logo
Środa, 12 grudnia 2018 r.
imieniny:
Ady, Aleksandra, Dagmary, Joanny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
1 grudnia - narodowe świętowanie stulecia odzyskania niepodległości w Paryżu z udziałem Przewodniczącego Episkopatu
2018-11-30 19:00
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki 1 grudnia będzie przewodniczył Mszy św. w katedrze Notre-Dame w Paryżu z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości organizuje Polska Misja Katolicka we Francji we współpracy z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Śp. Ks. Prof. Andrzej Baczyński – w trzecią rocznicę odejścia do domu Ojca
2018-11-30 18:00
„Życie zmarłych złożone jest w pamięci żywych” – taki napis widnieje na nagrobku śp. ks. prof. dra hab. Andrzeja Baczyńskiego, który żyje wciąż w pamięci jego bliskich, przyjaciół, współpracowników telewizyjnych oraz uniwersyteckich, a także studentów i seminarzystów. 
 
Przewodniczący Episkopatu: w Polsce prawo człowieka do życia wciąż jest łamane
2018-11-30 17:00
Z wielkim bólem widzimy, że w Polsce prawo człowieka do życia wciąż jest łamane – napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w komunikacie wydanym 30 listopada. W tym dniu mija rok od złożenia projektu obywatelskiego „Zatrzymaj aborcję”.  
 
Ekspozycja najcenniejszych zabytków sakralnych z okazji 100-lecia niepodległości Polski
2018-11-30 16:00
W Muzeum Skarbca Katedralnego im. Jana Pawła II przy katedrze na Wawelu zgromadzono wyjątkowo cenne eksponaty, które można oglądać z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na co dzień są one ukryte przed szerszą publicznością.  
 
Bal Wolontariusza w Amerykańskiej Częstochowie
2018-11-30 15:00
Każdego roku ojcowie i bracia paulini pragną wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim wolontariuszom Amerykańskiej Częstochowy. Z tej okazji organizowany jest doroczny Bal Wolontarius
 
Teologiczna refleksja nad ekologią miała miejsce na Wydziale Teologicznym
2018-11-30 14:00
Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach we współpracy z Fundacją Renovabis miała miejsce międzynarodowa konferencja naukowa „W trosce o wspólny dom. Chrześcijanin na drogach ekologii”. W jej trakcie ponad 20 specjalistów z dziedziny filozofii, teologii, medycyny, biologii, ekonomii, górnictwa, energetyki i pedagogiki dyskutowało dzieląc się swoją wiedzą oraz refleksjami inspirowanymi duchowością chrześcijańską.
 
IV Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan
2018-11-30 13:00
O niebezpiecznym współczesnym rozumieniu pojęcia tolerancja, dyskryminacji chrześcijan w Europie i koniecznej na to odpowiedzi mówił abp Marek Jędraszewski podczas IV Europejskiego Kongresu w Obronie Chrześcijan w Krakowie.
 
Modlitwa obrońców życia
2018-11-30 12:00
Msza św. w intencji wznowienia prac nad poprawką do ustawy, dotyczącej planowania rodziny i obrony życia, odprawiona została w piątek, 30 listopada na Jasnej Górze. Przybyli przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina, którzy przed ołtarzem Królowej Polski modlili się o natychmiastowe wprowadzenie prawa chroniącego życie dzieci nienarodzonych. 
 
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018
2018-11-30 11:00
W I Niedzielę Adwentu, 2 grudnia 2018 roku, po raz dwudziesty piąty rozpocznie się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które z racji 25. rocznicy dzieła realizowane jest pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię”.
 
Sesja Misjologiczna i Czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej (1-2 grudnia)
2018-11-30 10:00
Bp Mirosław Gucwa z diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej, bp Andrzej Czaja z diecezji opolskiej oraz bp Leszek Leszkiewicz z diecezji tarnowskiej spotkają się ze środowiskami misyjnymi 1 i 2 grudnia na Jasnej Górze. Tematem tegorocznej sesji misjologicznej i czuwania Papieskiej Unii Misyjnej będą są słowa: „Mocni w Duchu przy sercu Maryi”.
 
 

 
___________________
 
 reklama