logo
Piątek, 26 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Marii, Marzeny, Ryszarda, Aldy, Marcelina – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
brat Wawrzyniec od Zmartwychwstania
O praktykowaniu Bożej Obecności
Wydawnictwo Esprit
 


Wielki Post 2011

 

Kto powiedział, że droga duchowa i mistyka są tylko dla wybrańców? W drogę duchową może wyruszyć każdy z nas. Mistyka zaś, nie jest niczym innym, jak wielką miłością do Pana Boga i pragnieniem bycia z Nim na zawsze.

Czy rzeczywiście boimy się dziś mistyki i świętości? Może to świat, który nas otacza, nie chce byśmy byli blisko Boga? Człowiek ma możliwość zaznaczyć swoja obecność na różne sposoby. Świat uobecnia się nam w całej swej barwności i okazałości. Jednak czy człowiekowi nie grozi, że wszystko co jest mu oferowane będzie jedynie ułudą obecności, jej lichą namiastką?

Tymczasem o istnieniu Prawdziwej Obecności i o zwyczajności mistyki zapewni nas postać Wawrzyńca od Zmartwychwstania, zwykłego zakonnika, zajmującego się ciężką pracą w klasztornej kuchni i warsztacie szewskim.

 

Codziennie od 13 do 20 kwietnia na naszej stronie będą pojawiać się krótkie rozważania zaczerpnięte z książki:

"O praktykowaniu Bożej Obecności"

brata Wawrzyńca od Zmartwychwstania.


Razem z nim przekonamy się, że w każdej swojej czynności można cieszyć się Bożą obecnością, uświęcając wszystko, co się robi, tak jak w chwili najgłębszej modlitwy. Te rozważania przyniosą ze sobą nowy wymiar codziennego życia.

Publikacja do nabycia w sklepie ineternetowym Gloria24:
 

Kup tą książkę

 
Zobacz także
Ks. Mariusz Pohl
Chyba mało kto cieszy się na fakt zmartwychwstania i na wszystko, co się z nim wiąże. Może nawet ta perspektywa jest dla nas jakoś wstydliwa i kłopotliwa. Kto wie, czy potrafilibyśmy — jak św. Paweł na Areopagu, czy wcześniej Hiob — z taką siłą przekonania poruszyć temat zmartwychwstania i dać świadectwo swojej nadziei, czy też wolelibyśmy raczej zamilknąć. A motywów do przemilczania tego tematu chyba nie brakuje... 
 
Krzysztof Osuch SJ
Miłość Boga do nas i nasza miłość do Boga to cały wielki i wspaniały temat dla stale ponawianych rozważań. Ale i odkrywanie prawdy o grzechu też jest (w innym sensie) wielkim i ważnym tematem. Oba tematy są ściśle powiązane. Oba dotykają samego centrum życia osobowego, duchowego. Tym razem przypatrzmy się grzechowi, który jest przeciwieństwem miłości i niewiarą w miłość. 
 
s. Teresa Pawlak ZSAPU
Szkoła br. Alberta uczy, że uczynki miłosierdzia, do których zaproszeni jesteśmy wszyscy, nie tylko albertynki czy albertyni, prowadzą nas do konkretnego człowieka i jego potrzeb. Trzeba nakarmić, ubrać, napoić, odwiedzić, pocieszyć, pouczyć, poradzić, pogrzebać… Mądrość polega na tym, by chcieć nakarmić głodnego, a pocieszyć strapionego, nie odwrotnie.
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS