logo
Czwartek, 21 września 2017 r.
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca, Hipolita – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Nagranie z koncertu: Miłość ponad wszystko
materiał własny
 


 

 
Wieczorem 25 marca 2014 roku, mury Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiernikach, wypełnił śpiew modlitwy przebłagalnej i wynagradzającej – utworu niezwykłego pod każdym względem. Na zaproszenie Sióstr koncert został zarejestrowany przez Studio Katolik, a następnie zmontowany i teraz z radością publikujemy film z koncertu "Miłość ponad wszystko".
 
W prapremierze tego dzieła wzięli udział: połączone chóry sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, dominikanów, franciszkanów i „Voce Angeli” oraz Krakowska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Piotra Pałki.  
 
Koncert jest formą modlitwy przebłagalnej i wynagradzającej za zniewagi i profanacje Boga i Jego świętych spraw, jakie mają miejsce we współczesnym świecie. Autorzy i wykonawcy dzieła, a także uczestniczący w tym nabożeństwie wyrażali swoją miłość do Boga i symbolicznie trwali w XXI wieku z Jezusem przy Jego krzyżu. Stąd tytuł kompozycji: „Miłość ponad wszystko”. Muzykę do utworu napisał krakowski kompozytor Piotr Pałka. Utwór składa się z siedmiu części, z czego pięć powstało do tekstów św. Siostry Faustyny,  jeden tekst napisała michalitka s. Leonia Przybyło, jeden napisał też sam kompozytor.
 
Wykonania utworu podjęły się zjednoczone siły chóru Voce Angeli, krakowskich Braci Franciszkanów, Braci Dominikanów, oraz Sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. 
 
W dobie szerzących się aktów nienawiści, rosnących podziałów – tych państwowych i tych międzyludzkich – chcemy zrobić coś dobrego, wyśpiewać Bogu wdzięczność. Chcemy zwrócić uwagę na Miłość, która nie zawodzi i nie przemija. Na tę Miłość, której można zaufać. Tę, która jest PONAD WSZYSTKO. 
  
słowa:
ŚW. SIOSTRA FAUSTYNA KOWALSKA ZMBM, S. LEONIA PRZYBYŁO CSSMA, PIOTR PAŁKA
 
muzyka: PIOTR PAŁKA 
chór sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, dominikanów, franciszkanów i „Voce Angeli” oraz Krakowska Orkiestra Kameralna
 
 
Ten wyjątkowy koncert został nagrany przez Studio Katolik.
Serdecznie zapraszamy do oglądania nagrania! 

 
 
Zobacz także
Marcin Jakimowicz
Pierwsze piątki? Wiem, słyszałem. Ale pierwsze soboty? Pierwsze słyszę. Czym są te „koła ratunkowe”? Czy możemy je traktować jako rodzaj polisy ubezpieczeniowej na wieczność? W tym miesiącu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca – słyszymy regularnie w kościołach. O popularnych nad Wisłą praktykach pierwszych piątków wiemy sporo...
 
Marcin Jakimowicz
Wśród katolików bardzo popularne są pielgrzymki. Są one jakąś formą nabożeństwa, manifestacją pobożności, wędrówką pątników do miejsc kultu religijnego. Występują one nie tylko w chrześcijaństwie, ale i w innych religiach, prawda?
 
Jacek Dziedzina
Jako chrześcijanie pozwalamy Bogu być Bogiem. Czyli godzimy się z tym, że Bóg jest większy, a moje życie i świat pozostają do pewnego stopnia tajemnicą. Owszem, Bóg objawił się w Jezusie Chrystusie, sporo o sobie powiedział. Ale wiemy też, że nie powiedział wszystkiego, że pozostawił pewien obszar, w którym On jest Bogiem.

Z ks. dr. Grzegorzem Strzelczykiem rozmawia Jacek Dziedzina.
 
 
___________________
 
 reklama