logo
Wtorek, 29 listopada 2022 r.
imieniny:
Błażeja, Margerity, Saturnina, Saturnina, Fryderyka, Filomeny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
O opiekę dla polskiego nieba
2022-11-17 12:00
O opiekę dla „polskiego nieba” na Jasnej Górze modlili się dowódcy 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. Przekazali Maryi Królowej Polski wotum - pamiątkowe odznaki wszystkich jednostek brygady z prośbą, aby Hetmanka Żołnierza Polskiego chroniła Ojczyznę i tych, którzy jej strzegą.
 
By bez lęku wypływać na głębię, z modlitwą za Kościół i Ojczyznę
2022-11-15 12:00
Czas rachunku sumienia z wierności powołaniu, nawrócenia, słuchania woli Boga oraz modlitwy za Kościół i Ojczyznę - m.in. tak o rekolekcjach mówią polscy biskupi. Na Jasnej Górze drugi dzień trwają doroczne dni skupienia dla Episkopatu Polski.
 
14-17 listopada: Rekolekcje biskupów o św. Piotrze Apostole i jego wierze
2022-11-14 14:00
„Wypłyń na głębię. O apostole Piotrze i jego wierze” to temat rekolekcji biskupów, które odbędą się na Jasnej Górze w dniach 14-17 listopada br. Poprowadzi je ks. prof. Waldemar Turek, pracownik watykańskiego Sekretariatu Stanu.
 
By nie zabrakło ludzki dobrych jak chleb - modlitwa za Ubogich i tych, którzy niosą im pomoc
2022-11-13 14:00
Motywację do swej pracy czerpią z postawy „Brata naszego Boga”. W intencji najbiedniejszych oraz tych, którzy niosą im wsparcie modlili się na Jasnej Górze w VI Światowy Dzień Ubogich członkowie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Pomoc w wyjściu z bezdomności to główny cel prowadzonych przez nich schronisk.
 
XIII Pielgrzymka Muzyków Kościelnych
2022-11-12 11:00
Koncertem zakończyła się na Jasnej Górze XIII Pielgrzymka Muzyków Kościelnych. Mszy św. przewodniczył bp Piotr Greger, przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.
 
Abp Marek Jędraszewski na Wawelu: Kto odda życie za wolność i niepodległość Polski, ten je zachowa na zawsze
2022-11-11 14:00
– Kto będzie starał się zachować swoje życie, wyrzekając się polskości i kolaborując z zaborcami, straci je wobec innych i w ocenie historii; a kto je straci, walcząc o wolność i niepodległość Polski i oddając za nią swoje życie, zachowa je, gdyż we wdzięcznej pamięci rodaków pozostanie na zawsze polskim bohaterem i patriotą – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie Mszy św. za Ojczyznę w katedrze na Wawelu.
 
Świat, do którego jesteśmy powołani - listopadowe spotkanie synodalne IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej
2022-11-05 12:00
Rozpoczął się końcowy etap IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej. W sobotę w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbyła się listopadowa sesja synodalna której celem była dyskusja nas dokumentem końcowym Synodu.
 
Zjazd Sióstr Nazaretanek Prowincji Warszawskiej
2022-11-03 14:00
„Musimy mieć odwagę, być rozeznającymi i zawsze utrzymywać nasze skupienie na misji pytając, gdzie Duch Święty nas prowadzi? A potem wyruszyć w nieznaną lub niepewną przyszłość, ufając Bogu, który nas prowadzi jako Pasterz” – pisze s. Angela Marie Mazzeo, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek.
 
Noc Świętych u św. Faustyny w Łasku
2022-11-03 13:00
Jan Paweł II mawiał, że Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości i tylko święci mogą odnowić ludzkość. W myśl słów papieża, 31 października w parafii pod wezwaniem św. Faustyny Kowalskiej w Łasku odbyła się II Noc Świętych. Było to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w naszej parafii.
 
W Poznaniu odbyła się sakra abp. Tomasza Grysy
2022-11-01 17:00
– Adoro te devote – adoruję pobożnie – te słowa św. Tomasza z Akwinu będą towarzyszyć posłudze biskupiej abp. Tomasza Grysy. Sakrę biskupią przyjął w katedrze poznańskiej w uroczystość Wszystkich Świętych z rąk sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolina. Współkonsekratorem święceń był abp Marek Jędraszewski.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...