logo
Środa, 26 września 2018 r.
imieniny:
Kosmy, Damiana, Justyny, Łucji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Modlitwa, ubodzy, pokój - 50. urodziny Wspólnoty Sant’Egidio
2018-09-21 13:00
– Dzisiaj nam, Kościołowi, światu, Polsce potrzeba zdecydowanych, radykalnych wyznawców Ewangelii, głoszących ją słowem i przykładem, modlitwą i czynem – powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. z okazji jubileuszu 50-lecia Wspólnoty Sant’Egidio Warszawa: obchody 50 –lecia Wspólnoty Sant’Egidio. Wieczorem 20 września, podczas uroczystej Eucharystii w kościele św. Barbary w Warszawie, dziękowano za 50 lat istnienia Wspólnoty, modlono się za jej członków i wszystkich, którzy ją wspierają. Polecano też Bogu cierpiących i ubogich braci oraz intencję pokoju na świecie. 
 
Zakończył się Zjazd Towarzystwa Teologów Dogmatyków
2018-09-20 10:00
Pod hasłem „Źródło teologii: Pismo Święte w Tradycji” odbył się w Krakowie doroczny Zjazd Towarzystwa Teologów Dogmatyków. W spotkaniu uczestniczyli naukowcy z wielu ośrodków uniwersyteckich polskich i zagranicznych.   
 
Bp Muskus: przyprowadzajcie swoje dzieci do kościoła już od najmłodszych lat
2018-09-19 14:00
Stawiajcie Jezusa za wzór swoim dzieciom, prowadźcie je do Niego już od najmłodszych lat – apelował do rodzin bp Damian Muskus OFM w salezjańskim kościele św. Stanisława Kostki na krakowskich Dębnikach. Do świątyni, w której modlił się w latach młodości Karol Wojtyła, wprowadzono relikwie jej patrona - najmłodszego polskiego świętego.   
 
Kard Tagle: Jezus jest bratem, a nie naszym sędzią! – drugi dzień rekolekcji kapłańskich
2018-09-19 12:00
Przypowieści o zaginionej owcy, zgubionej drachmie i o synu marnotrawnym stały się tematem rozważania rekolekcyjnego drugiego dnia kapłańskich ćwiczeń duchownych, które w tym roku dla łódzkiego prezbiterium głosi kardynał Tagle z Filipin.  
 
Łódzki presynod o powołaniu i o młodzieży – zakończony!
2018-09-19 10:00
Powołanie – to temat presynodu dla młodych, o młodych i z młodymi. Pomysłodawcą i organizatorem tego spotkania, które odbyło się w katedrze był ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś. Dzień 18 września nie był przypadkowy, gdyż to właśnie w tym dniu obchodzi się wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Szczególnym gościem łódzkiego presynodu był ksiądz kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin.  
 
Abp Ryś do młodych: czy wzrastacie w łasce u Boga i u ludzi?
2018-09-18 18:00
– Są ludzie, którzy ukazują ewangelię swoim życiem. Są ludzie, w których życiu widać ewangelię wypełnioną w ich osobie, w ich postępowaniu, w ich życiu. Dlatego czytamy dziś tę ewangelię o odnalezieniu Jezusa w świątyni, bo jesteśmy przekonani co do tego, że ona wypełniła się w osobie i w życiu św. Stanisława Kostki. W tej samej mierze ta ewangelia jest nam zadana, żeby i w naszym życiu mogła się ona spełnić! –  mówił do młodych arcybiskup łódzki.  
 
Czy w swoim bracie kapłanie widzisz dar czy problem? – pierwszy wieczór kapłański z kardynałem Tagle w łódzkiej katedrze
2018-09-18 15:00
Już po raz drugi kapłani z Archidiecezji Łódzkie zostali zaproszeni przez arcybiskupa Grzegorza Rysia do łódzkiej katedry, aby uczestniczyć w trzech wieczorach rekolekcyjnych. W tym czasie wysłuchają konferencji, które wygłosi ksiądz kardynał Luis Antonio Tagle z Manili na Filipinach.
 
Polsko, gdzie są groby twoich synów? - 79. Rocznica agresji ZSRR na Polskę
2018-09-18 14:00
„Ofiara tych naszych braci i sióstr, córek i synów naszego Narodu, ma owocować. Najpierw w nas, wielkim umiłowaniem sprawy Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Ma owocować w nas umiłowanie Boga ponad wszystko. Ma owocować szukaniem dróg pokoju, przebaczenia, pojednania, rozwijania się wolnego Narodu. Ma owocować w nas szlachetnością”- mówił w swojej homilii ksiądz prałat Ireneusz Kulesza.  
 
Rozpoczął się drugi rok pracy w Szkole Wychowawców Seminariów Duchownych
2018-09-17 15:00
- Kapłan uformowany jako sługa słowa i sługa przenajświętszej Eucharystii to człowiek, który dzięki łasce Ducha Świętego i wiernemu zdążaniu za Mistrzem i Panem, jest ciągle posyłany przez Kościół, by innym otwierały się oczy i aby Jego, Chrystusa mogli poznać – mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św., inaugurującej drugi rok zajęć Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie.
 
W Olsztynie zakończyły się spotkania ze św. Stanisławem Kostką
2018-09-17 12:00
W roku poświęconym obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warmińskiej zorganizowało w olsztyńskich parafiach spotkania poświęcone osobie św. Stanisława. 
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...