logo
Poniedziałek, 15 października 2018 r.
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy, Florentyny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Żywy Różaniec siódmy raz w katedrze
2018-10-06 11:00
W sobotnie przedpołudnie członkowie ruchów maryjnych z archidiecezji katowickiej zgromadzili się w katowickiej katedrze. Medytacja muzyczna, modlitwa różańcowa oraz Eucharystia pod przewodnictwem metropolity katowickiego to główne elementy VII Archidiecezjalnej Pielgrzymki „Żywego Różańca” oraz wspólnot maryjnych działających na terenie archidiecezji katowickiej. 
 
Uroczystość Świętego Franciszka w Kalwarii Zebrzydowskiej
2018-10-05 18:00
W Uroczystość Świętego Franciszka z Asyżu (04.10) w bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej dwóch bernardynów złożyło śluby wieczyste. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. Teofil Czarniak OFM, Minister Prowincjalny. 
 
 Szacunek do ziemi uszlachetnia człowieka
2018-10-05 15:00
- Im więcej będzie poszanowania dla Bożego daru jakim jest całe stworzenie tym szlachetniejszy będzie sam człowiek i tym wspanialsza kultura jego ducha - mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. z okazji inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Rolniczego w Kościele Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie – Prądniku Czerwonym.  
 
Zawierzamy Matko naszą przyszłość - maturzyści białostoccy
2018-10-05 14:00
„Młodzież przyjechała z 14 szkół licealnych i technicznych z naszej diecezji, w sumie daje to ok. 600 osób. Młodzież przyjechała ze swoimi katechetami, nauczycielami, dyrektorami szkół i księżmi – mówi ks. Rafał Arciszewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży w arch. białostockiej – Pielgrzymka maturzystów to jest taki czas, kiedy młodzi ludzie tutaj pytają o dalszą drogę swojego życia.  
 
Abp Skworc poświęcił we Lwowie kościół pw. św. Michała Archanioła
2018-09-30 09:00
We Lwowie odbyła się w sobotę konsekracja kościoła św. Michała Archanioła. Świątynia to powstała na 300-tysięcznym osiedlu Sichów i jest jedną z siedmiu parafii rzymskokatolickich działających w tym ukraińskim mieście. Kościół powstał dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu wiernych archidiecezji katowickiej.  
 
Wierni arch. szczecińsko-kamieńskiej na nocnym czuwaniu
2018-09-29 13:00
Nocne czuwanie 47. Pielgrzymki Wiernych Arch. Szczecińsko-Kamieńskiej odbyło się z piątku na sobotę, 28-29 września, na Jasnej Górze. Przybyło kilkaset osób, a wśród nich tradycyjnie alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.  
 
Metropolita Katowicki z wizytą duszpasterską we Lwowie
2018-09-28 12:00
Od piątku do niedzieli trwa wizyta duszpasterska abp Wiktora Skworca we Lwowie. Metropolita katowicki poświęci w tym czasie kościół pw. św. Michała Archanioła oraz będzie uczestniczył w otwarciu roku akademickiego w instytucie teologicznym we Lwowie.
 
Kard. Nycz w katedrze płockiej: św. Stanisław Kostka uczy mądrości
2018-09-25 16:00
Idąc z orędziem ewangelicznym do człowieka współczesnego Kościół nie może nigdy zamilknąć, z lęku czy braku odwagi ani z chęci przypodobania się komukolwiek. Do takiej postawy potrzeba mądrości. Takiej postawy uczy nas od 450 lat św. Stanisław Kostka. Dlatego jest aktualny i ponadczasowy – mówił kard. Kazimierz Nycz w płockiej katedrze. 
 
Wspólnota Chleb Życia otworzyła dom dla potrzebujących
2018-09-24 17:00
Dom Wspólnoty Chleb Życia został otwarty w krakowskich Bronowicach. Miejsce, w którym znajdą schronienie osoby bezdomne, chore i niepełnosprawne, powstało dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, parafii oraz instytucji. Remont domu wsparł także papież Franciszek. Dom nosi imię św. Jana Pawła II. W poniedziałek zamieszka w nim dwóch pierwszych mężczyzn. 
 
Zainaugurowano ławkę papieską: Proszę – dziękuję – przepraszam
2018-09-24 15:00
W niedzielę, 23 września, na Placu Franciszkańskim przed Oknem Papieskim w Krakowie dokonano uroczystego otwarcia ławeczki, na której umieszczono słowa „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”. Upamiętnia ona wizytę Ojca Świętego Franciszka w Krakowie w lipcu 2016 r. podczas Światowych Dni Młodzieży i jego ówczesną zachętę do jak najczęstszego stosowania tych słów w życiu codziennym. 
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...