ludziom."

 Re: Boję się, że mój partner będzie zawiedziony.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2016-10-03 12:59

1. Nikt nie ma prawa "wymagać tego samego". Pytanie, czy jesteś o tym tak dalece przekonana (teraz wiesz z doświadczenia, że przedmałżeński seks także w formie, o której piszesz, nie ma sensu) i tak bardzo Ci zależy na wierności Bogu i sobie, że będziesz chciała i potrafiła się oprzeć takim niemoralnym "wymaganiom". A tę wierność trzeba pielęgnować, prosić o nią, dbać o ład serca...

2. Poza tym pomyślmy, skąd przyszły partner ma się dowiedzieć? Od Ciebie? Nie ma żadnego powodu, byś o tym mu opowiadała. Wyspowiadane, przebaczone, koniec. Od byłego partnera? Noo, nie wiem, czy szanse są duże, ale gdyby nawet tak się zdarzyło - byłaby to konsekwencja wspólnego grzechu, trudno, i trzeba to będzie możliwie spokojnie unieść. I potem zastosować punkt pierwszy, bez względu na to, co od kogo słyszysz, co robią inni, na co kto naciska...

 Re: Boję się, że mój partner będzie zawiedziony.
Autor: B. (---.96.198.136.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2016-10-04 16:53

"zaczyna się wątpić w słuszność tego wszystkiego."
Ala, wątpić w Boże Przykazania?
Jeżeli jesteś w wieku dojrzałym i jeżeli jesteś przekonana że kochasz chłopaka a on Ciebie, możecie zastosować się do biblijnej rady:
"Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie. Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąc." 1 Kor 7,9
Jeżeli jesteś jeszcze uczennicą, zapoznaj się z Ruchem Czystych Serc www.rcs.org.pl. Razem z nimi będzie łatwiej. Pan Bóg tak nas stworzył, że chyba każdy w pewnym okresie zaczyna mieć problem z hormonami :) Dlatego trzeba wiedzieć jaka droga jest słuszna (droga Przykazań Bożych) i trzymać się jej, przez całe życie.
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Boję się, że mój partner będzie zawiedziony.
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2016-10-04 18:20

Alu, pomijajac fakt, ze jeśli mężczyzna WYMAGAŁBY od Ciebie jakiekolwiek aktywności seksualnej przed ślubem, której Ty nie chcesz, to należy z takim mężczyzną jak najprędzej się rozstać, bo to nie jest dobry kandydat - pamietaj o tym, że możesz znaleźć mężczyznę, który też będzie uważał wstrzemięźliwość przedślubną za coś dobrego i pożądanego.

Nie daj sie przekonać nikomu, że takich mężczyzn "w dzisiejszych czasach nie ma", że "trzeba, bo on inaczej odejdzie" i tak dalej.

Po prostu trzeba szukać do skutku. A zgodność światopoglądowa jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: