logo
Sobota, 04 lipca 2020 r.
imieniny:
Elżbiety, Teodora, Aureli, Malwiny, Zygfryda – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Kraków. Msza Święta we wspomnienie Męczenników z Pariacoto
 


Krakowscy franciszkanie oraz Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto zapraszają na uroczystą Mszę Świętą we wspomnienie liturgiczne bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi o. Jacek Lisowski, wieloletni misjonarz w Peru. We Mszy Świętej będą także uczestniczyli członkowie najbliższej rodziny błogosławionych Męczenników z Pariacoto.

 

7 czerwca jest dniem liturgicznego wspomnienia błogosławionych franciszkanów Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, ponieważ w tym dniu, w 1986 r. bł. Michał przyjął święcenia diakonatu, a bł. Zbigniew święcenia prezbiteratu. W tym roku wspomnienie Błogosławionych przypada w niedzielę Trójcy Świętej, która znosi wspomnienia dowolne świętych. Chcemy jednak, pamiętając o 7 czerwca 1986 r., szczególnie dziękować Bogu za dar beatyfikacji Męczenników z Pariacoto, zawierzać Bożej Opatrzności ich kanonizację, a także za ich wstawiennictwem zawierzać Bogu wszystkich ludzi dotkniętych chorobami, terroryzmem, nieszczęściem.

 

Koniec maja i czerwiec to w wielu diecezjach czas święceń kapłańskich, a potem Mszy Świętych prymicyjnych. Dla nowo wyświęconych diakonów, prezbiterów i ich rodzin jest to szczególne święto. Wiele wzruszeń, uśmiechów, kolejki po błogosławieństwo udzielane przez nowo wyświęconego prezbitera... Nie inaczej było przed laty, gdy święcenia przyjmowali błogosławieni Męczennicy z Pariacoto.

 

Tegoroczne wspomnienie oraz przypadającą 5 grudnia 5. rocznicę beatyfikacji świętujemy poprzez przypominanie i udostępnianie nieznanych lub mało znanych dotąd zdjęć i filmów dotyczących błogosławionych. Wśród nich są te ukazujące święcenia diakonatu bł. Michała Tomaszka i święcenia prezbiteratu bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, które wyjątkowo odbyły się w tym samym dniu – 7 czerwca 1986 r. w kościele pw. Karola Boromeusza we Wrocławiu. Dostępne są także filmy z prymicji bł. Zbigniewa, jakie odbyły się w rodzinnej Zawadzie 22 czerwca 1986 r. oraz ze święceń prezbiteratu bł. Michała Tomaszka, które przyjął 23 maja 1987 r. w Krakowie. Mszę prymicyjną o. Michał odprawił w rodzinnej Łękawicy 31 maja 1987 r. Zapraszamy wszystkich do wspólnego oglądania na kanale www.youtube.com/MichaliZbigniew.

 

Anna Dąbrowska

Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto 

franciszkanie.pl

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー