logo
Wtorek, 16 października 2018 r.
imieniny:
Ambrożego, Małgorzaty, Gawła, Jadwigi – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Biskupi na Dzień Papieski: potrzeba ojców, którzy potrafią pełnić swoją rolę
2018-10-06 16:00
„Współcześnie [istnieje] zapotrzebowanie na ojców, którzy potrafią pełnić swoją rolę, łącząc czułość z powagą, wyrozumiałość z surowością, koleżeństwo z autorytetem” – między innymi te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II cytują biskupi w liście pasterskim zapowiadającym XVIII Dzień Papieski. Będziemy go obchodzić w niedzielę, 14 października pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.   
 
Rycerze Kolumba pomagają
2018-10-06 15:00
Ok. 600 Rycerzy Kolumba wraz z rodzinami i przyjaciółmi bierze udział w dorocznej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 5-6 października. Rycerze Kolumba to międzynarodowa organizacja katolickich mężczyzn, największa na świecie katolicka organizacja świecka o charakterze charytatywnym. W Polsce działa ich ponad 5 i pół tysiąca - realizują się w działalności na rzecz swoich parafii, swoich społeczności lokalnych i w dziełach miłosierdzia.  
 
 Kościół rodzi się ze słuchania Słowa Bożego
2018-10-06 14:00
- Drodzy Siostry i Bracia! Dzisiejsza, pełna bogatych znaków, liturgia jest czasem naszej wielkiej wdzięczności wobec tych minionych dziesięcioleci, które składają się na ofiarny trud i pragnienie serca, by tutaj wznieść Dom Boży. - mówił abp Marek Jędraszewski w parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Żarkach, gdzie dokonał konsekracji kościoła. 
 
O świętości życia na pielgrzymce prawników
2018-10-06 13:00
39. Pielgrzymka Prawników trwała na Jasnej Górze w sobotę, 6 października. Przyjechało ok. 300 osób z duszpasterstw prawniczych, wśród nich prawnicy, sędziowie i adwokaci.  
 
Żywy Różaniec siódmy raz w katedrze
2018-10-06 11:00
W sobotnie przedpołudnie członkowie ruchów maryjnych z archidiecezji katowickiej zgromadzili się w katowickiej katedrze. Medytacja muzyczna, modlitwa różańcowa oraz Eucharystia pod przewodnictwem metropolity katowickiego to główne elementy VII Archidiecezjalnej Pielgrzymki „Żywego Różańca” oraz wspólnot maryjnych działających na terenie archidiecezji katowickiej. 
 
Dni Pamięci kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II
2018-10-06 10:00
W Stoczku Klasztornym odbyły się Dni Pamięci kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II. Postać sługi Bożego prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego odegrała ogromną rolę w życiu Kościoła. Choć tak wiele mówi się o nim, to sesja popularno-naukowa „Miłość kard. Stefana Wyszyńskiego do Ojczyzny”, która odbyła się w Stoczku Klasztornym, była okazją do przypomnienia jego nauki. 
 
Bp Florczyk: Pomóżmy młodzieży w słuchaniu Jezusa (trzeci dzień synodu)
2018-10-06 08:00
Słowo „słuchać” jest jednym z najczęściej powtarzanych na synodzie. W sposób szczególny podkreśla się potrzebę tego, aby Kościół słuchał głosu młodzieży. To bardzo ważne, ale naszym zadaniem jest przede wszystkim pomóc młodzieży słuchać głosu Jezusa – powiedział bp Florczyk w sobotę podczas trzeciego dnia roboczego synodu. 
 
Uroczystość Świętego Franciszka w Kalwarii Zebrzydowskiej
2018-10-05 18:00
W Uroczystość Świętego Franciszka z Asyżu (04.10) w bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej dwóch bernardynów złożyło śluby wieczyste. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. Teofil Czarniak OFM, Minister Prowincjalny. 
 
Abp Ryś: dziękujemy Ci Panie za tę Godzinę Miłosierdzia
2018-10-05 17:00
– Dziękujemy Ci Panie za tę Godzinę Miłosierdzia, kiedy mamy odwagę, odzyskujemy odwagę, by nadal być Kościołem, być przez Ciebie posłani! – mówił w czasie rozważania metropolita łódzki. 
 
Podsumowanie drugiego dnia obrad Synodu przez biskupów z Polski
2018-10-05 16:00
Przygotowanie do życia w małżeństwie, rola ojca w rodzinie, młodzi imigranci oraz świadectwo życia młodych wobec rówieśników to tematy drugiego dnia obrad Synodu, w którym przemawiali przedstawiciele poszczególnych krajów i kontynentów wymieniając się swoimi doświadczeniami.