logo
Czwartek, 20 września 2018 r.
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty, Andrzeja, Pawła – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Abp Ryś do łodzian: dziękuję!
2018-09-14 13:00
– Po tym roku pobytu w Łodzi chciałbym powiedzieć łodzianom i wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Łódzkiej – dziękuję! Dziękuję za przyjęcie mnie, za bycie razem i za wiele objawów życzliwości, a czasami za słowo krytyczne. Za wszystko dziękuję! – mówi w wywiadzie arcybiskup Ryś. 
 
Ks. Martin Michalíček nowym Sekretarzem Generalnym CCEE
2018-09-14 12:00
Ks. Martin Michalíček został wybrany nowym Sekretarzem Generalnym Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE). Decyzję podjęli 14 września przewodniczący Konferencji Episkopatów Europy obradujący w Poznaniu na dorocznym zgromadzeniu plenarnym. Ks. Michalíček zastąpi ks. prał. Duarte da Cunha, który zakończył drugą pięcioletnią kadencję.
 
Bp Grzegorz Olszowski: Krzyż największą tajemnicą zbawienia
2018-09-14 11:00
O krzyżu jako największej tajemnicy zbawienia mówił bp Grzegorz Olszowski podczas Eucharystii w Domu Księży Emerytów. Bp Grzegorz Olszowski modlił się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego wraz z księżmi emerytami zamieszkującymi Dom św. Józefa w Katowicach. – Patrzcie na krzyż, jako na największą tajemnicę zbawienia – powiedział podczas homilii. 
 
Przemówienie kard. Angelo Bagnasco na rozpoczęcie Zgromadzenia Plenarnego CCEE
2018-09-13 16:00
Kościół wierzy w Europę, w jej chrześcijańską kulturę, w jej humanistyczny nurt pomimo cieni i opóźnień; wierzy w jej przyszłość i misję, która nie jest natury ekonomicznej, ale duchowej i etycznej. Wierzy – a historia to potwierdza – że kultura rodzi się z kultu, to znaczy z religii, która odkrywa przed ludźmi ich pochodzenie i odwołuje ich do ich przeznaczenia, tworząc cywilizację, piękno, aktywne braterstwo.  
 
Sto dni do Szlachetnej Paczki. W całej Polsce odbyły się happeningi
2018-09-13 15:00
„Tworzymy historię!” - pod tym hasłem odbyły się wczoraj w całej Polsce „studniówki” Szlachetnej Paczki. W happeningach wzięli udział wolontariusze projektu, w którym co roku pomoc otrzymują tysiące potrzebujących rodzin. Mobilizowali do włączenia się w akcję. Jej finał za sto dni - w weekend 8-9 grudnia. 
 
W katedrze odbyły się święcenia biskupie ks. prałata dr. Grzegorza Olszowskiego
2018-09-13 14:00
W południe, 13 września, ks. prałat dr Grzegorz Olszowski przyjął w katowickiej archikatedrze święcenia biskupie. 
 
Nawet JEDEN produkt może pomóc
2018-09-13 13:00
Już w najbliższą sobotę 15 września klienci Auchan w Centrum Handlowym Bonarka City Center i Galerii Bronowice w Krakowie będą mieli okazję, by wspomóc osoby bezdomne będące pod opieką Dzieła. 
 
13. Sztafeta do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki
2018-09-13 11:00
13 września z placu Solidarności w Olsztynie wyruszyła 13. Sztafeta do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wszyscy uczestnicy rozpoczęli ją od Eucharystii w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, której przewodniczył abp senior Edmund Piszcz. 
 
Rzecznik Episkopatu: w Poznaniu europejskie świętowanie 100-lecia niepodległości Polski
2018-09-13 10:00
Kardynałowie i biskupi z niemalże wszystkich krajów Europy będą świętować 100-lecie niepodległości i 1050-lecie pierwszego biskupstwa w Polsce. Zebranie Plenarne Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) to wydarzenie historyczne. W części spotkań wezmą udział m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz reprezentanci różnych wyznań. Spotkanie potrwa od 13 do 16 września – poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.  
 
Instrumentum laboris – do pobrania i zapoznania się przed sesją plenarną IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej
2018-09-13 09:00
Przed rozpoczęciem plenarnych sesji zwyczajnych IV Synodu Duszpasterskiego Archidiecezji Łódzkiej wszyscy wezwani na Synod (czyli osoby powołane dekretem Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego na członków Synodu) są zobowiązani do zapoznania się z poszczególnymi częściami tzw. „Instrumentum laboris” (dokumentu roboczego).