logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mój 75-letni ojczym pije.
Autor: Anna (---.cd.lnet.pl)
Data:   2020-08-15 19:28

Witam,
Po śmierci mamy (4 lata temu) wzięłam ojca do siebie Całe życie pił. Zlitowałam się bo nie miał gdzie mieszkać. Jednak wciąż pije, wyzywa, wynosi mi rzeczy i sprzedaje. Jest zdrowy psychicznie i fizycznie. Nie przyjmuje żadnych leków na stałe. Proszę o pomoc jak mam dalej z nim postępować. Najchętniej oddałbym go gdzieś do domu seniora lub coś podobnego. Nie chcę żeby moje dzieci (dorosłe już) musiały w takich warunkach żyć.

 Re: Mój 75-letni ojczym pije.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-08-25 10:18

W skrócie: jest alkoholikiem, przemocowcem i złodziejem.
Nie musisz się godzić na mieszkanie z kimś takim.

 Re: Mój 75-letni ojczym pije.
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2020-08-25 14:36

To wszytko zależy na jakich warunkach wzięła Pani ojca do siebie, np. otrzymała Pani mieszkanie w zamian za opiekę nad ojcem? Jeśli chciałaby Pani przenieść ojca do Domu Opieki dla seniorów, to musi się Pani liczyć z kosztami utrzymania, tzn. z partycypowaniem w tych kosztach. Może na początek mogłaby Pani udać się do Ośrodka Pomocy Rodzinie i nakreślić swój problem, z prośbą o przedstawienie możliwości działania w takiej sytuacji. Na zamieszanie w domu opieki ojciec musiałby oczywiście wyrazić zgodę. To trudny problem i wymagający czasu do jego rozwikłania.

 Re: Mój 75-letni ojczym pije.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-08-28 17:59

Człowiek, który ciagle pije, absolutnie NIE jest zdrowy fizycznie i psychicznie, jak mylnie piszesz. Alkoholik jest chory. Ewidentnie. Wymaga leczenia.
Skoro pił całe życie, jak też piszesz, to takiego chorego człowieka wzięłaś pod swój dach. Szukaj wsparcia - oprocz tego, co już napisano - w środowiskach specjajlizujących się w uzależnieniach, problemach alkoholowych.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: